• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در مقابل سازمان ملل در نیویورک
شهریور-۲۹ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در مقابل سازمان ملل در نیویورک

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به تظاهرات هموطنان در مقابل سازمان ملل در نیویورک

از شخصیت‌های بلندپایه‌یی که برای همبستگی با مقاومت مردم ایران در این اجتماع حضور یافته‌اند، سپاسگزاری می‌کنم.
اجتماع امروز شما، هم فریاد مردم ایران است هم صدای جامعه بشری است که به پذیرش رئیس جمهور یک رژیم ضدبشری در مجمع عمومی ملل متحد اعتراض می‌کنند.
امسال رئیس جمهور رژیم در حالی در مجمع عمومی شرکت می‌کند که گزارشگر ویژه ملل متحد در باره وضعیت حقوق بشر ایران در گزارش خود برای نخستین بار فاجعه قتل عام زندانیان سیاسی در ایران را مورد توجه قرار داده است.
گزارشگر ملل متحد با یادآوری اعدام هزاران زندانی زن و مرد به فتوای خمینی و دفن آن‌ها در گورهای جمعی و نامعلوم، خواستار تحقیقات مستقل و موثر درباره این جنایت و افشای حقایق شده است.
این گزارش که همراه با یاداشت دبیركل، به مجمع عمومی ملل متحد ارائه شده، از دستاوردهای جنبش دادخواهی قتل عام‌شدگان و جوشش خون سی هزار سربه‌دار مجاهد و مبارز است. این گزارش، در عین حال سند معتبر دیگری است که پذیرش رئیس جمهور رژیم در ملل متحد را به‌چالش می‌کشد.
حرف ما و مردم ستمدیده ما این است که رئیس جمهور نظام قتل عام را از ملل متحد اخراج کنید.
اجازه ندهید که تریبون سازمان ملل، بلندگوی دفاع از دولت حامی تروریسم و استبداد وحشی آن باشد.
حكومتی كه قوانین بین‌المللی و معاهدات تصویب شده توسط ملل متحد را نقض كرده، تمام مواد سی‌گانه اعلامیه جهانی حقوق بشر را زیر پا گذاشته و سال‌هاست به‌درخواست گزارشگران ملل متحد، به‌ویژه گزارشگر حقوق بشر برای بازدید از ایران، جواب رد می‌دهد.
بله، رژیم ولایت فقیه جایی در ملل متحد ندارد و باید اخراج شود.
رئیس جمهور رژیمی که اعتراف کرده در ۳۸ سال گذشته، این حکومت کاری جز اعدام و شکنجه نکرده، نباید در ‌سازمان ملل پذیرفته شود.
در دوره اول همین آخوند روحانی بیش از سه‌هزار نفر اعدام شده‌اند. در همین دور اول بودجه جنگی رژیم بیش از همیشه بالا رفته است. آخوند روحانی هر سال بخش بزرگی از درآمد کشور را برای کشتار مردم سوریه و دخالت ویرانگر در عراق و سوریه هدر داده است و حالا در دوره دوم، او کابینه خود را از کسانی تشکیل داده که یا در هیأت‌های مرگ در قتل عام زندانیان سیاسی‌ عضویت داشته‌اند، یا از بالاترین مقام‌های وزارت اطلاعات یعنی وزارت شکنجه و کشتار بوده‌اند. مهم‌ترین تعهدات چنین کابینه‌یی گسترش برنامه موشکی و افزایش تولید سلاح برای ادامه جنگ و تروریسم در کشورهای منطقه است.
تاکید می‌کنم تا زمانی که در سطح بین‌المللی از جمله در ملل متحد درها به‌روی قاتلان مردم ایران باز است، آن‌ها به‌نقض حقوق بشر و جنگ افروزی ادامه می‌دهند.
زمان آن است که جامعه جهانی به‌ویژه دولت‌های غرب، به‌ امتیاز دادن و نرمش در مقابل رژیم ولایت فقیه و بی‌عملی و سكوت در مقابل جنایاتش در داخل و خارج ایران نقطه پایان بگذارند.

جامعه جهانی باید این رژیم را وادار سازد که کشتار و سرکوب اعتراض‌های حق‌طلبانه مردم و هم‌چنین جنایاتش در کشورهای منطقه را متوقف کند.
رژیم آخوندی در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارد و بیش از هر زمان محتاج رابطه با کشورهای غربی است. انتظار مردم ایران است که:
دولت‌های دمکراتیک در جهان، هرگونه معامله اقتصادی با این رژیم را به توقف شکنجه و اعدام مشروط کنند،
قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ را بعنوان جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسند،
ملل متحد یک کمیسیون مستقل تحقیق در مورد قتل‌عام ۶۷ تشکیل دهد و شورای امنیت با تشكیل یك دادگاه ویژه یا ارجاع قتل عام ۶۷ به دادگاه جنایی بین‌المللی، ترتیبات محاکمه سران این رژیم را فراهم کند.
همه دولت‌ها و به‌ویژه ایالات متحده باید راه هرگونه معامله با سپاه پاسداران را ببندند. تنها راه حل مشكلات در خاورمیانه، خلع ید از این رژیم در عراق و سوریه و یمن و اخراج پاسداران است.
البته خواست ملت ما به‌زیر کشیدن ولایت فقیه است. و چنان‌که مسعود رجوی گفته است: «تا وقتی كه این رژیم هست، قبل از هرچیز سرنگونی حق مسلم ما و خلق ماست».

دوستان عزیز!
به زیر کشیدن رژیم، امروز بیش از هر زمان دیگر در دسترس است. این را در مقاومت قهرمانانه و اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و در جنبش اعتراضی مردم كردستان علیه كشتار بیرحمانه كولبران می‌توانید ببینید.
این آمادگی اجتماعی در تظاهرات اعتراضی غارت‌شدگان، معلمان، پرستاران، كارگران و دانشجویان بیش از گذشته خود را نشان می‌دهد.
همه این‌ها گواه این حقیقت است که مردم ایران، بیش از هر زمان دیگری خواستار تغییر اساسی هستند.
برای رسیدن به‌این هدف، امروز مسئولیت بزرگی متوجه یک به‌یک شماست. به‌کارگیری فرصت‌ها و تبدیل آن به‌نیروی مؤثری علیه رژیم ولایت فقیه، کاری است که تنها به‌دست شما ساخته است. بیش از هر زمانی تعهدپذیری و تلاش شما تعیین‌کننده است.
همه شما را به گسترش کارزار برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه فرا می‌خوانم.
درود بر همه شما،
درود بر آزادی.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]