فروردین-۰۷ ۱۳۹۹

شورش در زندان تبریز و تیراندازی پاسداران و مجروح شدن شماری از زندانیان

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شورش در زندان تبریز و تیراندازی پاسداران و مجروح شدن شماری از زندانیان

بعدازظهر امروز ۷ فروردین ۱۳۹۹، زندانیان بندهای ۷ و۹ زندان تبریز که در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند دست به شورش زدند. رژیم آخوندی بخلاف هیاهوی تبلیغاتی اش در حالیکه ویروس کرونا در زندان‌ها شیوع پیدا کرده است، نه تنها از آزاد کردن زندانیان ولو به‌طور موقت خوداری می‌کند، بلکه مستمرا زندانیان جدیدی را بدون قرنطینه کردن وارد زندان می‌کند.
پاسداران و دیگر نیروهای سرکوبگر برای خاموش کردن شورش به سوی زندانیان آتش گشودند و شماری از زندانیان را مجروح کردند. دود از داخل زندان بلند شده و صدای گلوله و آژیر آمبولانس‌ها در اطراف زندان به گوش می‌رسد.
هفته گذشته نیز زندانیان زندان پارسیلون خرم آباد و زندان الیگودرز در اعتراض به اینکه در معرض مبتلا شدن به ویروس قرار گرفته بودند دست به شورش زده و با خلع سلاح مأموران زندان در صدد فرار برآمدند.
در حالیکه شمار قربانیان ویروس کرونا به‌طور تصاعدی افزایش می‌یابد، شماری از زندانیان به این ویروس مبتلا شده‌اند. در زندان تهران بزرگ (فشافویه) که از کمترین امکانات بهداشتی برخوردار نیست ۶ زندانی به‌دلیل مبتلا بودن به کرونا جان باخته‌اند. در این زندان بیماران مبتلا به کرونا جداسازی و قرنطینه نمی‌شوند.
در زندان قزلحصار نیز شماری از زندانیان مبتلا به کرونا شده و تعدادی جان باخته‌اند، زندان گوهر دشت و اوین و زندان زنان قرچک و ده‌ها زندان کوچک و بزرگ در تهران و البرز وضع مشابهی دارند. وضعیت زندان‌های استان‌های دیگر وخیم‌تر است. اکثر زندان‌های ایران دو یا سه برابر ظرفیت زندانی دارند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران درگذشت زندانیان در فشافویه را شروع جان‌باختن‌های زنجیره‌یی توصیف کرد که یک جنایت بزرگ علیه بشریت توسط رژیم آخوندی است که از آزاد کردن زندانیان خودداری می‌کند. وی بار دیگر خواستار مداخله جامعه جهانی و اقدام فوری برای آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی و جلوگیری از قربانی شدن هزاران زندانی شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ فروردین ۱۳۹۹(۲۶ مارس ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]