• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: ریاست جمهوری مجدد روحانی، شقه در رژیم آخوندی، تشدید بحران و جنگ قدرت
اردیبهشت-۳۰ ۱۳۹۶

مریم رجوی: ریاست جمهوری مجدد روحانی، شقه در رژیم آخوندی، تشدید بحران و جنگ قدرت

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی: ریاست جمهوری مجدد روحانی، شقه در رژیم آخوندی، تشدید بحران و جنگ قدرت

مریم رجوی، رژیم ملایان را در پایان نمایش انتخابات كه به جنگ قدرت گرگ‌ها تبدیل شد، رژیمی شقه‌شده با ضعف مضاعف توصیف كرد. وی افزود: دومین دوره روحانی، نتیجه‌یی جز افزایش بحران و شدت یافتن جنگ قدرت ندارد. بحران در رأس فاشیسم دینی سر باز كرده و تا سرنگونی رژیم ولایت فقیه ادامه می‌یابد. شكست مهندسی خامنه‌ای در بیرون كشیدن آخوند رئیسی از صندوق، گواه آشكار شكست «عمود خیمه نظام» در جریان انتخاباتی است كه «ایمان قلبی و التزام عملی به ولایت فقیه» شرط اول كاندیداتوری رئیسی  و روحانی و سایرین در آن بود.
در شرایط خطیر داخلی و منطقه‌یی و بین‌المللی، یكپایه‌كردن رژیم قرون وسطایی برای مقابله با بحران‌ها و حفظ تعادل این رژیم، بسیار حیاتی است. از این رو شكست خامنه‌ای در یكپایه كردن رژیم ولایت فقیه، شكستی بسیار سنگین و از علائم پایانی این نظام است.
این بار نمایش انتخابات، از ابتدا تا انتها، با پرونده قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ گره خورده بود. نفرت و انزجار عمومی از رئیسی و ترس از دادخواهی به حدی بود كه بسیاری از آخوندها و حتی مهره‌های قدرتمند باند خامنه‌ای حاضر به حمایت از رئیسی نشدند.
هم‌چنین به اعتراف کاندیداهای دست‌چین شده‌، ثابت شد كه این یک حکومت «۴درصدی» است كه باندهای گوناگون آن، از جمله باند روحانی و شركاء، در اختلاس و دزدی و چپاول با هم مسابقه گذاشته‌اند.
این‌چنین شعار «نه شیاد، نه جلاد، رای من سرنگونی است» فراگیر شد و رژیم را وادار كرد در ترس از گسترش دامنه اختلافات در رأس رژیم و «دوباره قیام» توسط جوانان و توده‌های برانگیخته مردم، نمایش را شتابان در مرحله اول به پایان ببرد تا فرصتی برای اعتراضات و قیام‌ها در مرحله دوم باقی نماند.
دور دوم ریاست جمهوری روحانی در حالی است كه چهار سال گذشته، چیزی جز افزایش سركوب و اعدام و فقر و بی‌عدالتی به ارمغان نیاورده است. درآمدهای ناشی از توافق اتمی نیز در خدمت جنگ در منطقه و افزایش بودجه نظامی و امنیتی رژیم قرار گرفته است. پاسدار دهقان، وزیر دفاع روحانی، دو هفته پیش گفت دوران ریاست جمهوری روحانی «شکوهمندترین دوره در توسعه کمی و کیفی برنامه‌های موشکی و دفاعی کشور بوده» و تا پایان ۱۳۹۵ «بخش تأمین اعتبارهای دفاعی تا دو و نیم برابر نسبت به دولت قبل افزایش داشته» و «در سال۹۶ به چهار برابر نسبت به دولت قبل می‌رسد».
روحانی در ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ خاطرنشان كرد با اهرم حضور در سوریه و عراق در مذاكرات اتمی امتیاز گرفته است. وی گفت: اگر نیروهای ما «در بغداد و سامرا و فلوجه و رمادی ایستادگی نمی‌کردند و اگر در دمشق و حلب به دولت سوریه کمک نمی‌کردند ما امنیتی نداشتیم که بتوانیم به این خوبی مذاکره کنیم».
علاوه بر استمرار اعدام و سركوب و خفقان، روحانی در دوره دوم هم‌چون گذشته تلاش می‌كند با فریبكاری و ژست‌های میان تهی خود را كلید حل مشكلات معرفی كند اما این تنها به بحران و تنش در درون رژیم دامن می‌زند و در رویارویی با مطالبات اقشار مختلف مردم، به سرعت رنگ می‌بازد. مردم ایران به خوبی می‌دانند كه در دوره دوم روحانی نیز ویرانی‌های عظیم اقتصادی و اجتماعی و سركوب و اختناق سیاسی ادامه دارد. روحانی، نه ‌می‌خواهد و نه ‌می‌تواند در بنیادها و ساختار و رفتار این رژیم عقب‌مانده‌ ضد تاریخی، تغییر جدی ایجاد كند. خامنه‌ای ۱۰ روز قبل از انتخابات هشدار داد « آقایان! توجه داشته باشید که تغییر رفتار, با تغییر نظام هیچ فرقی ندارد».
روحانی در کشمکش‌های‌ انتخاباتی برای از میدان به در كردن رقیب اذعان كردکه هیأت حاكمه «در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند». اما وقتی خامنه‌ای به صحنه آمد و او را به سیلی‌خوردن تهدید كرد، به سرعت واگشت زد و اعلام كرد حاضر است در برخی امور ده‌ها بار دست «رهبر فرهیخته» را ببوسد.
از كسی كه در ۳۸ سال گذشته در سركوب و جنگ‌افروزی در مقام‌های درجه اول امنیتی و نظامی همین رژیم خدمت كرده و همچنان‌كه رقبا یادآوری كردند از همان اوایل خواهان به دار‌كشیدن توطئه‌گران در نماز جمعه بوده است، بیش از این نباید انتظار داشت. میانه‌رو معرفی كردن آخوند شیاد دیگر اثر ندارد. به مدعیان باید گفت اگر می‌توانند او را به بازگو كردن آمار و ارقام و جزئیات پرونده قتل‌عام زندانیان سیاسی، به احترام به حقوق بشر، به آزادی بیان، به آزادی احزاب و زندانیان سیاسی و به دست برداشتن رژیم از سوریه و عراق و یمن و لبنان و افغانستان، وادار كنند.
راه حل مسأله ایران، سرنگونی استبداد مذهبی توسط مردم و مقاومت ایران، آزادی و حاكمیت مردم به جای حكومت آخوندهاست.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت
۳۰ اردیبهشت۱۳۹۶ (۲۰ مه ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]