فروردین-۲۶ ۱۳۹۰

درخواست حفاظت از نیروهای آمریكایی برای مراسم تشییع و تدفین ۳۴ شهید

Catégories // اطلاعیه‌ها

درخواست حفاظت از نیروهای آمریكایی برای مراسم تشییع و تدفین ۳۴ شهید

پیكر شش تن از شهیدان در اختیار دولت عراق است و آن‌ها تا پایان روز جمعه از تحویل آنها به بستگان و دوستانشان در اشرف خوداری كرده اند.پیكر شش تن از شهیدان در اختیار دولت عراق است و آن‌ها تا پایان روز جمعه از تحویل آنها به بستگان و دوستانشان در اشرف خوداری كرده اند.


طبق سنت‌ها و آداب اسلامی اجساد بایستی در سریعترین زمان ممكن به خاك سپرده شوند. اما سركوبگری و انواع محدودیت‌ها و اشغال نظامی گورستان و جاده منتهی به آن, توسط نیروهای ارتش عراق, این امر را امكان ناپذیر كرده است.
از سوی دیگر عسكری سخنگوی مالكی در وزارت دفاع عراق, جمعه شب ۲۶ فروردین در تلویزیون دولتی ادعا كرد نیروهای امنیتی عراق, مانع مراسم كشته شدگان نیستند. دولت به عقاید و آداب اسلامی در مورد دفن آن‌ها احترام می‌گذارد و آماده اجرا و كمك به آن با فراهم كردن همه الزامات ضروری برای مراسم دفن است.
مریم رجوی، با یادآوری محكومیت‌های گسترده بین المللی جنایت جنگی و جنایت بزرگ علیه بشریت در اشرف، در این باره گفت: اگر اظهارات سرلشگر عسكری صرفأ یك ژست تبلیغاتی نیست و اگر حكومت عراق به آنچه عسكری اعلام كرده است التزام دارد, نیروهای مسلح عراقی می بایست بلادرنگ مزار مروارید و جاده منتهی به آن را ترك كنند و آن را برای اجرای مراسم تدفین به ساكنان اشرف بسپارند. اشغال نظامی گورستان با یگان‌های زرهی برای هیچ ارتشی هنر و افتخار نیست.
مریم رجوی گام‌های ضروری برای تدفین شهیدان, عاری از هرگونه تنش و تشنج و درگیری را به شرح زیر اعلام نمود. وی از دولت عراق خواست, پذیرفتن آن‌ها را به طور رسمی اعلام كند و نیروهای آمریكایی در عراق نیز تضمین كننده آن‌ها باشند:
۱- تحویل اجساد شش تن از شهیدان به بستگان و دوستانشان در اشرف.
۲- تخلیه مزار مروارید و مسیر منتهی به آن از نیروها و افراد مسلح و تحویل گورستان به ساكنان اشرف برای زیارت و استفاده دائمی.
۳- نظارت نیروهای آمریكایی بر تحویل اجساد و تخلیه و تحویل مزار.
مریم رجوی افزود: در صورتی كه دولت عراق برخلاف همه قوانین و التزامات بین المللی و اصول حقوق بشر و بر خلاف سنت‌ها و آداب و دستورات صریح اسلامی درباره حرمت گورستان, حاضر به تحویل آن به ساكنان اشرف نیست, تنها راهی كه باقی می ماند اینست كه نیروها و افراد مسلح عراقی دست كم به مدت 48ساعت مزار و جاده منتهی به آن را به طور كامل تخلیه كنند تا مراسم تدفین بدون هیچ مانع و برخورد و اشكال تراشی و حضور نیروها و افراد عراقی با نظارت و تضمین نیروهای آمریكایی در آرامش برگزار شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ فروردین ۱۳۹۰ ( ۱۵ آوریل ۲۰۱۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]