تیر-۱۶ ۱۳۹۸

تظاهرات بزرگی در برلین خواستار قطع رابطه با رژیم تهران شد

Catégories // در رسانه‌ها

تظاهرات بزرگی در برلین خواستار قطع رابطه با رژیم تهران شد

تهران –خبرگزاری‌ها: هزاران نفر از تظاهركنندگان ایرانی در برلین پایتخت آلمان- كه بعداز ظهر دیروز به خیابان‌های این شهر روانه شده بودند- خواستار محاكمه و پیگرد و اخراج عوامل اطلاعات و سپاه پاسداران از اروپا و قطع روابط با رژیم ایران به‌خاطر حمایتش از تروریسم شدند.
مریم رجوی رهبر اپوزسیون ایران در پیامی كه از طریق ویدئو فرستاد، تاكید كرد: ”مردم ایران از جامعه بین المللی و به‌خصوص اروپا می‌خواهند كه سیاست دادن امتیاز به رژیم حاكم بر ایران را متوقف كند.“ و تاكید كرد كه رژیم ایران بزرگ‌ترین تهدید صلح در جهان امروز است. از ‌غنی سازی اورانیوم یعنی تدارک بمب هسته‌یی تا توسعه برنامه موشک‌های بالستیک آن‌هم با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا اعزام نیرو به سوریه با نقض قطعنامه ٢٢۵۴ و تشدید جنگ جنایتکارانه خود در آن کشور“.
این تظاهرات كه با نام ”همبستگی با اعتراضات مدنی علیه مجازات اعدام در ایران“ توسط سازمان اپوزسیون مجاهدین خلق سازماندهی شده بود از میدان مشهور براندنبورگ در برلین آغاز شد و در آن حدود ۱۵هزار نفر از جوامع ایرانی شركت داشتند و پرچم‌های ایران و بالون‌های بزرگ در دست داشتند و تظاهر‌كنندگان تلاش كردند كه به سمت مقر صدر اعظم آلمان بروند. رنگ این بالون‌ها”سبز ،سفید ، قرمز“ بود كه رنگ‌های ملی ایران است.
در این تظاهرات تعدادی از سیاستمداران مانند پاتریک كندی نماینده سابق كنگره و اینگرید بتانکور کاندیدای پیشین ریاست جمهوری کلمبیا، توماس نورد نماینده مجلس فدرال آلمان، ادوارد لینتنر معاون سابق وزیر كشور‌ آلمان، اشتفان فون داسل شهردار منطقه مركزی برلین، سناتور جری هورگان از ایرلند، میهال كامینسكی نماینده مجلس لهستان ولئو داتسن برگ رئیس کمیته ایران آزاد در آلمان و نماینده سابق پارلمان فدرال، سخنرانی كردند.

https://bit.ly/2Xwh42j

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]