• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در استکهلم: دولت‌های اروپایی روابط خود با رژیم ایران را به توقف شکنجه و اعدام منوط کنند
مهر-۱۵ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در استکهلم: دولت‌های اروپایی روابط خود با رژیم ایران را به توقف شکنجه و اعدام منوط کنند

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در استکهلم: دولت‌های اروپایی روابط خود با رژیم ایران را به توقف شکنجه و اعدام منوط کنند

در پیامی به‌تظاهرات ایرانیان و حامیان مقاومت مردم ایران در استکهلم، که در حمایت از دادخواهی زندانیان سیاسی قتل‌عام شده برگزار شد، مریم رجوی کارزار برای این دادخواهی را امری که اکیداً به‌نقض فاجعه‌بار حقوق بشر در اوضاع کنونی مربوط است، دانست.

تظاهرات ایرانیان در استکهلم در ۶ اكتبر برگزار شد و در آن صدها تن از ايرانيان و هموطنان مقیم سوئد همراه با شماری از شخصيت‌های سياسی شرکت داشتند.
مریم رجوی در اين تظاهرات گفت:‌ قتل‌عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ چیزی نیست که به‌ تاریخ پیوسته باشد. این جنایت مسأله همین امروز است. مسأله نقض فاجعه‌بار حقوق بشر در ایران است. مربوط است به‌جوانانی که همین امسال آخوندها، چشم‌ آن‌ها را کور کردند یا جوانانی که همین امسال آخوندها دست‌شان را قطع کردند و جوانانی که از ابتدایی‌ترین آزادی‌ها برخوردار نیستند. مربوط است به اعدام‌های هر روزه در سراسر ایران و هزاران نفر که زیر حکم اعدام‌اند. مربوط به زندانیان سیاسی است که پی‌در‌پی شکنجه می‌شوند و از حقوق ابتدایی خود محروم‌اند.
زنانی که تحت سرکوب مضاعف هستند، جامعه‌یی که زیر ترس و فقر زندگی می‌کند، و جامعه‌یی که از حق فعالیت سیاسی محروم است و حق انتخاب آزادانه ندارد.
وی خطاب به‌هموطنان و حامیان مقاومت گفت:‌ شما با کارزار دادخواهی، رژیم را به‌خاطر بزرگ‌ترین جنایت‌اش هدف قرار می‌دهید.
وی هم‌چنین از مردم اروپا خواست که دولت‌های خود را مورد سئوال قرار دهند که چرا هم‌چنان به‌رابطه با رژیمی ادامه می‌دهند که با نسل‌کشی حکومت می‌کند.
مريم رجوی با تأکید بر لزوم تشکیل یک کمیسیون مستقل تحقیق در مورد قتل‌عام سال ۶۷ توسط ملل متحد از دولت‌های اروپایی خواست که ادامه روابط تجاری و دیپلماتیک خود با استبداد مذهبی را به‌ توقف شکنجه و اعدام منوط کنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]