• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / به درخواست مریم رجوی و براساس تضمین‌های وزارت خارجه آمریكا ساكنان اشرف به لیبرتی رفتند
شهریور-۲۲ ۱۳۹۲

به درخواست مریم رجوی و براساس تضمین‌های وزارت خارجه آمریكا ساكنان اشرف به لیبرتی رفتند

Catégories // اطلاعیه‌ها

به درخواست مریم رجوی و براساس تضمین‌های وزارت خارجه آمریكا ساكنان اشرف به لیبرتی رفتند

۴۲ قهرمان اشرفی شامل مجروحان و مصدومان ِ قتل عام و اعدام دسته جمعی مجاهدان اشرف در روز ۱۰ شهریور بودند كه همزمان با بیش از ۲۰۰ انفجار در نقاط مختلف اشرف همراه بود.

۴۲ قهرمان مجاهد خلق در ساعت ۲۱ شب گذشته، چهارشنبه ۲۰ شهریور۱۳۹۲ با اتوبوس‌های سازمان ملل با پرچم ملل متحد، و همچنین با خودروها و تریلی های حامل وسایل مجاهدین، با اسكورت ناظران بین المللی و خودروهای ملل متحد كه از جلو و عقب از آنها حفاظت میكرد، اشرف را به جانب لیبرتی ترك كردند و پس از ۱۰ شبانه روز بیداری و پایداری و نبرد بی وقفه و خونین بر سر یكایك محدودیت‌ها و فشارها و جنایت‌ها، همگی در ساعت ۵/۲ بامداد امروز به لیبرتی رسیدند.

۴۲ قهرمان مجاهد خلق پس از یكسال نگاهبانی شبانه روزی از اشرف در برابرحملات دژخیمان و مزدوران، در حالیكه ۵۲ تن از یاران و فرماندهانشان به شهادت رسیده و ۷ تن از آن‌ها گروگان گرفته شدند، در ورود به لیبرتی با استقبال عظیم و پرشورترین احساسات همرزمان خود كه آنان هم مشتاق جنگ و شهادت در اشرف بودند، قرار گرفتند.
مجاهدان اشرفی قبل از ترك اشرف، در اوج این اسطوره تاریخی، ابتدا به زیارت مزار فروغ و شهیدان ۱۹ فروردین شتافتند و سپس عازم لیبرتی شدند.
از روز چهارشنبه قبل از ورود مجاهدان اشرف به لیبرتی، طبق تعهد و نامه معاون وزیر خارجه آمریكا به مریم رجوی، وارد شدن تی وال های حفاظتی ربوده شده از لیبرتی، آغاز شد، این بخاطر ایستادگی جانانه مجاهدین و تحت فشار ایالات متحده وجامعه بین المللی صورت گرفت. اما هنوز از تعداد تی والهای حفاظتی كه دولت عراق آنها را برمی گرداند اطلاعی در دست نیست.
در ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه شب، در خروجی شهر خالص به جانب بغداد اتوبوس حامل مجاهدین برغم اینكه متعلق به سازمان ملل و تحت پرچم آن بود، هدف بمب گذاری دژخیمان مالكی و رژیم كه نتوانسته بودند این ۴۲ نفر را هم در اشرف قتل عام كنند، قرار گرفت. اما مجاهدین در میان انفجار و دود ناشی از آن خونسردی و تسلط كامل خود را حفظ كردند و راننده به حركت ادامه داد و خوشبختانه هیچ خسارت انسانی وارد نشد. اما در اثر اصابت بمب به یكی دیگر از تریلی ها ، این تریلی ازحركت باز ماند و تخریب شد.
از این پیشتر مجاهدین به جانشین نماینده ویژه دبیر كل و سفارت آمریكا هشدار داده بودند كه افراد عراقی و نیروهای مالكی مجاز نیستند زمانبندی و ساعت حركت ستون را علنی كنند زیرا این به مثابه دعوت آشكار به توطئه و شلیك و بمب گذاری است.
سرلشكر دژخیم، جمیل شمری سركرده پلیس دیالی كه هماهنگی و فرماندهی صحنه قتل عام و اعدام دست جمعی در روز ۱۰ شهریور را تحت امر سپبهد دژخیم فاروق العرجی رئیس دفتر نظامی مالكی برعهده داشت، ابتدا این تعهد را در برابر سازمان ملل پذیرفت كه تا رسیدن ستون به لیبرتی از هرگونه علنی كردن آن و دعوت از مزدوران رژیم ایران تحت پوش خبرنگار خودداری خواهد كرد.
اما دو ساعت قبل از حركت سرلشكر دژخیم، ساعت دقیق حركت را علنی و اعلام كرد و همزمان تروریست‌های مالكی و عوامل رژیم در پوش خبرنگاران و فیلمبرداران رسانه های شناخته شده وابسته به رژیم ایران از قبیل عصائب الحق و 9 بدر و الفرات و تلویزیون رژیم به مركز پلیس خالص رفته و از آنجا با حفاظت پلیس به اشرف رفتند و در انتظار نشستند.

به نظر می رسد كه دژخیمان پس از انفجار در مسیر اتوبوس اول در انتظار توقف آن بودند تا قدم های بعدی را بردارند اما اتوبوس حامل مجاهدان اشرفی بی اعتناء به انفجار به راه خود ادامه داد.
مراتب بلادرنگ به اطلاع مقامات آمریكایی و ملل متحد رسید و آنان هم از این ماجرا شوكه شدند و به صحت آنچه مجاهدین از این پیشتر هشدار داده بودند، پی بردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]