• صفحه اول / رخدادها / مریم رجوی: ولایت فقیه سرچشمه و هدایت‌كننده افراطی گری تحت نام اسلام است
مرداد-۰۴ ۱۳۹۳

مریم رجوی: ولایت فقیه سرچشمه و هدایت‌كننده افراطی گری تحت نام اسلام است

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

مریم رجوی: ولایت فقیه سرچشمه و هدایت‌كننده افراطی گری تحت نام اسلام است

حضار گرامی، به همه شما سلام می‌كنم. و به‌مناسبت ماه مباركی كه آخرین روزهایش را می‌گذرانیم، از این جا به همه خواهران و برادرانی كه در سراسر جهان به روزه‌داری و عبادت این ماه مشغول بوده‌اند، درود می‌فرستم.
در آغاز این ماه، رمضان امسال را ماه همبستگی با ملت‌های عراق، سوریه و ایران اعلام كردم كه برای آزادی از چنگال خشن‌ترین دیكتاتوری‌های جهان امروز به پاخاسته‌اند. هم‌چنین ماه همبستگی با ملت‌های فلسطین و لبنان كه قربانیان خنجرها و خیانت‌های رژیم ولایت فقیه در ایران هستند. از همه شخصیتها، پارلمانتر‌ها، رهبران مسلمان و خواهران و برادرانی كه در این ماه، به این فراخوان پیوستند، سپاسگزاری می‌كنم.

دوستان عزیز!
امروز به واسطه فجایع ناشی از حكومت ولایت فقیه در ایران و افراطی‌گری تحت نام اسلام كه این رژیم مبدع آن است، جهان اسلام با بحران بزرگی دست به گریبان است. از جمله در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان و سایر كشورهای منطقه.
به این مناسبت، اجازه می‌خواهم در كنفرانس حاضر از جانب مردم و مقاومت ایران بر چند نكته تأكید ‌كنم:
۱ـ ما بمباران مردم بیدفاع فلسطین، به‌ویژه زنان و كودكان توسط اسرائیل را محكوم كرده‌ایم. ما خواستار اقدام فوری جهانی برای توقف كشتار و حملات علیه غیرنظامیان می‌باشیم و از تلاش‌های پرزیدنت محمود عباس برای رسیدن به آتش‌بس فوری حمایت می‌كنیم. این حملات كه توجه جهانی را از بحران عراق و سوریه منحرف می‌كند، بیش از همه به رژیم ایران سود می‌رساند و پروژه پایان‌دادن به تقسیم فلسطین و مشخصاً تشكیل دولت وحدت ملی را كه رژیم ایران از آن عمیقاً ناراضی است، با اخلال مواجه می‌كند.

۲- ارسال سلاح و تجهیزات و هواپیمای جنگی به عراق و سوریه برای حفظ دیكتاتوری مالكی و اسد، نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. جامعه جهانی باید به سكوت خود در این زمینه خاتمه دهد و آخوندها را وادار به توقف ارسال سلاح‌ كند.

۳ ـ دولت آمریكا نباید در عراق در ورطه همسویی و همكاری با رژیم ایران و كمك‌رسانی به حكومت مطلوب این رژیم فرو برود. این یك اشتباه بزرگ دیگر در عراق است و نتیجه‌یی جز فرو بردن عراق در جنگ داخلی ندارد. چنان كه بخش‌های مختلف جامعه عراق اعلام كرده‌اند، تنها راه خروج از بحران در عراق، بركناری مالكی، خلع ید از رژیم ایران و استقرار یك دولت فراگیر ملی است.

۴ ـ دروغ‌پردازی‌های رژیم ایران در مورد حمایت مجاهدین از داعش و ارتباط با آن، كذب محض و ادامه یك دهه دروغگویی در مورد ارتباط مجاهدین با القاعده است. هدف از این اكاذیب، مانند گذشته، چیزی جز زمینه‌سازی برای كشتار مجاهدین و تكرار فجایع انسانی نیست.
تا آن جا هم كه به خود عراقی‌ها بر می‌گردد، سخنگوی شورای نظامی انقلابیون عراق بارها گفته است: «این انقلاب، انقلاب داعش نیست بلكه انقلاب عشایری است كه علیه ظلم قیام كرده‌اند… این انقلاب، بهار جدید عراق برای پایان دادن به ظلم است و هیچ رابطه‌یی با تروریسم ندارد».

