شهریور-۳۱ ۱۳۹۵

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون اسکای نیوزعربی

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه مریم رجوی با تلویزیون اسکای نیوزعربی

مریم رجوی در این مصاحبه گفت:
این رژیم به‌غایت شکننده و لرزان است. هرجا که جلو این رژیم قاطعیت به‌خرج داده شده، وادار به عقب‌نشینی شده است. وقتی مقاومت ایران با بیش از صد رشته افشاگری از پروژه‌های اتمی‌اش پرده برداشت و جامعه جهانی البته با تأخیر در مقابل آن ایستاد، مجبور شد یك گام عقب بنشیند. اما آن‌چه هم كه به‌خاطر لغو تحریم‌ها به‌دست آورده، اساسا خرج جنگ سوریه و حفظ بشار اسد كرده و هیچ چیز به مردم نرسیده است.
ما ایرانی می‌خواهیم كه تمامی آحاد مردم از حقوق یکسان برخوردار باشند. آزادی احزاب، آزادی‌های فردی برای همه اقشار و طبقات و برابری زن و مرد تضمین شده باشد. برابری زن و مرد و مشارکت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی جامعه، لازمه دمکراسی و پیشرفت است. ما خواهان جدایی دین از دولت هستیم. آنچه در ایران فردا تعیین تكلیف می‌كند رأی مردم و انتخابات آزاد است. حقوق ملیت‌های مختلف باید با خودمختاری داخلی در چارچوب ایران واحد و یکپارچه تأمین شود.
آخوندهای حاكم، بالاترین سوءاستفاده را از نام اسلام و شیعه کردند. آن‌ها بزرگ‌ترین دشمن اسلام، چه شیعه و چه سنی هستند. آن‌ها بیشترین کشتار را هم از شیعیان و هم اهل سنت كرده‌اند. ۱۲۰هزار شهید مردم ایران اغلب‌شان شیعه هستند. آخوندهای حاكم پدرخوانده داعش هستند. داعش جنایت، خونریزی و فساد آن‌هم به نام دین را از آن‌ها آموخته است.
مجاهدین از اسلام واقعی یعنی اسلام صلح، دوستی، برادری و آزادی دفاع می‌كنند. ما در نقطه مقابل آخوندهای حاكم به لااکراه فی الدین معتقدیم…
برای دیدن ویدئوی کامل این مصاحبه این‌جا کلیک کنید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]