اسفند-۰۸ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به جلسه پارلمانی در انگلستان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به جلسه پارلمانی در انگلستان

اجازه بدهید به همه خواهرانم در انگلستان به مناسبت روز جهانی زن تبریک بگویم. می‌خواهم از زنان بزرگی در بریتانیا تقدیر کنم که به دفاع از مردم سرکوب شده ایران و به‌ویژه زنان برخاسته‌اند.
زنان ایران نقش مهمی در قیام‌ دی ماه داشتند. این دستاوردی برای همه زنان است. قیام ایران، قیامی بر ضد رژیم ایران و سیاست‌های بنیادگرایانه آن است. قیام‌کنندگان، جنگ سپاه پاسداران با مردم سوریه را محکوم کردند. آن‌ها گفتند که نمایش اصلاح‌طلبی دیگر عمرش تمام شده و خواستار سرنگونی تمامیت رژیم شدند.
پیشگامی زنان و جوانان، از جنبه‌های مهم این قیام است. فرماندهان سپاه پاسداران اعتراف کردند که حلقه اصلی برانگیختن قیام‌ها زنان‌اند. وزارت کشور نیز اعلام کرد ۹۰ درصد دستگیر شدگان کم‌تر از ۲۵ سال دارند.
آخوندها بیشتر درآمد ایران را صرف سرکوب و صدور تروریسم و جنگ در سوریه و سایر کشورهای منطقه می‌کنند. آن‌ها بخش مهمی از درآمد کشور را غارت می‌کنند. اما قربانی این بحران زنان و جوانان‌اند. در سال‌های اخیر هر سال ۱۰۰ هزار زن شغل خود را از داده‌اند بعضی‌ آن‌قدر فقیراند که کلیه خود را می‌فروشند. هم‌زمان زنان و جوانان به‌شدت سرکوب می‌شوند.
به‌گفته مقام‌های رژیم، هر روز در خیابان‌ها حداقل ۲ هزار زن به‌خاطر رعایت نکردن قوانین حجاب اجباری دستگیر می‌شوند. در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی بیش از ۸۰ زن اعدام شده‌اند. روحانی همان کسی است که نقاب میانه‌روی زده بود.
زنان و جوانان ایران در پی سرنگونی استبداد مذهبی هستند. آن‌ها خواهان یک جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت‌اند. خواهان برقراری آزادی و دمکراسی و برابری زن و مرد‌اند.

دوستان عزیز،
از نمایندگان مجلسین انگلستان می‌خواهم که از این خواست‌ها حمایت کنند. مردم ایران از مجلسین انگلستان انتظار دارند که مانع هرگونه معامله تجاری با شرکت‌های سپاه پاسداران شوند. هر پوند افزایش درآمد رژیم آخوندی، یعنی تشدید سرکوب و فقر در ایران و گسترش جنگ در سوریه و سایر کشورهای منطقه.
در جریان این قیام، آخوندها حداقل ۱۲ نفر از شرکت‌کنندگان را زیر شکنجه به‌قتل رسانده‌اند. آن‌ها هزاران نفر از معترضان را دستگیر کرده‌اند.
از شما می‌خواهم برای توقف این سرکوب وحشیانه‌ تلاش کنید. دولت انگلستان را ترغیب کنید که رابطه خود را با رژیم ایران به‌توقف شکنجه و اعدام مشروط سازد. قیام خواهران شما در ایران، علیه رژیم زن‌ستیز حاکم، پیشرفتی برای همه بشریت است. هرقدمی که برای آن‌ها بردارید، هر فعالیتی برای دفاع از دستگیرشدگان، هر تلاشی برای افشای شکنجه‌ زندانیان و هر کاری برای واداشتن دولت‌ها به‌قطع رابطه با رژیم آخوندی، اثرگذار خواهد بود.
در شرایط کنونی، خواست ما آزادی فوری زندانیان قیام، آزادی بیان و اجتماعات و لغو سركوب و حجاب اجباری است. برای برآوردن این خواست‌ها ما به‌یاری تک تک شما نیازمندیم.
روزی که زنان ایرانی، سنگر بنیادگرایی را در ایران درهم بشکنند، آزادی و برابری در همه جهان جهش می‌کند و آن روز دور نیست.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]