• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: اعدام ریحانه، نشانه دیگری از توحش رژیم آخوندی و آن روی سكه جنایت ضدبشری آخوندها در اسیدپاشیدن بر روی زنان و دختران بیگناه ایرانی است
آبان-۰۳ ۱۳۹۳

مریم رجوی: اعدام ریحانه، نشانه دیگری از توحش رژیم آخوندی و آن روی سكه جنایت ضدبشری آخوندها در اسیدپاشیدن بر روی زنان و دختران بیگناه ایرانی است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: اعدام ریحانه، نشانه دیگری از توحش رژیم آخوندی و آن روی سكه جنایت ضدبشری آخوندها در اسیدپاشیدن بر روی زنان و دختران بیگناه ایرانی است

مریم رجوی اعدام ریحانه جباری، دانشجو و طراح دكوراسیون ۲۶ ساله را نشانه دیگری از توحش و زن ستیزی رژیم آخوندی توصیف كرد. وی گفت این اقدام سبعانه آن روی سكه جنایت ضدبشری آخوندها در اسیدپاشیدن بر روی زنان و دختران بیگناه ایرانی است.

وی از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و حقوق زنان خواست اعدام این دختر جوان دانشجو را قویا محكوم نمایند و اقدامات سریع و لازم الاجرا علیه رژیم آخوندی برای توقف اعدام و شكنجه و كشتار در ایران اتخاذ نمایند.
سحرگاه شنبه ۳ آبان، ریحانه جباری، دانشجو و طراح دكوراسیون بعد از هفت سال و نیم اسارت در چنگ دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت كرج به دار آویخته شد. وی شب پیش از آن از زندان قرچك ورامین كه شكنجه‌گاهی قرون وسطایی است، به بند قرنطینه گوهردشت منتقل شده بود. این جنایت به اصرار سركردگان وزارت اطلاعات و رویاروی فراخوان‌های مكرر ارگان‌های بین المللی و فعالان حقوق بشری و حقوق زنان صورت گرفت. مقاومت ایران بارها برای نجات این دختر جوان فراخوان داده و كمپین‌هایی را برای نجات وی برگزار كرد.
ریحانه جباری، درسن ۱۹ سالگی بعد از آن كه با سلاح سرد در مقابل یك مأمور اطلاعات به دفاع از خود پرداخت، زندانی شد. این مأمور اطلاعات در یك طرح فریب‌كارانه قصد تعرض به ریحانه را داشت كه او به ناچار به دفاع از خود برخاست. این درگیری به قتل این عامل اطلاعاتی رژیم منجر شد. دژخیمان رژیم آخوندی برای وادار كردن ریحانه به اعترافات اجباری او را تحت شكنجه‌های وحشیانه قرار دادند.

رژیم زن ستیز آخوندی تلاش دارد با اعدام زنانی كه در مقابل سركوبگری‌ها و رذالت‌های عوامل رژیم سر خم نكرده اند، از همه زنان و جوانان زهر چشم بگیرد و جو ارعاب را در جامعه شدت بخشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ آبان ۱۳۹۳ (۲۵ اكتبر ۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]