• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در اجتماع بزرگ مجاهدین در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین و انتخاب مسئول اول جدید
شهریور-۲۰ ۱۳۹۶

سخنرانی مریم رجوی در اجتماع بزرگ مجاهدین در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین و انتخاب مسئول اول جدید

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در اجتماع بزرگ مجاهدین  در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان مجاهدین و انتخاب مسئول اول جدید

خواهران و برادران عزیزم،
پنجاه و دومین سالگرد تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران را به‌همه شما تبریک می‌گویم.

تبریک به‌خاطر حیات فرخنده جنبشی که با ایدئولوژی اسلام انقلابی پیشتاز مرزبندی و نبرد با ارتجاع و استبداد دینی بوده و بهای سنگینی برای آزادی ایران و ایرانی در چارچوب آلترناتیو دموکراتیک پرداخته است.
خوشحالم که امروز در نشست آخرین شور و رای‌گیری مجاهدین برای انتخاب مسئول اول جدید سازمان حاضرم. صحنه‌های بسیار انگیزاننده، امیدبخش و زیبایی را دیدم كه درخشش شکوفایی این سازمان است.
در اینجا قبل از هر چیز انتخاب خواهر عزیزم زهرا مریخی كه شما همگی او را به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران انتخاب كردید، را به همه شما تبریك می‌گویم.
شما با این انتخاب برای مجاهدین و کل مقاومت ایران ارمغان مهمی آورده‌اید. هم از نظر سیاسی، هم از نظر تشکیلاتی، زیرا این تحول، مقاومت ما را صد چندان گسترش داده و به جلو پرتاب می‌كند.
من به چشم دیدم كه چگونه مجاهدین رویان، پربار و غنی شده‌اند و به چشم دیدم كه چگونه صفی از مسئولین اول تولید شده است و باز به چشم دیدم كه شما چگونه در اوج آگاهی و مسئولیت‌پذیری برای رسیدن به هدف، همدلی دارید.
من لحظات پرشكوه یکدلی و یگانگی را در صحبت‌های خواهرانتان دیدم كه از طرف خودتان به‌عنوان كاندیدا معرفی شده‌اند و به آن‌ها افتخار كردم. صحبت‌های خود شما را شنیدم و به این همه صدق و صفا و در عین حال آگاهی، بسیار احسنت گفتم. به این همبستگی، كه در اصول و ارزش‌ها بین شما حاكم است، بالیدم و قبل از هر چیز این یگانگی را در تك‌تك شما و رای‌ها و نگاه‌ها و توصیف‌تان از پیشرفت ایدئولوژیك سازمان مجاهدین دیدم و غرق غرور و افتخار شدم.
از انتخاب كاندیداهای شما در نسل جدید، یعنی نرگس و ربیعه و نسرین مسیح تا صحبت‌های مسئولان اول این سازمان و هم‌چنین اداره این جلسه توسط زهره كه فوق‌العاده بود و از لحظه به لحظه این جلسه، هم لذت بردم و هم افتخار كردم تا نقطه رای دادن شما به خواهرم زهرا، که نقطه اوج این جلسه بود.
به‌خواهرم زهرا که این طور در کانون اعتماد و حمایت اعضای مجاهدین قرار گرفته، صمیمانه تبریک می‌گویم. می‌خواهم به او بگویم این راهی است در امتداد خون شهیدان و رنج اسیران. این راهی است در امتداد همه مشقت‌ها و پایداری‌‌های طولانی مجاهدین و خون دل مردم‌ اسیرمان. و البته یک مسئولیت فوق العاده سنگین…
برای تو در پیشبرد این مسئولیت سنگین از خدای بزرگ توانایی و قدرت و موفقیت روزافزون مسألت می‌کنم.
می‌خواهم در این‌جا از خواهر عزیزم زهره اخیانی تقدیر کنم که از سال ۱۳۹۰ تا امروز، مسئول اول سازمان مجاهدین بوده و این مسئولیت را با شایستگی به‌ انجام رسانده. از یاد نمی‌بریم که در این دوره چه سختی‌ها و چه توفان‌هایی علیه مجاهدین در کار بود. حملات وحوش خامنه‌ای ـ مالکی، جابه‌جایی از اشرف و انتقال بزرگ از عراق و فشارها و محاصره‌ها، هر روز تنش و بحران ایجاد می‌کرد. در همین اوضاع مسئولان شما، این زنان پیشتاز ایران، با چه استواری و درایتی اشرف و لیبرتی را هدایت کردند.