۵- ما ضمن ابراز انزجار از ستم و سركوب و تعدی علیه مسیحیان و انفجار جنایتكارانه مسجد نبی الله یونس درموصل، از مواضع هیأت علمای مسلمین و عشایر عراق، در محكومیت كوچاندن اجباری مسیحیان تقدیر می‌كنیم. این یك موضع مسئولانه اسلامی و انسانی در برابر ارتجاع و افراطی‌گری تحت نام اسلام است. هیأت علما به‌درستی سركوب مسیحیان توسط داعش را «جنایت علیه بیگناهان و خروج از مسیری كه پیغمبر اسلام در رفتار با مسیحیان و سایر اهل كتاب توصیه كرده» دانسته و خواستار بازگشت مسیحیان به خانه‌هایشان شده است.
ما رو در روی انحصار طلبی و استبداد ولایت فقیه، همچون ۴ دهه گذشته، بر احترام به حقوق خواهران و برادران مسیحی خود و پیروان همه ادیان و آیین‌ها پا می‌فشاریم.

۶ ـ ما اعلام كرده‌ایم كه مماشات گروه ۵+۱ با رژیم ولایت فقیه و فرو رفتن در دام ماراتن بی‌انتهای مذاكرات اتمی و تمدید آن، نتیجه‌یی جز فرصت‌دادن به این رژیم برای فریبكاری بیشتر ندارد. برخلاف هیاهوی تبلیغاتی، تا امروز رژیم ولایت فقیه پای امضای سند جامعی كه جلوی بمب‌سازی را بگیرد نیامده و به وقت‌كشی و زمان خریدن ادامه می‌دهد. جامعه بین‌المللی باید اجرای بی‌كم و كاست قطعنامه‌های شورای امنیت و مشخصاً توقف كامل غنی‌سازی را در دستور بگذارد. مذاكره اتمی باید با حسابرسی از فاشیسم دینی در مورد نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران و نسل‌كشی در سوریه و عراق همراه شود. پنهان‌كاری اتمی، لگدمال كردن حقوق بشر و صدور ارتجاع و تروریسم سه وجه تجزیه‌ناپذیر از تمامیت ولایت فقیه است.
رژیمی كه، به‌واقع ‌دنبال سوءاستفاده از انرژی اتمی و تهدید و شانتاژ و باج‌خواهی با بمب اتمی در خارج از مرزهای ایران نباشد، قبل از آن باید در داخل ایران از نقض وحشیانه حقوق انسانی و سیاسی مردم دست بردارد. كما این كه باید صدور تروریسم و كشورگشایی از طریق نسل‌كشی را كنار بگذارد.

۷ـ ما كشورهای عرب و مسلمان منطقه را فرا می‌خوانیم كه در اعتراض به صدور تروریسم و بنیادگرایی و نسل‌كشی در سوریه و عراق و به‌راه انداختن جنگ‌ها و درگیری‌های فرقه‌یی در تمام دنیای عرب از بحرین و یمن تا لبنان، مناسبات سیاسی خود با رژیم ولایت فقیه را قطع كنند.
لازمه صلح و دموكراسی در منطقه، خلع ید از رژیم ایران، به‌مثابه كانون افراطی‌گری و تروریسم است و زمان آن است كه مقاومت مردم ایران كه برای به زیر كشیدن ولایت فقیه به‌پاخاسته، به‌رسمیت شناخته شود.

