تیر-۱۵ ۱۳۹۸

مریم رجوی: ضرورت محاکمه و مجازات و اخراج مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: ضرورت محاکمه و مجازات و اخراج مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران

روز شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸(۶ ژوئیه ۲۰۱۹)، تظاهرات با شکوه و عظیمی در شهر برلین با حضور بیش از ۱۵۰۰۰هزار ایرانی برگزار گردید.
ایرانیان در این تظاهرات از قیام مردم ایران و مبارزه کانون‌های شورشی برای سرنگونی دیکتاتوری مذهبی آخوندی و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم پشتیبانی کردند و حمایت خود را از سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و مریم رجوی و طرح ده ماده‌یی او برای ایران آینده ابراز داشتند.
مریم رجوی طی پیامی خطاب به تظاهر‌کنندگان در برلین گفتند: امروز آخوندها در تله و تنگنای سرنگونی به ‌دام افتاده‌اند و شما، رو به‌ میهن، رو به‌قیام‌کنندگان، رو به‌کارگران و معلمان و سایر مردم به‌جان آمده می‌گویید بتازید و بتازید که حرف شما و مردم ایران رو به جامعه جهانی و مشخصا اروپا این است: سیاست امتیاز دادن به ‌استبداد مذهبی و حفاظت از آخوندها در برابر سرنگونی باید متوقف شود.
رجوی افزود: یک سال پیش، آلمان یک به ‌اصطلاح دیپلمات رژیم آخوندی را که شخصاً مواد منفجره در اختیار دو تروریست گذاشته بود تا علیه گردهم‌آیی مقاومت در پاریس به ‌کار ببرند را دستگیر کرد. قبل و بعد از آن در این سه سال هم پلیس آلمان یک دوجین مزدور و تروریست وابسته به‌ نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات را دستگیر کرده است. تعدادی از آن‌ها توسط قضاییه آلمان محاکمه و زندانی شده‌اند. وی تاکید کرد که مزدوران اطلاعات و سپاه پاسداران باید محاکمه و مجازات و اخراج شوند این لازمه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت پناهندگان ایرانی در اروپاست.
مریم رجوی خطاب به تظاهرکنندگان تاکید کرد فاشیسم دینی به راستی بزرگ‌ترین تهدید صلح در جهان امروز است. از ‌غنی سازی اورانیوم یعنی تدارک بمب هسته‌یی تا توسعه برنامه موشک‌های بالستیک آن‌هم با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا اعزام نیرو به ‌سوریه با نقض قطعنامه ٢٢۵۴ و تشدید جنگ جنایتکارانه خود در آن کشور. براستی اگر آخوندها از اروپا آسوده خاطر نبودند، چگونه می‌توانستند این‌همه گستاخی کنند؟
هر امتیازی به این رژیم با هر توجیهی فقط یک نتیجه دارد: افزایش چشم انداز جنگ فاجعه‌آمیز توسط آخوندها. هر یک یورو تجارت با آخوندها، یک یورو سوخت رسانی به ماشین سرکوب و جنگ‌افروزی خامنه‌ای است.
رجوی در مورد حقوق بشر از خانم مرکل درخواست کرد در سطح اروپا، رهبری یک ابتکار ویژه علیه رژیم آخوندی به‌خاطر نقض حقوق بشر را به‌عهده بگیرد. از جمله توقف آزار و اعدام و کشتن زندانیان زیر شکنجه و تشکیل یک هیات بین المللی برای بازدید از زندان‌ها و زندانیان سیاسی.
در این تظاهرات سیاستمداران برجسته‌یی مانند پاتریک كندی، اینگرید بتانکور کاندیدای پیشین ریاست جمهوری کلمبیا، توماس نورد نماینده مجلس فدرال آلمان، ادوارد لینتنر معاون سابق وزیر كشور‌ آلمان، لئو داتسن برگ رئیس کمیته ایران آزاد در آلمان و نماینده سابق پارلمان فدرال، کریستیان سیمرمان مدیر حقوق بشر در برلین، سناتور جری هورگان از ایرلند و میهال كامینسكی نماینده مجلس لهستان سخنرانی كردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ تیر ۱۳۹۸(۶ ژوئیه ۲۰۱۹)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]