هم‌چنین می‌خواهم از خواهر عزیزم مژگان پارسایی تقدیر كنم كه با نقش ویژه‌اش در پیشبرد این نبرد برای مجاهدین الگوی جنگاوری و مسئولیت‌پذیری بود.
خواهر عزیزم صدیقه حسینی که به واقع لنگر تشكیلات مجاهدین بوده و هست. و خواهر عزیزم فهیمه اروانی که در این سالیان در همه تلاش‌ها جلودار بوده و هست.
در بیرون از اشرف هم، خوشبختانه شما مسئولانی داشته و دارید. مثل خواهران عزیزم: نسرین، شهرزاد و بهشته که امور سیاسی و تشکیلاتی مجاهدین را با همه بغرنجی‌ها و سختی‌هایش به‌نحو احسن پیش برده‌اند.
واقعیت این است كه اشرف و لیبرتی تجربه بزرگی است که در تاریخ ایران، همیشه می‌درخشد. از جمله به این دلیل که در آن خواهران مجاهدم تك‌به‌تك از یک آزمایش بزرگ سرفراز و پیروز بیرون آمدند.
هم‌چنین این دوره، آزمایش پیروزمندی بود برای مردان مجاهد که نشان دادند رهایی مردان از اسارت فرهنگ و تفکر مردسالاری امکان‌پذیر است. آن‌ها در کار مبارزاتی و تشکیلاتی خود، ایده برابری زن و مرد را عملی کردند، آن‌ها در اثبات ضرورت رهبری زنان پیشتاز بودند و با همین رویکرد، مسئولیت‌پذیری خود را به‌مراتب افزایش دادند.
در همین دوران، خوشبختانه مجاهدین توانستند شورای مرکزی خود مرکب از هزار زن پیشتاز مجاهد را تشکیل بدهند. این ثمره پرباری است که جامعه ما و به‌خصوص زنان و جوانان در سراسر ایران را به شورش علیه تمام غل و زنجیرها فرا می‌خواند.
حالا انتخاب مسئول اول جدید بعد از همه این نشیب و فرازها طلیعه بهاری است كه قطعاً سرنگونی این رژیم را نوید می‌دهد.
در این سالیان، رژیم در همه جبهه‌ها در اشرف و لیبرتی و در همکاری با ۱۲ دولت، در صدد نابودی و تلاشی مجاهدین بود ولی همه این دسیسه‌ها و حملات شکست خورد. اما ایستادگی شما پیروز شد. و این ارمغان مقاومت و ایستادگی شماست.
تا آن جا هم که به اوضاع سیاسی برمی‌گردد، به‌نظر من انتخاب مسئول اول جدید، پاسخ مجاهدین به‌دوران اعتلا و آمادگی اجتماعی است. می‌بینیم که مردم به‌جان آمده و به‌خصوص زنان و جوانان، بی‌تاب و مشتاق تغییرند و نمی‌خواهند به زندگی تحت حکومت ولایت فقیه، ادامه بدهند. شرائطی است که رژیم حاکم به‌درماندگی حداکثر رسیده است. این‌ رژیم، جز اهرم سرکوب چیزی برای ادامه بقا در دست ندارد. رژیمی که هیچ پلی با جامعه تحت کنترل خود ندارد، رژیمی که درقوای اخص خودش با ریزش مستمر مواجه است و موریانه بی‌انگیزگی به‌جان پاسداران و بسیجی‌هایش افتاده است؛ بله چنین رژیمی بسیار شکننده است و در مقابل مقاومت و قیام مردم و در مقابل ارتش آزادی دوام نمی‌آورد.