حضار محترم!
رژیم حاكم بر ایران تلاش می‌كند با دامن‌زدن به فرقه‌گرایی مذهبی و به راه انداختن دعوای شیعه ـ سنی تحولات عظیم كنونی در عراق را به انحراف بكشاند.
قلب ماجرا در عراق، قیام یك ملت ستمزده از سركوب و كشتار و اشغالگری است كه برای آزادی خود از سلطه رژیم ایران و دولت دست نشانده‌اش در بغداد، به پا خاسته است. این قیامی است كه از سال ۲۰۱۱ به صورت مسالمت‌آمیز شروع شد، اما پاسخی جز دستگیری، شكنجه و اعدام‌های بی‌شمار نداشته است.
جنگ فاجعه‌بار آمریكا در سال ۲۰۰۳ كه رژیم ایران در شكل‌گیری آن نقش مؤثری داشت، عراق را درسینی طلایی به رژیم ایران تقدیم كرد. از آن پس، سركوب وحشیانه اهل تسنن و فساد عمیق دولت عراق، و به‌خصوص سلطه آخوندها در این كشور، باعث شكل‌گیری یك قیام عظیم مردمی شد.
وقتی كه دیكتاتوری و تبعیض بیداد می‌كند و قدرت‌های جهانی هم در طرف دیكتاتور هستند، زمینه برای شكل‌گیری و رشد گروه‌های افراطی فراهم می‌شود. اگر سلطه سركوبگرانه آخوندها در عراق نبود، ملت عراق قادر بود در یك مسیر دموكراتیك، آزادی، صلح، وحدت ملی و امنیت واقعی را برقرار كند و كشور را بازسازی كند و اصولاً فضایی برای پیدایش جریان‌های افراطی در عراق به‌وجود نمی‌آمد.
همه می‌دانند كه جمعیت میلیونی شیعه و سنی عراق تا قبل از مداخلات رژیم خمینی، در منتهای حسن تفاهم دركنار هم زندگی می‌كردند و حتی ازدواج‌ها و روابط خانوادگی، عمیقاً آن‌ها را باهم پیوند می‌داد. یكی از سمبل‌های این دوستی و تفاهم، حفاظت مراقد امامان شیعه در سامرا در طی سالیان توسط مسلمانان اهل سنت است. تا آن جا هم كه به اعتقادات اسلامی بر می‌گردد، اسلام و قرآن، صلح و همزیستی و برادری با پیروان همه ادیان را به ارمغان آورده است.
پس مشكل كجاست؟ مشكل در همین حكام جنایتكار است كه به‌خاطر حفظ خود بر اریكه قدرت، فرقه‌گرایی و دشمنی را تولید كرده‌اند. در ۱۴ قرن اخیر، چند بار مراقد امامان شیعه، توسط جباران حاكم ویران شده است. اما تنها حاكم جباری كه هم حرم امام هشتم در مشهد را منفجر كرده و هم مرقد دو امام شیعه در سامرا را ویران كرده، همین خامنه‌ای است. راستی كه اسلام در تمام تاریخ حیاتش، دشمنی بزرگتر، مخرب‌تر و خبیث‌تر از ولایت فقیه نداشته است.

