اسفند-۲۹ ۱۳۹۳

پیام مریم رجوی به‌مناسبت نوروز ۱۳۹۴

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به‌مناسبت نوروز ۱۳۹۴

راستی كدام كهنگی در برابر نویی و تازگی دوام آورده است؟ و كدام دیكتاتوری با هر میزان توحش و بربریت در برابر نوروز آزادی فرو نریخته است؟ در برابر ملتی كه تغییر و رهایی می‌خواهد، این نظام پوسیده و مرتجع، جایی ندارد. پس به تغییر حتمی فصل، به رویش جوانه‌ها و پایان دوران ستم و سركوب یقین كنیم.

آغاز سال ۱۳۹۴ را به همه هموطنان عزیزم‌ در تمام شهرها و روستاها ـ از سیستان و بلوچستان تا آذربایجان وكردستان و از بوشهر و خوزستان تا خراسان و گیلان و مازندران ـ و به تمام ایرانیان دور از وطن در پنج قاره جهان، تبریك می‌گویم.
سال نو بر طلایه‌داران بهار، بر اشرف‌نشان‌ها و یاران از خودگذشته مقاومت در سراسر جهان، بر اعضای شورای ملی مقاومت ایران، بر مجاهدان آزادی در رزمگاه لیبرتی، و بر مسعود رجوی كه به نسل ما آموخت كه بهار را نمی‌شود از آمدن بازداشت، عید نوروز مبارك باد!

۳۷ سال است كه آخوندها با شكنجه و كشتار، نوروز حقیقی مردم ما را به گروگان گرفته‌اند. با این حال، در برابر شور و عطش ملت ایران برای كسب آزادی، شكست خورده‌اند. همین نیروی عظیم است كه رژیم حاكم را بی‌ثبات كرده و همین نیروست كه آن‌ را واژگون خواهد كرد.

سال گذشته آخوندها تا توانستند بر اعدامها و دستگیری‌ها افزودند، هزاران نفر را زیر حكم اعدام نگهداشتند و از هیچ شقاوتی برای بریدن گلوی آزادی فروگذار نكردند. این اما روسیاهی استبداد دینی است و نشانه ضعف و ترس و فلاكت آن‌ها.
پس خوشا مردم ایران كه تسلیم نشدند و در سال ۹۳ با ۵۷۰۰ اعتصاب و تحصن و تظاهرات، باز هم بر نفی تمامیت این رژیم، تأكید كردند:
در چهارشنبه سوری، جوانان تهران و اصفهان، عكس‌های خمینی و خامنه‌ای را به آتش كشیدند و در زندان گوهردشت، زندانیان سیاسی شعار مرگ بر دیكتاتور سر دادند.
چند روز قبل از آن در خرمشهر، یك جوان به جان آمده به نام یونس، در اعتراض به سركوب و ستمی كه زندگیش را به مصیبت كشانده، خود را به آتش كشید؛ اما جوانان اهوازی هنگام تماشای مسابقه فوتبال، فریاد می‌كشیدند: ما همه یونس هستیم.
بله ارتش بهار، یعنی این نسل بی‌شمار، بی‌تاب آزادی است و برای آن به پا خواهد خاست.

در ماه اسفند، معلمان ایران در دست كم ۳۰ شهر، برای اعتراض به سطح نازل حقوق ماهانه خود، دست از كار كشیدند.
یك هفته قبل از آن، پرستاران برای سومین بار در مقابل مجلس رژیم، یك گردهمایی اعتراضی برگزار كردند.
در بهمن ماه، مردم اهواز، برای اعتراض به بی‌عملی رژیم نسبت به آلودگی هوا، ۹ بار اجتماع و راهپیمایی برگزار كردند.
در دی ماه، زندانیان سیاسی ارومیه، اعتصاب غذا كردند.
در آبان ماه، مردم اصفهان ، به ویژه زنان، با یك تظاهرات بزرگ در برابر اسید‌پاشی سازمانیافته و هدایت‌شده عوامل خامنه‌ای علیه زنان، ایستادند و باز هم چند روزی كل رژیم را در وحشت فوران قیام‌ها فرو بردند.
در ماه‌های تیر و شهریور، هزاران كارگر زحمتكش معادن بافق به یك اعتصاب طولانی دست زدند.
بله ارتش بهار در پی آزادی است و برای آن به‌پا خواهد خاست.

