آبان-۰۱ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی در اجلاس شورای ملی مقاومت ایران

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در اجلاس شورای ملی مقاومت ایران

درود بر همه آن‌ها و برهمه هموطنان و اشرف‌نشان‌ها وحامیان مجاهدین و مقاومت ایران كه برای آزادی هفت گروگان اشرفی و حفاظت بین‌المللی از لیبرتی، در ژنو، برلین، لندن، اتاوا و ملبورن، در این اعتصاب غدای جهانی، مشعل‌های پایداری را به‌دست گرفته‌اند. برای همه آن‌ها سلامتی و موفقیت هرچه سریع‌تر آرزو می‌كنیم.
این حركت اعتراضی اشرفی‌ها و اشرف‌نشان‌ها یك بار دیگر جدیت این مقاومت را برای مبارزه و سرنگونی دیكتاتوری مذهبی، برای به دست آوردن آزادی به هر قیمت نشان می‌دهد؛ آن‌ها كه حاضرند از همه چیزشان بگذرند. اگر چه این برای همه ما بسیار دردناك است، اما نمی‌توانیم در مقابل این همه فداكاری و این عزم راسخ برای پیشبرد مقاومت و مبارزه سر تعظیم فرود نیاوریم. از همین جا به همه آن‌ها درود می‌فرستیم. امیدوارم كه هر چه سریع‌تر ما بتوانیم به كمك هم به خواسته‌های حداقل آن‌ها پاسخ بدهیم تا این شرایط بسیار دردناك، هر چه زودتر خاتمه پیدا كند.
اجلاس شورای ملی مقاومت، این بار سرشار از خاطره فروزان ۵۲قهرمان شهید اشرفی است كه ۱۷ تن از آن‌ها اعضای شورای ملی مقامت‌ بودند:
زهره قائمی، گیتی گیوه‌چیان، میترا باقرزاده، ژیلا طلوع، مهدی فتح‌الله نژاد، احمد بوستانی، حمید باطبی، محمد رضا وشاق، علیرضا خوشنویس، حسین مدنی، علی فیض شبانگاهی، عظیم نارویی، ابوالقاسم رضوانی. قباد سعید پور، نبی سیف، علی اصغر قدیری و بیژن میرزایی.
برای ادای احترام به شهیدان و برای قدردانی از ملت و مقاومت سرفرازی با چنین زنان و مردان والایی، یك دقیقه كف می‌زنیم.
تاریخچه شورای ملی مقاومت كه تاریخچه ایستادگی قاطعانه در برابر دیكتاتوری ولایت فقیه است، اكنون نامهای این ۱۷ قهرمان شهید در كهكشان اشرف را، بر تارك افتخارات خود دارد و آنچه را كه برای ایران آزاد فردا می‌خواهد با جانفشانی اعضای خود، تضمین كرده است.

واقعیت این است كه در ۳۲ سال گذشته، تاریخچه شورای ملی مقاومت، پراز این حماسه‌ها و این قهرمانی‌ها بوده است. این ایستادگی، قطعاً قیمت بسیار سنگینی دارد. خوشبختانه این مقاومت، حاضر بوده در سر همه بزنگاه‌ها و در همه سرفصل‌ها، این بها را بپردازد. اگرچه كه برای همه یارانی كه می‌مانند و شاهد این شهادت‌ها هستند،بسیار دردناك، سخت و جانكاه است، اما ثابت می‌كند كه این شورا، آلترناتیوی است كه برای ایده‌ها، طرح‌ها و برای كلماتش گزاف‌ترین و سنگین‌ترین قیمت‌ها را پرداخته و می‌پردازد. اكنون، خون این ۱۷عضو شورای ملی مقاومت سندی دیگر از جدیت و عزم جزم ما برای مبارزه با دیكتاتوری مذهبی و جارو كردن آن از ایران و استقرار آزادی و دموكراسی در میهن‌مان است.
این جایگزین دموكراتیك و طرح‌ها و برنامه‌ها و خواستها و شعارها و كلمات و مواضعش از چنین مبارزه خونبار و سخت و بی‌امانی مایه گرفته است.جنایت بی‌سابقه علیه بشریت دراشرف و حمله زبونانه به افراد حفاظت شده و لگدمال كردن همه كنوانسیون‌ها و توافقات، ریشه در ترس و وحشت دشمن دارد. همه به یاد دارند كه قبل از آن هم در ماه‌های اخیر، رژیم با تمام قوا به زمینه‌سازی‌ها و حملات سیاسی و اطلاعاتی و جنگ روانی و شیطان‌سازی علیه شورا و جنبش مقاومت دست زد.
در اجلاس میاندوره‌یی قبلی در تیرماه گذشته، من اشاره كردم كه هدف این حملات به‌ویژه علیه مسئول شورا، متلاشی كردن این مقاومت و این جایگزین است. و بالطبع وقتی بتوانند این كار را بكنند، دستشان برای هر جنایت دیگری، باز می‌شود.
حالا بعد از قتل‌عام دهم شهریور بیشتر روشن می‌شود كه آن هجوم‌های زهرآگین و چنگ انداختن به شورای ملی مقاومت چه سمت وسویی داشته است. آن‌ها تلاش كردند به قول خودشان این شورا را ضعیف كنند، اما همه تیرهای زهرآگینشان به سنگ خورد و علت آن، عزم جزم این مقاومت است برای ادامه نبرد به هر قیمت و تا هر كجا كه لازم باشد.