خواهران و برادران گرامی!
خلع ید از رژیم ولایت فقیه در تمام كشورهای منطقه، یك راه حل عملی و در دسترس است زیرا در مقابل این رژیم، آلترناتیو دموكراتیك مردم ایران وجود دارد كه تضمین‌كننده آینده‌یی بر اساس صلح و بردباری و دموكراسی است. آخوندها هر مخالفتی علیه نظام استبدادی خود را با برچسب آمریكایی و غربی خنثی می‌كنند، اما در برابر این مقاومت، درمانده‌اند. زیرا این مقاومت به اعتبار نیروی محوری خود، مجاهدین خلق ایران، آنتی‌تز فكری و فرهنگی این رژیم است و بنیادگرایی اسلامی را در ایران و كل منطقه افشا كرده است.
از سه دهه پیش، رودر‌روی اسلام‌پناهی فریبكارانه خمینی، مسعود رجوی، پرچم اسلام دموكراتیك را برافراشت و نشان داد كه آموزه‌های قرآن و اسلام در همه عرصه‌ها با ولایت فقیه مغایر است.
او نشان داد كه هرچه از جنس استبداد و تحمیل است، با روح قرآن بیگانه است. چرا كه اسلام دین آزادی است.
با همین درك از اسلام، مقاومت ایران به ویژه مجاهدین، ایده خلافت و امپراطوری اسلامی را كه خمینی علمدار آن بوده است، یك رویكرد قرون وسطایی، توسعه‌طلبانه و جنگ‌افروزانه دانسته و در سه دهه اخیر پیوسته نخستین افشاگر آن بوده است. با همین درك، ما از جدایی دین و دولت و از اصل آزادی مذهب دفاع می‌كنیم.
آخوندها با تفسیرهای تحریف‌آمیز از آیات قرآن، با احادیث جعلی، با حربه فتوا و با زور و ارعاب، یك دین دولتی برقرار كرده‌اند. اما اسلام دین آزادی است.
وَيَضَعُ عَنْهُمْ اِصْرَهُمْ وَالْاَغْلالَ الَّتی كَانَتْ عَلَيْهِمْ. (سوره اعراف- آیه ۱۵۷)
اسلام آمده است كه زنجیر‌ها را از دست و پای مردم باز كند. آمده است كه قفل‌ها را از زبان‌ها باز كند. و اندیشه‌ها را آزاد سازد.
اَلَّذینَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ اَحْسَنَه (سوره زمر- آیه ۱۷)
بله، اسلام آمده است كه آدمی را در حریت و كرامت به اوج برساند. پس این دین حنیف كجا و افراطی‌گری و آیین خشونت و ترور تحت نام اسلام كجا؟ اسلام كجا و قتل خودسرانه و آزار مردم به بهانه اجرای احكام شریعت كجا؟
اسلام كجا و سركوب زنان و تحمیل پوشش اجباری به آن‌ها كجا؟ اسلام كجا و تخریب مساجد و غارت اموال عمومی كجا؟ مگر سوره‌های قرآن با نام رحمان و رحیم آغاز نمی‌شود؟
پس چرا آیین توحش خود را اسلام نامیده‌اید؟
وای بر دینفروشان حاكم و وای بر همه آن‌ها كه دست و پا بریدن و چشم از حدقه درآوردن و سنگسار را از خمینی آموخته‌اند. زیرا به همان جاهلیتی بازگشته‌اند كه محمد(ص) برای امحاء آن برانگیخته شد.
وای بر آخوندهای حاكم بر ایران كه دست جوانان محروم و گرسنه را به خاطر سرقت قوت لایموت‌ قطع می‌كنند اما همدستان خود را در چپاول عظیم ثروت ایران آزاد گذاشته‌اند.
وای به شما كه دین پاك خدا را وسیله قدرت پرستی كرده‌اید. وای بر كسانی كه در مقابل بدترین فجایع این رژیم، رضایتمندانه سكوت می‌كنند و وای برآن‌ها كه وقتی ملت‌های ما را با قتل عام و بمباران و شلاق و اختناق قلع و قمع می‌كنند كلامی بر زبان نمی‌آورند. راستی كه روح اسلام از این شرعیات قدرت‌پرستانه بیزار است.
اسلام هم‌چنین آمده است كه مدارا و صلح و همزیستی را میان نژادها، اقوام و مذاهب و ادیان گوناگون برقرار كند.
قُلْ یا أَهْلَ الْكِتابِ تَعالَوْا اِلى كَلِمَةٍ سَواءٍ بَيْنَنا وَ بَيْنَكُمْ. (سوره آل عمران ـ آیه ۶۴)
و آنچه اصل شمرده می‌شود، عمل صالح است، خواه از پیروان‌ این دین باشد یا آن دین.
اِنَّ الّذینَ آمَنُواْ وَ الّذینَ هادُواْ وَ النَّصارى وَ الصّابِئینَ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَ الْیوْمِ الْآخِرِ و عَمِلَ صالِحاً فَلَهُمْ اَجْرُهُمْ عند رَبِّهِمْ. (سوره بقره- آیه ۶۲)
پس این فرقه‌گرایی مذهبی و این جنگ شیعه و سنی كه خمینی‌گرایی محض است، چه ربطی به حقیقت اسلام دارد؟
در عراق اهل سنت را از حقوق سیاسی و اجتماعیشان محروم كرده‌اند و در داخل ایران عده زیادی از هموطنان اهل سنت ما را زندانی یا اعدام كرده‌اند. هم‌اكنون دهها نفر از آن‌ها در زندان‌های خامنه‌ای تحت حكم اعدام قرار دارند.
اما رودر روی این رژیم، ما این كلام درخشان علی (ع) را پیشاروی خود داریم كه به مالك اشتر گفت: مردم دو دسته‌اند یا با تو برادر دینی‌اند یا در آفرینش مانند تو هستند.
ما رودر روی این رژیم، اهل سنت را خواهران و برادران گرامی خود می‌دانیم. آن‌ها چه در ایران، چه در عراق، باید از حقوق سیاسی و اجتماعی متساوی از جمله حق مشاركت برابر در حاكمیت برخوردار باشند. و صلح و آزادی و دموكراسی در سراسر این منطقه در گرو رعایت حقوق آن‌ها و پیروان سایر مذاهب و ادیان است.
به نام یك زن مسلمان و هم‌صدا با همه آن‌ها كه از پیام حقیقی اسلام یعنی رحمت و آزادی دفاع می‌كنند، اعلام می‌كنم كه از نظر ما هر چیزی كه بر اجبار و اكراه و تحمیل بنا شده باشد، اسلام نیست. پیام اخص اسلام آزادی است.
بله پیام اسلام آزادی است نه بردگی دینی،
پیام اسلام آزادی است نه بردگی جنسی،
پیام اسلام آزادی است نه فاشیسم و دیكتاتوری.

