آبان-۱۴ ۱۳۹۲

شمار اعدام‌ها بعد از نمایش انتخابات رژیم بالغ به ۳۱۲ تن می شود

Catégories // اطلاعیه‌ها

شمار اعدام‌ها بعد از نمایش انتخابات رژیم بالغ به ۳۱۲ تن می شود

شمار اعدام‌های ثبت شده تنها طی ۱۰ روز اخیر به شرح زیر است:

در زاهدان در روز ۴ آبان ۱۶ زندانی سیاسی بلوچ اعدام شدند. در همان روز یك زندانی سیاسی بلوچ در زندان همدان و روز پس از آن یك زندانی سیاسی بلوچ دیگر در زندان بارسیلون خرم آباد اعدام شدند.
در زندان‌های ارومیه و سلماس نیز در روز ۴ آبان دو زندانی سیاسی كرد اعدام شدند.

در سقز در روز ۱۳ آبان یك زندانی سیاسی كرد اعدام شد.
در زندان‌های كرمان و بم شش زندانی در روز ۱۳ آبان اعدام شدند.
در رشت سه زندانی در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان اعدام شدند.
در كرمانشاه هشت زندانی در روزهای ۹ و ۱۲ آبان در زندان دیزل آباد اعدام شدند. دادستان رژیم در استان كرمانشاه نیز از اعدام ۵ زندانی دیگر در این زندان خبر داد اما تاریخ اعدام‌ها را اعلام نكرد.
در ارومیه ۱۱ زندانی از جمله دو زن در روز ۸ آبان و یك زن دیگر در ۴ آبان اعدام شدند.
در زندان گوهردشت در ۸ آبان یك مرد و یك زن زندانی به نام میترا شهنوازی اعدام شدند. دژخیمان میترا شهنوازی را در حالی به دار آویختند كه به شدت بیمار بود.
در شیراز در ۸ آبان سه زندانی اعدام شدند. در همان روز یك زندانی دیگر در زندان كارون اهواز اعدام شدند.
صبح روز سه شنبه ۱۴ آبان در اهواز، چهار زندانی سیاسی از هموطنان عرب كه روز یكشنبه ۱۲ آبان از زندان مركزی كارون به نقطه نامعلومی منتقل شده بودند، به دار آویخته شدند.
بدین ترتیب شمار اعدام‌ها تنها در فاصله ۱۰ روز اخیر به ۵۹ تن بالغ می شود كه دست كم ۲۴ تن از آنان به طور رسمی زندانی سیاسی بودند. علاوه بر این، اعدام زندانیان سیاسی زیر عنوان مجرمان عادی و قاچاقچیان مواد مخدر یك روال شناخته شده در رژیم آخوندی است.
مریم رجوی، سركوب و شكنجه و اعدام را وجه مشترك همه باندها و دستجات رژیم و لازمه بقای آنها خواند و افزود: تبلیع اعتدال و میانه‌روی در بربریت حاكم بر ایران هدفی جز فریب جامعه جهانی یا توجیه معامله و مماشات با این رژیم قرون وسطایی ندارد.
وی جامعه جهانی را به محكومیت قاطع نقض سیستماتیك حقوق بشر در ایران به ویژه اعدام‌های جمعی و خودسرانه فرا ‌خواند و گفت: سكوت و بی‌عملی در مقابل این رژیم كمك به آن در استمرار و تشدید جنایاتاتش می‌باشد. تنها راه ارجاع پرونده جنایت‌های رژیم به شورای امنیت ملل متحد و محاكمه و مجازات سردمداران آن به خاطر جنایت علیه بشریت است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۴ آبان ۱۳۹۲ (۵ نوامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]