در خلال این سال، زندانیان سیاسی ۲۲۶ بار اعتصاب غذا كردند. زندانیان مجاهد، زندانیان اهل سنت، زندانیان كرد، دراویش گنابادی، زندانیان مسیحی و سایر زندانیان مبارز و دلیر، همه با هر عقیده‌یی، در یك كلمه مشتركند و آن، ایستادگی در برابر رژیم ولایت فقیه است. در این سال آن‌ها از قلب سلول‌ها و بندهایشان بارها و بارها علیه جنایتهای این رژیم اعتراض كردند و با اعتراض‌ها و مقاومت مردم ایران، همبستگی نشان دادند.
بله، واقعیت ایران، تنها حاكمیت سركوب و ستم نیست؛ واقعیت اساسی‌تر، ایستادگی ملت ایران است كه این رژیم را به زیر خواهد كشید.
روزی كه زندانیان سیاسی، و از جمله مجاهد شهید غلامرضا خسروی، آن كانون شورشی تحسین‌برانگیز را در بند ۳۵۰ اوین برپا كردند، حرفشان این بود كه كار و پیكار فرزندان ایران، در سلول‌های زندان هم مبارزه برای سرنگونی است.
آن روز كه ریحانه جباری گفت: «با آغوش باز از مرگ استقبال می‌كنم»، در حقیقت، حكم شكست محتوم رژیم ولایت فقیه را صادر كرد. هر روزی هم كه در این سال، مادران و خواهران ما بر سر مزار فرزندانشان یا سایر مراكز جنایت رژیم فریاد كشیدند و حق‌طلبی كردند، همین پیام را تكرار كردند كه ارتش بهار، در پی آزادی است و برای آن به پا خواهد خاست.
بنابراین هر قدر كه خامنه‌ای و سپاه پاسداران و دهها نهاد سركوبگر برای به بند‌كشیدن جامعه تقلا كنند، باز هم در دل همین جامعه، نیروی عظیمی برای آزادی و بهروزی جوشان و خروشان است و سرانجام این اراده سترگ و ارتش آزادی‌ستان ملت ایران است كه حرف آخر را خواهد زد.

در همین سال، مقاومت ایران، كارزار جهانی خود را گسترش داد تا جامعه جهانی، حق ملت ایران برای تغییر رژیم را به رسمیت بشناسد. با برپایی هزاران گردهمایی و آكسیون و تظاهرات در سراسر جهان. با چند رشته افشاگری بزرگ كه بازهم سایت‌ها و عملیات مخفی آخوندها در برنامه اتمی را برملا كرد و با كار سیاسی، تبلیغی و دیپلوماتیك گسترده در دفاع از حقوق بشر، حقوق مجاهدان لیبرتی و حقوق زنان ایران.
پیشتازان مردم ایران در لیبرتی، با ایستادگی ستایش‌انگیز و با میلیون‌ها ساعت كار و رزم بی‌امان از یك زندان، یك رزمگاه پر از شور و امید برپا كردند كه چراغی است الهام‌بخش جوانان ایران در مبارزه برای كسب آزادی. بله، ارتش بهار در پی آزادی است و برای آن به پا خواهد خاست.