مقاومت ایران و در محور آن مجاهدین خلق ایران با یك ایستادگی بی‌نظیر، بیشترین بها را در مقابله با افراطی‌گری، بنیادگرایی، جنگ‌افروزی و خونریزی تحت نام اسلام پرداخته است. این انگیزه اصلی آخوندها در كشتار و قتل‌عام آن‌ها و كارزار عظیم و بی‌وقفه دروغپردازی و شیطانسازی علیه این مقاومت است.
با این همه از جانب مقاومت ایران می‌گویم كه ما مفتخریم كه در زمانه‌یی كه منطقه و كل جهان را، بلای خشونت و تخریب و افراطی‌گری با نقاب مذهب تیره و تار كرده است، در صف مقدم نبرد با آن‌ها هستیم.
بله، یك جریان سازمانیافته معتقد به اسلام راستین وجود دارد. جنبشی كه آماده فداكاری و قیمت‌دادن برای این نبرد است و توانسته با پایداری خود رایت اسلام روشنا و بردبار را در برابر بنیادگرایی و تاریك‌اندیشی و توحش به اهتزاز درآورد.
راستی اگر این جنبش نبود، و اگر چنین راه حل و الگوی سمت‌دهنده‌یی را مسعود رجوی از روز اول به وجود نیاورده بود، منطقه خاورمیانه باید صد برابر بیش از این قیمت می‌داد. ایستادگی در مقابل هیولای بنیادگرایی و بانكدار جهانی تروریسم كه برای سلاح اتمی خیز برداشته، البته بسیار سهمگین است. اما خوشبختانه پیشرفت ملت‌ها و جنبش آن‌ها برای آزادی به‌خصوص در ایران، به این ضرورت تاریخی پاسخ داده است. مجاهدان آزادی در لیبرتی، امروز پیشتازان این نبردند و قیمت سنگین این رویارویی را پرداخته‌اند.
مجاهدین ۱۲ سال است كه در بازداشت خانگی بسر می‌برند و تحت یك محاصره ضدانسانی شامل محاصره درمانی قرار دارند. در هشت سال اخیر، اشرف و لیبرتی ۲۶ بار مورد حمله قوای دولت مالكی قرار گرفته كه نتیجه آن شهادت ۱۳۶ مجاهد خلق، مجروح شدن ۱۳۷۵ نفر و به گروگان گرفته‌شدن هفت نفر بوده است.
این روزها بیست و ششمین سالگرد فروغ جاویدان، حماسه بزرگ مقاومت برای آزادی ایران است و دو روز دیگر، پنجمین سالگرد حمله قوای نخست‌وزیری عراق به اشرف در ششم و هفتم مرداد سال ۱۳۸۸ است كه به دستور خامنه‌ای صورت گرفت. سلام‌های بی‌‌پایان به شهیدان این پایداری‌ها و حماسه بزرگ فروغ جاویدان.
از خرداد ماه كه جنگ و بحران امنیتی در عراق صورت حادی به خود گرفته، تهدیدها علیه جان مجاهدان لیبرتی به مراتب بیشتر شده است.
رژیم ایران و دست‌نشاندگان عراقیش تلاش می‌كنند تا با بهره‌برداری از شرایط كنونی عراق برای اقدامات سركوبگرانه و جنایتكارانه علیه مجاهدان لیبرتی زمینه‌سازی و بهانه‌جویی كنند.
در چنین شرایطی، ملل متحد و ایالات متحده، باید برطبق تعهدات خود و مطابق قوانین بین‌المللی به انتقال فوری همه آن‌ها به اروپا یا آمریكا مبادرت كنند و تا آن زمان اقدام‌های اضطراری و فوری برای حفاظت آن‌ها در كمپ لیبرتی به عمل بیاورند. ناظران ملل متحد و یك واحد كلاه آبی بطور دائمی در لیبرتی مستقر كنند و حكومت عراق را وادار كنند كه هفت گروگان اشرفی را آزاد كند.

حضار محترم
در آستانه عید سعید فطر دعا می‌كنیم كه صلح، آزادی، بردباری و همبستگی، در فلسطین و عراق و سوریه و در تمام كشورهای منطقه برقرار شود.
خدایا به ملت‌های این منطقه كمك كن كه یك خاورمیانه بدون ولایت فقیه و عاری از افراطی‌گری و بنیادگرایی و دیكتاتوری به پا كنند.
بارخدایا، به زندانیان سیاسی ما در سیاه‌چال‌های خامنه‌ای در سراسر ایران ایستادگی، استقامت و پایداری و رهایی عطا كن.
خدایا به مجاهدان آزادی عزم صدچندان عطا كن و آن‌ها را موفق و پیروز بدار.
خدایا، روز آزادی ملت ایران را نزدیك كن!
ربَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَ إِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَ ثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ [آل عمران ـ ۱۴۷]
متشكرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]