• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی: تظاهرات ایرانیان در خارج کشور؛ صدای اعتصاب زندانیان و اعتراض‌های کارگران و معلمان و غارت‌شدگان
مهر-۱۶ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی: تظاهرات ایرانیان در خارج کشور؛ صدای اعتصاب زندانیان و اعتراض‌های کارگران و معلمان و غارت‌شدگان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی: تظاهرات ایرانیان در خارج کشور؛ صدای اعتصاب زندانیان و اعتراض‌های کارگران و معلمان و غارت‌شدگان

مریم رجوی طی پیامی به تظاهرات هموطنان ایرانی در اسلو پایتخت نروژ در آستانه روز جهانی اعدام و درحمایت از جنبش دادخواهی گفت:

هموطنان مقیم نروژ!
شخصیت‌های حامی مقاومت ایران و همه انسان‌های شریفی که دفاع از حقوق بشر و آزادی و دمکراسی در ایران را لازمه پایان جنگ و ترور در خاورمیانه و صلح و امنیت در جهان یافته‌اید؛ به‌همه‌ شما درود می‌فرستم.
از تظاهرات شما در اسلو و تلاش‌هایتان برای گسترش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان سال ۶۷ و کارزار جهانی برای مقابله با نقض حقوق بشر در ایران قدردانی می‌کنم.
اجتماع شما امتداد و مکمل اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و راهپیمایی‌ها و اعتراض‌های کارگران، معلمان، دانشجویان و غارت‌شدگان است که همه پیام واحدی دارد و آن پافشاری بر خواست ملت ایران، برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.
وقایع یک سال گذشته به‌روشنی ثابت می‌کند که این تلاش‌ها در بسیج هموطنان و برانگیختن توجه جهانی علیه جنایت‌های رژیم ولایت فقیه اثرات مهمی دارد. پس از سال‌ها مسئله قتل عام زندانیان سیاسی درسال ۶۷ را در یک سند رسمی شورای حقوق بشر مطرح شد.
این دستاورد، گام مهمی است اما کافی نیست و باید سازمان ملل یک کمیسیون تحقیق درباره قتل‌عام سال ۶۷ تشکیل دهد. کما این که باید آمران و عاملان این قتل عام و اعدام‌های دهه ۶۰ و سایر جنایت‌ها علیه مردم ایران در مقابل عدالت قرار گیرند.
من‌ هم‌چنین از پارلمان‌های همه کشورها می‌خواهم به‌طور رسمی قتل عام ۶۷ را به عنوان یک جنایت علیه بشریت اعلام کنند.
دادخواهی قتل‌عام‌شدگان بخش مهمی از مبارزه با نقض حقوق بشر در ایران است که در حال حاضر به‌صورت اعدام‌های روزمره، قطع دست متهمان و دستگیری‌های گسترده روزانه برای حفظ اختناق حاکم ادامه دارد. در دوران روحانی دست کم ۳۲۰۰ اعدام صورت گرفته است. به‌علاوه، بیش از پنج هزار نفر را برای اعدام در زندان‌ها نگه‌ داشته‌اند.
نقض حقوق بشر و سرکوب معترضان و آزادی‌خواهان در ایران، تکیه‌گاه جنگ‌افروزی و تروریسم رژیم در خاورمیانه است. اگر این رژیم با ‌برخورداری از مماشات دولت‌های غرب در نقض حقوق بشر دست باز نمی‌یافت، قادر نمی‌‌شد جنایاتش را به دیگر کشورهای منطقه بسط بدهد و هرگز قادر نبود سوریه را این‌چنین به گرداب خون فرو ببرد.
از این‌رو، کمپانی‌ها و دولت‌های غرب و مشخصاً نروژ را از ادامه معامله با استبداد مذهبی حاکم بر ایران برحذر می‌داریم.
امیدوارم هموطنان مقیم نروژ و دوستداران آزادی ایران در این کشور، با کارزار هرچه گسترد‌ه‌تر توجه دولت و کمپانی‌های نروژ را به‌این واقعیت جلب کنند که هر معامله‌یی با رژیم ایران؛
کمک رسانی به‌سپاه پاسداران است و آن را در سرکوب مردم ایران و جنگ‌افروزی در خاورمیانه در تقویت می‌کند.
آخوندهای حاکم در حال جنگ با مردم ایران و مردم منطقه‌اند. از دولت‌های غرب می‌خواهیم با معاملات خود، رژیم را در این جنگ یاری نکنند و هرگونه معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام مشروط سازند.
باردیگر از کوشش‌های شما هموطنان عزیز تقدیر می‌کنم
کارزار شما که صدای مردم سرکوب‌شده ایران را به‌گوش جهان می‌رسانید امروز به‌مراتب بیشتر از گذشته اثرگذار است و کمک مهمی به ‌مقاومت برای سرنگونی رژیم و برقراری آزادی و دمکراسی در ایران است.
پیروز باشید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]