درهمین برهه، و بعد از نمایش انتخاباتی رژیم و در جریان برگزاری اجلاس مجمع عمومی در نیویورك و در همین روزهای اخیر كه در ژنو مذاكرات اتمی مطرح بود، دود و دم میانه‌روی و مماشات با دژخیمان حاكم بر ایران، دوباره بالا گرفته است…
ولی فقیه ارتجاع، از نرمش قهرمانانه حرف میزند و رئیس جمهور جدید رژیم، مدعی اعتدال است. نرمش و اعتدالی كه البته با حمله جنایتكارانه موشكی به لیبرتی شروع شد و قتل‌عام و اعدام‌های جمعی دراشرف و ۲۵۰ اعدام جنایتكارانه و شقاوت‌بار را در سراسر ایران در پی داشت.
در مانورهای دیپلوماتیك رژیم هم ـ از آمریكا تا ژنو ـ معلوم است كه آخوندهای به دام افتاده در اثر روشنگری‌های اتمی همین مقاومت و تحریم‌های بین‌المللی به دنبال مفری هستند. خامنه‌ای و باند غالب درصدد وقت‌كشی و فرصت سازی از سیاست فضاحت‌بار مماشات هستند و رفسنجانی و باند مغلوب هم، كه حالا كرسی ریاست جمهوری و دولت آخوندی را به چنگ آورده اند، جام زهر اتمی را به ولی فقیه پیشنهاد می‌كنند.

بهرحال، بحران سرنگونی، ترس از فوران قیام‌ها و نگرانی فزاینده‌ از فروپاشی جبهه منطقه‌‌یی رژیم، تظاهر به نرمش و اعتدال را ایجاب می‌كند. وگرنه آخوندها بیش از همه می‌دانند كه میانه‌روی، طناب دار رژیم است.

درهرحال، شورا بارها اعلام كرده كه عقب‌نشینی و خوردن زهر اتمی توسط رژیم، جام زهرهای بعدی و سرنگونی را در پی دارد و تحلیل و موضع شورا در بیانیه امسال، به روشنی بیان شده است.
آخوندها بیهوده وانمود می‌كنند كه گویا با ژست‌ و ظاهرسازی‌ در صحنه بین‌المللی، قادرند تهدید موجودیت رژیم را خنثی كنند. حال آنكه تهدید اصلی این رژیم، اراده آزادی ستان مردم ایران و مقاومت برای آزادی است.
صورت مسأله ایران، نمایش‌ها و شكلك‌های نرمش و اعتدال نیست، صورت مسأله ایران، جنگ قدرت میان جناح‌های متخاصم رژیم هم نیست. صورت مسأله واقعی ایران، پیكار ملتی است به جان آمده كه سرنگونی رژیم ولایت فقیه و كسب آزادی را طلب می‌كند.
و این شورا و این جایگزین، برای تحقق همین هدف، مبارزه می كند و این مبارزه‌یی است با پیروزی محتوم. زیرا خوشبختانه در دورانی هستیم كه نیروهای پیشتاز این جنبش، آماده هستند تا در هر شرایطی هر چقدر هم سخت بهای این مبارزه را به هر شكل ممكن بپردازند.
بنابراین یك بار دیگر تكرار می كنیم كه دشمن می‌تواند هر چه می‌خواهد از ما شهید بگیرد، می‌تواند هر چه می‌خواهد از ما زندانی و گروگان بگیرد و به قول خودش قیمت این مبارزه را برای ما سنگین و پرهزینه كند؛ اما یك جاست كه هیچ غلطی نمی‌تواند بكند و آن جایی است كه عزم و اراده ما برای ادامه نبرد به‌رغم تمام این شهادت‌ها و دردها و رنج‌ها، جزمتر می‌شود. و تعهداتمان هم چنان كه گفتم ۵۲ برابر خواهد شد.
برای همه اعضای شورای ملی مقاومت در این مبارزه آرزوی موفقیت می‌كنم.
از همه شما متشكرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]