دی-۱۶ ۱۳۹۱

مراسم گرامیداشت شهیدان حمله موشكی به لیبرتی

Catégories // اطلاعیه‌ها

مراسم گرامیداشت شهیدان حمله موشكی به لیبرتی

مریم رجوی، روز یكشنبه به یك تحقیقات مستقل توسط سازمان ملل در مورد حملات موشكی و قتل عام ایرانیان پناهنده در عراق فراخوان داد. وی گفت: از ۴ ماه پیش دولت عراق و اربابش (رژیم ایران)، با تمام قوا برای پوشاندن واقعیت قتل عام ۱۰ شهریور (اول سپتامبر) در كمپ اشرف تلاش می‌كنند. این وظیفه ایالات متحده و اتحادیه اروپاست كه ملل متحد را به انجام یك تحقیقات مستقل ترغیب كنند و مانع كارشكنی‌های دولت عراق شوند. وی هشدار داد «هر اتفاقی كه برای مجاهدان لیبرتی بیفتد، دولت آمریكا و ملل متحد و اتحادیه اروپا،در قبال آن مسئولیت كامل دارند» زیرا آمریكا وظیفه و ظرفیت دارد كه همه مجاهدان را به آمریكا منتقل كند اما تا به حال از آن سر باز زده است».

وی تأكید كرد انجام ندادن گام‌های عملی عاجل توسط آمریكا، اتحادیه اروپا، و سازمان ملل برای تضمین حفاظت و سلامت ساكنان كمپ لیبرتی، صرفاً باعث تشجیع ملایان و دولت دست نشانده اش در عراق در تكرار جنایت‌هایشان علیه ساكنان بیدفاع لیبرتی در ابعاد به مراتب بزرگتر خواهد شد.

مریم رجوی، در مقر شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس در مراسم بزرگی در یادبود قربانیان آخرین حمله موشكی به كمپ لیبرتی، محل استقرار قریب به ۳۰۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق ایران در عراق سخنرانی كرد.

كمپ لیبرتی، در روز ۵ دی (۲۶دسامبر) مورد اصابت دهها موشك و راكت قرار گرفت كه بر اثر آن ۴ تن از ساكنان بیدفاع، افراد حفاظت شده طبق كنوانسیون‌های ژنو، كشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شدند. كمپ كه در منطقه حفاظت شده فرودگاه بغداد واقع است توسط عوامل مالكی به خواست رژیم ایران مورد حمله قرار گرفت. تا كنون محل اصابت ۳۸ موشك شناسایی شده است. برخی از آنها از موشكهای ۲۸۰ میلیمتری هستند كه قدرت تخریبشان نزدیك به 20 برابر موشك‌های ۱۰۷ میلیمتری است.
شخصیت‌های فرانسوی شامل منتخبانی از استان وال دواز ازجمله ژان پیر بكه، شهردار اور سور اواز و عضو شورای استانی، شخصیت‌هایی چون استاندار افتخاری ایو بونه رئیس سابق د اس ت, طاهر بومدرا رئیس سابق دفتر حقوق بشر سازمان ملل در عراق، شخصیت‌های مذهبی همچون اسقف گایو، شیخ خلیل مرون مدیر مسجد ایوری و عبدالرحمن دهمانی رئیس شورای مسلمانان دموكرات فرانسه، و تعداد كثیری از ایرانیان و حامیان مقاومت از سراسر اروپا در این مراسم شركت كردند. سخنرانان تعهدات صریح جامعه جهانی، آمریكا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل را یادآوری نمودند. آنها تأكید كردند كه هر گونه ملاحظه سیاسی در این رابطه غیر اخلاقی، غیر قابل توجیه و معادل شراكت در جنایت است. آن‌ها از فرانسه به طور خاص خواستند كه در شورای امنیت ابتكار عمل را برای حفاظت از ساكنان لیبرتی و همچنین به جریان انداختن تحقیقات در مورد كشتار در اشرف به دست گیرد.
مریم رجوی جامعه بین‌المللی به ویژه آمریكا ، اتحادیه اروپا ، ملل متحد و شورای امنیت ملل متحد را به اقدامهایی عاجل برای نجات جان این پناهجویان بیدفاع فراخواند. وی موظف كردن دولت عراق به تأمین حداقل الزامهای امنیتی در لیبرتی و آزادی بلادرنگ هفت گروگان اشرفی؛ انجام تحقیقات جامع و مستقل و شفاف و بیطرف درباره جنایتهای ۱۰ شهریور در اشرف و 5دی در لیبرتی توسط ملل متحد، و كنار گذاشتن ملاحظات سیاسی و انتقال پناهجویان ساكن لیبرتی به خصوص مجروحان و بیماران به كشورهای اروپایی یا آمریكا را از جمله این اقدامها خواند.
حمله موشكی به لیبرتی در حالی صورت گرفت كه در روز اول سپتامبر، ۵۲ نفر از ایرانیان پناهنده در عراق در یك حمله توسط نیروهای دولت عراق بنا بر خواست رژیم ملایان به طور جمعی اعدام شده و۷ نفر از آنها به گروگان گرفته شده بودند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ دی۱۳۹۲ (۵ ژانویه ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]