• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به اجلاس جمعی از نمایندگان و اسقف‌های انگلستان در مجلس عوام
آبان-۲۷ ۱۳۹۵

پیام مریم رجوی به اجلاس جمعی از نمایندگان و اسقف‌های انگلستان در مجلس عوام

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به اجلاس جمعی از نمایندگان و اسقف‌های انگلستان در مجلس عوام

اعضای محترم مجلسین عوام و اعیان بریتانیا،
اسقف‌های بزرگوار،
دوستان عزیز!
به‌‌همه شما سلام می‌کنم. از توجه‌تان به‌مسأله ایران، حقوق بشر، مقاومت و آزادی ملت اسیر ایران سپاسگزارم.
مذاکرات اتمی کشورهای پنج به‌علاوه یک با رژیم آخوندی و عواقب آن در سه سال اخیر ایران را در کانون توجهات بین المللی قرار داده است.
اکنون شانزده ماه از امضای توافق اتمی گذشته است. بنابراین زمان کافی برای آزمون سیاست‌ها وجود داشته است.
برجام، فرصتی برای رژیم آخوندها بود که تغییر رفتار دهند و دست‌کم در عرصه بین‌المللی از آشوب و تروریسم دست بردارند. در حالی که آن‌ها اشغالگری و جنگ‌افروزی در منطقه و به‌خصوص در سوریه را تشدید کردند. رژیم ایران اکنون مهم‌ترین عامل بی‌‌ثبات کردن منطقه است.
برخی‌ها فکر می‌‌کردند که حقوق بشر در ایران بهبود پیدا می‌کند. اما در سال گذشته شمار اعدام‌ها نزدیک به هزار نفر رسید. وزیر کشور دولت روحانی گفته است که هر سال، ششصد هزار نفر دستگیر می‌شوند. این رقم تنها بخشی از واقعیت‌ است. حکومت ملاها با ‌دستگیری و شکنجه و اعدام روزانه، خود را حفظ می‌كند. همراه با سرکوب دائمی زنان و جوانان، دستگيری‌های خودسرانه و آزار پیروان مذاهب ديگر از جمله مسيحيان، سانسور خفه‌کننده در اینترنت، و حتی دستگیری ایرانی-بریتانیایی‌ها یا جلوگیری از برگزاری کنسرت.
در نقطه مقابل ملاها، مردم و مقاومت ما در تلاش‌های آزادی‌خواهانه در حال پیشرفت بوده‌اند. یک دستاورد مهم شکل‌گیری جنبش دادخواهی سی‌هزار زندانی سیاسی قتل‌عام‌شده در تابستان سال ۱۳۶۷ است. آخوندها به‌مدت طولانی می‌خواستند این جنایت بزرگ را پنهان كنند. انتشار فایل صوتی سخنان آقای منتظری جانشین عزل‌شده خمینی، درباره این کشتارها ابعاد جديدی از اين جنايت هولناك را بر ملا كرد. مقاومت ایران به‌یاری هوادارانش در داخل ایران، در حال جمع‌آوری اسناد دراین‌باره است.
هدف ما اين است كه جامعه بين المللی به‌رسميت بشناسد كه اين قتل‌عام بزرگ يك جنايت عليه بشريت بوده و مسئولان آن را در برابر عدالت قرار دهد. اگر سكوت و بی‌عملی جامعه بين‌المللی که باعث فرار جنایتکاران از عدالت شد نبود، موج اعدام و سركوب در ايران تا امروز ادامه نمی‌يافت.
يك تحول مهم ديگر، گسترش اعتراض‌ها علیه این رژیم است. در ۷‌آبان امسال، هزاران نفر به‌مناسبت گرامی‌داشت کورش بنیان‌گذار باستانی ایران و صادرکننده منشور حقوق بشر در ۲۵ قرن پیش (بر سر مقبره وی در شهر پاسارگاد- در شیراز)، گردآمدند و علیه آخوندها تظاهرات کردند.
سرانجام باید به‌یک دستاورد بزرگ دیگر ماه‌های اخیر اشاره کنم. یعنی انتقال امن و سالم تمام اعضای مجاهدین از لیبرتی به ‌اروپا.
آخوندها تلاش كردند که این انتقال را متوقف کنند. تلاش کردند عده‌یی از مسئولان مجاهدین را با احکام قضایی جعلی دستگیرکنند. تلاش کردند با موشک‌باران اعضای مقاومت را از بین ببرند، اما با پایداری مجاهدین و با کارزار بین‌المللی مقاومت، طرح‌های شوم ملاها به‌نتیجه نرسید. این انتقال یکی از بزرگترین شکست‌های رژیم در یک سال اخیر است. می‌خواهم به‌خاطر همه کمک‌ها و حمایت‌هایی که منتخبان مردم بریتانیا در هر دو مجلس و نیز رهبران کلیسای بریتانیا از انتقال مجاهدین کردند، صمیمانه قدردانی کنم.

دوستان گرانقدر!
مقاومت ایران، برای یک جمهوری آزاد و برابر بر اساس جدایی دین و دولت و لغو حکم اعدام مبارزه می‌کند. ما خواهان پایان‌دادن به‌‌احکام شریعت آخوندها و آزادی و برابری پيروان همه مذاهب می‌باشیم.
از منتخبان مردم بریتانیا، از کلیسای این کشور و از همه مردم انسان‌دوست بریتانیا برای کمک و حمایت بیشتر از این مبارزه استمداد می‌کنم. جنبش دادخواهی یک هدف مشترک و عادلانه است که ریشه در شرافت انسانی دارد. ما به ‌یاری شما در این دادخواهی نیازمندیم. ما به‌یاری شما برای ترغیب دولت‌های غرب جهت به‌رسمیت‌ شناختن مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم نیازمندیم.
باردیگر از همه شما تشکر می‌کنم و اميدوارم كه بتوانم بزودی شما را از نزديك ببينم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]