آبان-۲۹ ۱۳۹۵

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در لندن- ۲۹ آبان ۱۳۹۵

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در لندن- ۲۹ آبان ۱۳۹۵

به‌شما که برای حمایت از خواست مردم ایران برای تغییر رژیم و محکومیت سرکوب و تروریسم آخوندها در ایران و خاورمیانه گرد‌‌آمده‌اید، درود می‌فرستم.
گردهم‌آیی شما در حالی برگزار می‌شود که موج اعتراض هموطنان‌مان در تهران و شهرهای بزرگ سراسر کشور بالا گرفته است. چند هفته پيش هزاران ايرانی در بزرگداشت كورش كبير به‌رغم همه تدابير سركوبگرانه دست به تظاهرات اعتراضي زدند.
اجتماعات کارگران و معلمان و سایر اقشار پی‌درپی در برابر مجلس آخوندها برگزار می‌شود. دانشجویان در دانشگاه‌هایشان اجتماعات اعتراضی برپا می‌کنند، زندانیان سیاسی در زندان اوین در تهران و در زندان گوهردشت در کرج و زندان‌های سایر شهرها به‌اعتصاب غذا دست زده‌اند، کسانی که بر اثر غارتگری مؤسسات مالی ‌آخوندهای حاکم دارایی خود را از دست داده‌اند در برابر مرکز دولتی تظاهرات می‌کنند و کل جامعه بر اثر تشدید فقر و بیکاری ملتهب است.
همزمان جنبش دادخواهی سی هزار زندانی قتل‌عام شده، رژیم حاکم را که سران اصلی‌اش آمران و عاملان اصلی این جنایت بزرگ‌اند، به‌چالش کشیده است.
ملاهای حاکم برخلاف همه وعده‌هایشان، جز گرسنگی و کاهش قدرت خرید مردم کاری نکرده‌اند. آن‌ها برای مهار اعتراض‌ها اعدام‌ها را افزایش داده‌اند. در دو هفته اول همین ماه دست کم ۳۷ نفر به‌دار آویخته شده‌اند. به‌گفته مقام‌های رسمی۴۵۰۰ زندانی دیگر در نوبت اعدام‌اند. همزمان، ملاها جنگ‌افروزی و تروریسم در منطقه را گسترش داده‌اند. خامنه‌ای دست در دست بشار اسد، مسئول کشتار صدها هزار نفر از مردم سوریه است تا حاکمیت لرزان خود در ایران را حفظ کند. در حقیقت، همه این‌ها جلوه‌های رویارویی بین مردم ما و رژیم حاکم است.
در این کشاکش دولت‌های غربی و مشخصاً دولت انگلستان کجا ایستاده‌اند؟ آیا در کنار مردم به‌پاخاسته ایران‌اند؟‌ آیا در کنار زندانیان تحت شکنجه یا پیروان تحت سرکوب ادیان یا ملیت‌های تحت ستم‌ ملاها هستند؟ یا باز می‌خواهند سیاست شکست‌خورده مماشات با ملاها را ادامه دهند؟
پس از توافق اتمی، در حالی که نقض حقوق بشر در ایران و نسل‌کشی ملاها در منطقه شدت یافته، دولت‌ها و کمپانی‌های غربی نبايد تجارت با رژیم ایران را گسترش دهند.
تجارت با اين رژيم، دست ملاها را در سرکوب مردم ایران و صدور جنگ و کشتار به عراق و سوریه و یمن بازتر می‌کند و حاصل آن، بستن راه تغییر در ایران، بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه و ناامنی کل دنیا به‌ویژه اروپا با تهاجم‌های تروریستی و سیل پناهندگان است.
سیاست صحیح و آینده‌نگرانه این است که جامعه جهانی به‌ويژه دولت‌های غرب از رژیم ایران که سرچشمه بی‌ثباتی و جنگ‌افروزی است، فاصله بگیرند و مقاومت مردم ایران برای آزادی و دمکراسی را به‌رسمیت بشناسند.
ما مردم بریتانیا و منتخبان آن را به‌حمایت از جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان برای محکومیت بین‌المللی رژیم و کشاندن سران آن به‌پای میز عدالت فرا می‌خوانیم.
از مجلسین بریتانیا و همه مدافعان دمکراسی در این کشور می‌خواهم که دولت بریتانیا را ترغيب كند تا اراده مردم ایران برای تغییر را به‌رسميت بشناسد. از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]