تیر-۲۲ ۱۳۹۲

سخنرانی مریم رجوی به‌مناسبت آغاز ماه رمضان

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی به‌مناسبت آغاز ماه رمضان

خواهران و برادران گرامی!
حلول ماه مبارك رمضان را به همه هموطنانمان در داخل و خارج ایران، به‌خصوص به زندانیان سیاسی در ایران و به مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی و هم‌چنین به همه مسلمانان جهان، تبریك می‌گویم. دعا می‌كنیم كه عبادت‌ها و كوشش‌های شما و آن‌ها برای دستیابی به یگانگی و تقوا و رهایی مورد قبول و رضایت خدای بزرگ قرارگیرد.
رمضان، ماه روزه‌داری است و ماه تقوا و رهایی. عبادتی كه هرچند مربوط به رابطه هر فرد با خدای خود و انطباق و همسازیش با ارزش‌های توحید و یگانگی است، اما قویاً فرد را به سایر هموطنان و به جامعه انسانی همبسته می‌كند. در حقیقت، تلاشی است برای از میان برد‌اشتن آنچه اسباب دوری و بیگانگی است.
امسال، روزه داری و رمضان، به‌ویژه در سراسر منطقه، در مرزبندی و ایستادگی، در برابر اسلام استبدادی و اسلام ارتجاعی است كه شاخص و الگوی این اسلام ارتجاعی رژیم ولایت فقیه حاكم بر ایران است.

از این نظر بالاترین تقواپیشگان، بپاخاستگانی هستند، كه در برابر استبداد و ارتجاع، به نبرد و پایداری به هر قیمت و تا هرجا كه لازم باشد، می‌پردازند؛ مردم شجاعی كه امروز در سوریه، برای پایان دادن به دیكتاتوری و توحش و خونریزی مبارزه می‌كنند. مردم به جان آمدهیی كه در عراق، علیه سلطه آخوندها و هم‌چنین رژیم دست نشانده آن‌ها قیام كردهاند. و مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی كه در مقابل وحشیانه‌ترین حمله‌ها و هم‌چنین یك محاصره ضدانسانی مدت‌هاست كه‌ پایداری و مقاومت می‌كنند. سلام و درود ما بر همه آن‌ها كه این چنین در مقابل ارتجاع و اسلام ارتجاعی ایستادهاند و آن را در این دوران افشا می‌كنند.
ماه رمضان را در حالی برگزار می‌كنیم كه رژیم ولایت فقیه متأسفانه، مثل همیشه موجی از اعدام‌ها به راه انداخته تا آثار شكست سنگین خود را در شعبده انتخابات جبران كند. رئیس جمهور جدید این رژیم هم با وجود همه نمایش‌ها و وعده‌ها، در قبال این كشتار، تا كنون، جز سكوت و رضایت واكنشی نداشته است.
می‌دانید كه اكثریت مردم كشورمان به‌طور بی‌سابقه، زیر فشار گرانی و فقر قرار گرفته‌اند. سیاست اقتصادی رژیم ولایت فقیه، از هر جهت خانمان برانداز بوده است. مردم به‌خصوص كارگران و حقوق بگیران، دسته دسته شغل خود را از دست می‌دهند و به بسیاری چندین ماه است كه حقوقی پرداخت نمی‌شود. چند برابر شدن قیمت‌ها كمر مردم را خم كرده است؛ آن قدر كه هموطنان محروم ما حتی قدرت خرید دارو‌های مورد نیاز بیمارانشان را ندارند.
از تمام هموطنانمان در هركجا و در هر شرائطی كه هستند، تقاضا می‌كنم كه به‌خصوص در این شرائط ناگوار، به فكر مردم محروم و نیازمند باشند و از بذل هر كمكی كه برایشان امكانپذیر است، دریغ نكنند. به‌خصوص خانواده‌های بی‌سرپرست، خانواده‌های زندانیان، كودكان یتیم و نوجوانان و كودكانی كه مجبور به كارهای سخت شده‌اند و یا برای درآمدی اندك، آواره خیابان‌ها هستند.
به‌مناسبت آغاز ماه رمضان، هم‌چنین باید به وضعیت مجاهدان اشرف و لیبرتی اشاره كنم كه درشرایط خطرناك و اضطراری قرار دارند. آن‌ها كه تقوای مجسم مردم به‌پاخاسته ما و مظهر غلبه بر شرك و ارتجاع و دینفروشی هستند، زیرِ انواع فشارها، از محاصره طولانی و جنگ روانی گسترده، تا حملات وحشیانه موشكی كه از رمضان سال گذشته تا به حال، ده مجاهد خلق را به شهادت رسانده، قرار دارند.
آخوندها می‌خواستند كه مجاهدان آزادی، یا تن به تسلیم بدهند یا نابود شوند. اما شكست خوردند و این آرزو یعنی انحلال و یا نابودی مجاهدین و این مقاومت را به گور خواهند برد. بنابراین، یك بار دیگر، به‌مناسبت این ماه مبارك، از همه شما و همه مسلمانانی كه در دنیا برای آزادی و دموكراسی مبارزه می‌كنند، می‌خواهم كه هم‌چنین به یاری مجاهدان آزادی برخیزند.
در آغاز رمضان، به سوی خدای بزرگ، دست دعا برمی‌داریم و از او مسألت می‌كنیم كه مردم و مقاومت ایران را برای به زیر كشیدن شرك و پلیدی مجسم دوران، یعنی رژیم ولایت فقیه، یاری كند.
ای خدای بی‌پناهان! ای خدای مظلومان و سركوب شدگان! به فریاد هموطنان محروم و فقیری برس كه پشتشان زیر بار غارت و ظلم و بیداد این رژیم، خم شده است.
خدایا، مجاهدین در لیبرتی در برابر هجوم ضدانسانی آخوندها و عوامل و مزدورانشان، دست خالی و بی‌دفاعند، آن‌ها را در پناه خودت بگیر، مجروحانشان را شفا ببخش و به زندانیان ما در سیاه‌چال‌های خامنه‌ای در سراسر كشور طاقت و توان هر چه بیشتر عطا كن.
خدایا! مسعود رجوی رهبر این مقاومت را در امان خودت نگهدار، او را در پناه لطف خودت بگیر و به‌خصوص در برابر انواع توطئهها، باقدرت خود توانایی و نصرت بخش.
بارالها! اعضای این مقاومت را در سراسر جهان، شكیبایی و پایداری صد چندان ببخش.
خدایا! به ما كمك كن كه قصدی جز تو نداشته باشیم و سهمی جز فداكاری برای انتخاب آزادانه مردم ایران برای خود نخواهیم.
ربَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَإِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِینَ
اِنَّ الله و مَلائكَتَهٌ يٌصَلّونَ عَلی‌النَّبی یا اَيُّها الّذینَ آمَنوا صَلّوا عَلیهِ و سَلِّموا تَسْلیما
با آرزوی سلامت و بردباری و جنگ آوری هرچه بیشتر برای همه اعضای این مقاومت و همه مجاهدین در اشرف و لیبرتی و همه رزمندگان آزادی در سراسر ایران.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]