• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / نمایندگان پارلمان اردن در كنفرانس همبستگی با مقاومت ایران در مقر شورای ملی مقاومت ایران در فرانسه
آبان-۲۴ ۱۳۹۲

نمایندگان پارلمان اردن در كنفرانس همبستگی با مقاومت ایران در مقر شورای ملی مقاومت ایران در فرانسه

Catégories // اطلاعیه‌ها

نمایندگان پارلمان اردن در كنفرانس همبستگی با مقاومت ایران در مقر شورای ملی مقاومت ایران در فرانسه

مریم رجوی: تضاد اصلی در منطقه دیكتاتوری دینی در ایران است كه امنیت و دموكراسی و صلح را به گروگان گرفته و راه حل تشكیل جبهه‌یی ضد بنیادگرایی است
پارلمانترها ضمن اعلام همبستگی با اعتصاب غذا كنندگان در لیبرتی و كشورهای مختلف، از جامعه عرب خواستند جنایات مالكی را محكوم و از ساكنان لیبرتی دفاع كند. این لازمه مقابله با طمع ورزیهای رژیم ایران است

روز جمعه ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر)، ۱۹ پارلمانتر اردنی با مریم رجوی، در مقر اقامتش در اور سور اواز در شمال پاریس دیدار كردند و بیانیه اكثریت نمایندگان این كشور و فراخوان آن‌ها به اقدام فوری برای آزادی ۷ گروگان اشرفی و تامین امنیت ساكنان لیبرتی را به ایشان تقدیم كردند.

بیانیه كه به امضای۸۱ در صد نمایندگان پارلمان اردن رسیده است ضمن ابراز انزجار از «قتل عام مجاهدین در اشرف كه به ۵۲ شهید و به گروگان گیری ۷ تن ازآن‌ها ازجمله ۶ زن منجر شد» و «ابراز نگرانی از تامین نبودن مینیمم الزامات حفاظت از كمپ لیبرتی» به یك اقدام سریع برای آزادی بلادرنگ هفت گروگان اشرفی توسط عراق و تضمین امنیت لیبرتی، و استقرار كلاه آبی‌های ملل متحد در لیبرتی فرا می‌خواند.
در میان شركت كنندگان در كنفرانس خانم نریمان الرئوسان نایب رئیس سابق پارلمان و ممدوح العبادی، نایب رییس سابق پارلمان و وزیر بهداری و شهردار سابق امان و محمد الحاج محمد، نماینده پارلمان و بصام المناصیر، رئیس كمیسون خارجه مجلس و ده‌ها تن از دیگر نمایندگان پارلمان پارلمان اردن به چشم می‌خورند.

قانونگذاران اردنی ضمن تعظیم به روان پاك شهیدان اشرف، با اعتصاب غذا كنندگان در لیبرتی و ۵ كشور جهان كه ۷۶ روز است، دست از غذا كشیده اند اعلام همبستگی كردند. آن‌ها در سخنرانی های خود ضمن تكرار خواستهای اكثریت پارلمان اردن، بی عملی آمریكا و ملل متحد را در مقابل نقض حقوق ساكنان لیبرتی محكوم كرده و خواستند برای جلوگیری از وقوع یك فاجعه دیگر علیه مجاهدین، به تعهداتشان در قبال تامین حفاظت و سلامت ساكنان لیبرتی عمل كنند و اجازه ندهند مالكی كه یك مزدور تمام عیار رژیم ایران است، به سركوب وحشیانه اپوزیسیون سازمان یافته ایران مبادرت كند. به ویژه آن كه تمامی آن‌ها افراد حفاظت شده طبق كنوانسیون‌های ژنو و پناهجو و برخوردار از حفاظت‌های بین المللی هستند.

پارلمانترها از جامعه عرب و كشورهای عربی و اسلامی خواستند جنایت‌های مالكی را محكوم كرده و از مجاهدین كه میهمانان میهن عربی هستند دفاع نمایند. این آن روی سكه مقابله با طرح‌های شیطانی این رژیم در منطقه بخصوص در عراق و سوریه و لبنان و یمن است. آن‌ها گفتند نابودی مجاهدین و كشتار اعضای مقاومت در عراق، مقدمه تسلط بیشتر رژیم ایران بر منطقه است. حمایت از لیبرتی نه فقط یك امر انسانی بلكه یك ضرورت برای مقابله با طمع ورزیهای رژیم در منطقه است.
آن‌ها تأكید كردند آمریكا نباید به حساب سازمان مجاهدین خلق ایران، اپوزیسیون سازمان یافته و مشروع رژیم آخوندی و به حساب كشورهای عربی، با رژیم ایران گفتگو كند و به آن امتیاز بدهد. آنها افزودند، آمریكا نباید بر سر مساله اتمی با رژیم ایران مذاكره كند و بر دخالت‌هایش در كشورهای عربی و كشتار مردم و اپوزیسیون چشم بپوشد.
قانونگذاران تاكید كردند كه ۵ ماه پس از نمایش انتخابات رژیم ایران و سه ماه ونیم بعد از روی كار آمدن روحانی، هیچ نشانه ای از تغییر در این رژیم وجود ندارد. وضع نقض حقوق بشر وخیم تر شده، دخالت در منطقه افزایش یافته و پروژه های اتمی هم به گواهی اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی با سرعت پیشین ادامه دارد.
مریم رجوی، گفت: آینده منطقه در گرو كشاكش میان رژیم ولایت فقیه و همدستانش با مردم و كشورهای منطقه است و افزود انفجارهای روزانه در عراق، دامن زدن به جنگ در سوریه، تفرقه اندازی و انواع تحریكات تروریستی علیه كشورهای عرب و مسلمان همه از تهران هدایت میشوند. سیستم موشكی ایران … هدفش نه تلآویو است نه لندن و واشنگتن، بلكه پایتخت‌های عربی است، همچنان‌كه هدف رژیم از دستیابی به سلاح اتمی قبل از هر چیز اعمال هژمونی بر جهان اسلام و عرب است.
وی تاكید كرد: جبهه بندی اصلی در این منطقه بین شیعه و سنی، یا مسلمان و غیرمسلمان، عرب و غیر عرب یا بین شرق و غرب نیست، بلكه بین رژیم ولایت فقیه از یك طرف و مردم و كشورهای منطقه از طرف دیگر است و راه رویارویی با این معضل را تشكیل جبهه‌یی ضد بنیادگرایی توصیف كرد.
مریم رجوی گفت این جبهه می تواند و باید از آخوندهای حاكم بر ایران در تمام منطقه خلع ید كند، چیزی كه در ضمن بزرگترین كمك به خواست مردم ایران برای رهایی از شر آخوندها و دستیابی به آزادی است. وی گفت: آخوندها از این جبهه به شدت وحشت دارند به همین خاطر در روابط دیپلوماتیك خود بارها هرگونه رابطه با مجاهدین را مرز سرخ اعلام كردهاند. زیرا میدانند كه همبستگی كشورها و دولت‌های منطقه با مجاهدین به سرعت به تشكیل چنین جبهه‌یی راه میبرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ آبان ۱۳۹۲ (۱۵ نوامبر۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]