آذر-۲۶ ۱۳۹۲

حكم دادگاه اسپانیا، فراخوان مریم رجوی به پایان اعتصاب غذا

Catégories // اطلاعیه‌ها

حكم دادگاه اسپانیا، فراخوان مریم رجوی به پایان اعتصاب غذا

بدنبال قطعیت حكم دادگاه اسپانیا علیه فالح فیاض، مشاور امنیت ملی مالكی، بخاطر مسئولیت مستقیم در كشتار اول سپتامبر ۲۰۱۳ و اعدام جمعی ۵۲ تن از ساكنان و به گروگان گرفتن ۷ تن و به اتهام جنایت علیه جامعه بین المللی، مریم رجوی، مجاهدان لیبرتی و ایرانیان در شهرهای مختلف جهان را به پایان اعتصاب غذای جهانی كه از روز اول سپتامبر شروع شده است فراخواند و پایان اعتصاب غذا را اعلام كرد.

وی افزود با وارد شدن یك اهرم نیرومند قضایی علیه مسئولان جنایت علیه بشریت، از این پس كارزار جهانی برای آزادی گروگان‌ها و برای تأمین امنیت مجاهدان لیبرتی, همچنان كه برای تحقق خواست‌های زندانیان اعتصابی درسراسر ایران با تمام قوا تا تعیین تكلیف نهایی بی وقفه ادامه پیدا می كند.
مریم رجوی این پیروزی بزرگ را به اعتصاب كنندگان در لیبرتی و ژنو و برلین و اتاوا و لندن و ملبورن و واشنگتن و استكهلم و رم تبریك گفت و تاكید كرد شما با تمامی وجود یك نمونه درخشان و تاریخی از مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و دیكتاتوری و جنایت بر جای گذاشتید.
مریم رجوی پیش از این بارها با ارسال پیام‌ها و از طریق فرستادگان ویژه اش تلاش كرده بود اعتصابیونی كه در شرایط وخیم جسمی به سر می برند از اعتصاب خارج كند، اما با این حال بسیاری از آن‌ها بیش از ۱۰۰ روز و بعضا تا ۱۰۸ روز را در اعتصاب غذا بسر بردند.
تصمیم دادگاه اسپانیا در كادر اصول اختیارات جهانشمول كه كنوانسیون چهارم ژنو برای دادگاه‌های عدالت كشوری قائل است اتخاذ شده است. دادگاه تصمیم گرفت تحقیقات علیه فالح فیاض ”بعنوان كسی كه مسئول موارد نقض وخیم كنوانسیون چهارم ژنو و اولین پروتكل اضافی آن است ثبت نموده، كه این جرایم را وی از ماه مه ۲۰۱۰ بعنوان رئیس ”كمیته اشرف“ وابسته به دفتر نخست وزیر مالكی مرتكب شده، و بطور خاص بخاطر دست داشتن مفروض وی در قتل عام‌های ۸ آوریل ۲۰۱۱ و اول سپتامبر ۲۰۱۳ علیه ”افراد حفاظت شده“ تحت كنوانسیون چهارم ژنو ساكن در شهر اشرف (عراق)، … در ارتباط با تخلفات گزارش شده در مورد ۳۵ قتل و ۳۳۷ مورد جراحت عامدانه در ۸ آوریل ۲۰۱۱ و ۵۲ قتل و ۷ گروگانگیری در یك سپتامبر ۲۰۱۳ همراه با شكنجه و آسیب‌های جسمی علیه ساكنان اشرف“، بسط پیدا كند.
این تصمیم در ضمن اعلام میكند كه ”كشتارها، جراحت‌ها، بمباران صوتی، جلوگیری از ورود مواد غذایی و مراقبت‌های پزشكی، هیچ چیزی نمیتواند در اشرف اتفاق بیافتد بدون اطلاع اعضای كمیته، بطور خاص فالح فیاض. در سلسله مراتب نظامی و غیرنظامی او شخص مسئول عملیات ۸ آوریل ۲۰۱۱ طبق دستورات نخست وزیر، كه فرمانده كل نیروهای مسلح عراق است، میباشد. در مسائل امنیتی در تمامی كشور، از جمله اشرف، فالح فیاض شخص مسئول است“.
بر اساس تصمیم دادگاه ”در اول سپتامبر ۲۰۱۳ نیروهای نظامی عراق كه اشرف را در محاصره و اشغال خود داشتند اجازه قتل عام شنیع ۵۲ تن، از حدود ۱۰۰ تن ساكنان را، كه به كمپ لیبرتی منتقل نشده بودند، را دادند. آنها همگی دارای استاتوی افراد حفاظت شده طبق كنوانسیون چهارم ژنو بودند. هفت تن از ”افراد حفاظت شده“ نیز در جریان این تهاجم ربوده شدندكه هنوز آزاد نشده اند و مقامات عراقی نگفته اند كه آن‌ها كجا هستند. اموال ساكنان غارت گردید، ساختمان‌های متعدد با مواد انفجاری منهدم شد و یكی از آنها نیز به آتش كشیده شد“.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ آذر ۱۳۹۲(۱۷ دسامبر ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]