انتخاب مسئول اول جدید مجاهدین پاسخ شایسته‌یی به‌همین شرایط است. رژیم در ۱۴ سال دوران پایداری، خواب و خیال تلاشی تشكیلات مجاهدین را می‌دید، در یكسال اخیر هم بسیار در این راستا تلاش كرد ولی شما در مقابل به او یك موشك عظیم سیاسی-ایدئولوژیك شلیك كردید با یك تشكیلات منسجم و یكپارچه كه حالا در اوج اعتلا به انتخاب مسئول اول پرداخته‌اید. قبل از همه پیام این انتخاب را ولی فقیه درمانده رژیم می‌گیرد.
این یك انتخاب درخشان، در اوج دمكراتیسم و انسجام و شكوفایی در جنگ هزار اشرف در راستای سرنگونی فاشیسم دینی است كه در درون مجاهدین، میراث حنیف و آرمان مسعود رجوی را به اوج می‌رساند و در عرصه اجتماعی و سیاسی، در هم شكستن طلسم ارتجاع و اختناق را نوید می‌دهد.
خوشا مجاهدین كه در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس سازمان‌شان در چنین نقطه‌یی هستند. به‌همین دلیل سالگرد بنیان‌گذاری سازمان را نیز به‌طور مضاعف باید تبریک گفت.
سه رادمرد بزرگ تاریخ معاصر ایران، محمد حنیف‌نژاد، سعید محسن و علی اصغر بدیع‌زادگان، در تأسیس سازمان مجاهدین آنچه را که میرا و منسوخ و استثماری بود به‌دور انداختند و به‌جای آن ایده‌ها و راه‌ و روش‌های پیشرو و آزادکننده و بالنده را خلق یا احیا کردند. بدینسان سازمان مجاهدین در شورش علیه کهنگی و بن‌بست و خلق دنیای نو بنیان‌گذاری شد.
آن‌ها به‌قیمت جان خود، سنت درخشان ایستادن بر سر موضع یعنی وفای به‌عهد را بنا گذاشتند. پس سلام‌های بی‌پایان ما به‌بنیانگذاران کبیر مجاهدین که آغازکنندگان راهی بودند که جنبش آزادی‌خواهی ایران هنوز مدیون آن‌ است.
و سلام‌ها و تبریک‌های بسیار به‌ مسعود رجوی که، این جنبش را از گردنه‌های سخت و هولناک عبور داده، مبانی نظری و سیاسی این مبارزه را تدوین کرده، و برای تربیت نسلی که عهده‌دار و پیشتاز این مبارزه است، قیمت سنگینی پرداخته است. کما این که مؤسس و احیاکننده یك نبرد تمام عیار علیه ارتجاع، استبداد و استثمار بوده و ارزش‌های مبارزاتی و آرمانی این مقاومت را مرحله به‌مرحله فراگیرتر و نافذتر کرده است.
اگر تمام این ۵۲ سال را از نظر بگذرانیم، چکیده تاریخ مجاهدین این است که این سازمان دژ استوار آزادی ایران و سازنده و الهام بخش ارزش‌های پیشرو مبارزاتی و آرمانی است. مبارزه‌یی كه تا سرنگونی استبداد مذهبی و نفی هر جنسی از بهره‌كشی و تبعیض ادامه دارد.
خوشا مجاهدین که در مبارزه برای پیش‌بردن این هدف، قاطع و بی‌شکاف و بی‌تردید ایستاده‌اند. کوه‌ها لرزیدند؛ اما مجاهدین برای سرنگونی ولایت فقیه از جای خود تکان نخوردند.
خوشا به جوانان و زنان ایران كه از چنین گنجینه عظیمی برخوردارند تا بتوانند به نقش تاریخی خود پاسخ بدهند و بر دیكتاتور جبار و جلاد و شیاد بشورند و سرنگونش كنند.
درود بر همه هموطنان شریف و آزاده‌یی كه هرگونه همراهی با رژیم ولایت فقیه را خط قرمز پیکار آزادی اعلام كرده و به آن قیام کرده‌اند.
یک‌بار دیگر به‌همه شما سالگرد تاسیس سازمان و انتخاب زهرا به‌عنوان مسئول اول را تبریک می‌گویم و اطمینان دارم که با این انتخاب و با این عزم‌های راسخ و ایمان‌ها شما بی‌تردید راه گشای آزادی و پیروزی خواهید بود.
متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]