هموطنان عزیز!
سال ۹۳ سال بن‌بست و افول رژیم، سال گسترش جنبش اعتراضی و اعتلای پیروزمند مقاومت ایران بود و سالی با ارمغان‌های رهایی و شكوفایی، مخصوصاً با تأسیس شورای مركزی مجاهدین مركب از هزار زن پیشتاز مجاهد خلق با پیام یگانگی و فداكاری، در مسیر پایداری، برای آزادی خلق ومیهن.
سال ۹۴ را در حالی آغاز می‌كنیم كه رژیم ولایت فقیه، در مهم‌ترین گلوگاه‌های حیاتی‌اش، خود را در برابر تهدیدهای مرگبار یافته است. برنامه اتمی كه قرار بود وسیله بقای نظام باشد، طناب دارش شده است؛ به‌خصوص كه مقاومت ایران، فرصت فریبكاری را از این رژیم سلب كرده است.
در این بین شقه بزرگی كه از دو سال پیش، با تن‌دادن خامنه‌ای به ریاست جمهوری آخوندی از جناح رقیب در رأس حكومت ایجاد شده، كلیت نظام را در كشمكش فرساینده‌یی گرفتار كرده است.
از یك طرف، عوامل ولی فقیه، كمین كرده‌اند تا در اولین پیچ و تاب توافق هسته‌یی، دولت روحانی را زمین بزنند.
از طرف دیگر، جناح رفسنجانی ـ روحانی می‌خواهد در نتیجه این مذاكرات، سهمی از قدرت برای خود به دست بیاورد.
در مورد سیاست‌ صدور تروریسم و ارتجاع، رژیم ولایت فقیه در سال گذشته، عامل دست‌نشانده خود در عراق یعنی مالكی را از دست داد، و حالا با نسل‌كشی و جنایت علیه بشریت توسط شبه‌نظامیان خود، می‌خواهد آب رفته را به جوی برگرداند. همزمان، خود را به هر دری می‌زند تا با پمپاژ پول و سلاح و پاسدار، دیكتاتور سوریه را سر پا نگهدارد.
در مورد بحران عراق و سوریه، حرف مردم و مقاومت ایران به آخوندها این است كه هر چقدر هم كه پاسدار و بسیجی و سلاح و پول به آن جا سرازیر كنید، اما از گرداب این جنگ‌ها بیرون نخواهید رفت. نظام ولایت فقیه به گفته خامنه‌ای «در یك پیچ حقیقتاً تاریخی است».
آخوندها از مهار فروپاشی اقتصادی كشور، عاجزند. كسری بودجه سال ۹۴ به ۴۱ درصد می‌رسد، بهای نفت، یعنی محل عمده درآمد ارزی، نصف شده، تعداد بیكاران از ۱۰ میلیون نفر بیشتر است، هزاران واحد تولیدی تعطیل است. و فساد و رشوه خواری و اختلاس، تمام هیأت حاكمه را مفتضح كرده است. وزیر كشور كابینه روحانی گفته است. میلیاردها دلار پول قاچاق وارد سیاست شده. خامنه‌ای كه خودش با مصادره اموال مردم ایران، از ثروتمندترین سرمایه‌داران جهان هم پولدارتر شده، می‌گوید از ارقام فساد در رژیمش گیج شده است.
به هر جا كه نگاه كنید رشوه‌خواری و تبهكاری و پوسیدگی و خرابی، سراپای رژیم را فرا گرفته است. نتیجه این كه رژیم ولایت فقیه، از هر طرف كه برود و هر سیاستی كه در پیش بگیرد، از كمین ملت و مقاومت ایران در امان نخواهد بود.

با همین اراده خلل‌ناپذیر و با همین امید و نوید است كه ملت ایران، نوروز را جشن می‌گیرد. امروز در سرتاسر كشور ما بسا خانواده‌ها كه سفره‌هایشان خالی است. و می‌گویند امسال در بازار شب عید «مردم فقط نگاه می‌كنند» و قدرت خرید ندارند. با این همه، مردم ما، عید را به كوری چشم آخوندهای حاكم، جشن می‌گیرند.
در همه سیاه‌چال‌های خامنه‌ای، خواهران و برادران و فرزندان زندانی ما جشن می‌گیرند. در آن جا هم این مقاومت و سرفرازی است كه عید را به اوج می‌رساند و در رزمگاه لیبرتی كه خود تجلی نوروز سیاسی و اجتماعی ایران است، جشن عید، جشن پیروزی محتوم ملت ایران است.
به قول مسعود رجوی: «عید نوروز قبل از همه، حق مردم ایران و مقاومت آن‌ها و مجاهدین است. چرا كه در برابر دیكتاتوری دینی پایداری كرده و قیمتش را داده‌اند».
پس با یاد شهیدان و با درود به پایداری‌كنندگان، عید را جشن می‌گیریم و به سال ۹۴ سلام می‌كنیم. عید نوروز و آغاز بهار بر همه هموطنان در همه جای ایران و در هركجای جهان كه هستند، مبارك باد!
یا مُقَلِّبَ ‌الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصارْ
یا مُدَبِّرَاللَّيْلِ وَ النَّهارْ
یا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَالْأَحْوالْ
حَوِّلْ حالَنا إِلى أَحْسَنِ‌الْحالْ
خدایا احوال مردم ایران را به نیكوترین حال‌ها دگرگون كن!
به نوروز آزادی و خوشبختی!
به بهار حاكمیت مردم!
و به گلستان برابری و عدالت، تبدیل و تحویل كن.
آغاز سال ۱۳۹۴ بر همه شما مبارك باد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]