• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مريم رجوی: نوار ملاقات آقای منتظری با مسئولان قتل‌عام زندانيان‌سياسی گواه تسليم ناپذيری زندانيان مجاهد و سند مسئوليت سردمداران رژيم در جنايت عليه بشريت
مرداد-۲۱ ۱۳۹۵

مريم رجوی: نوار ملاقات آقای منتظری با مسئولان قتل‌عام زندانيان‌سياسی گواه تسليم ناپذيری زندانيان مجاهد و سند مسئوليت سردمداران رژيم در جنايت عليه بشريت

Catégories // اطلاعیه‌ها

مريم رجوی: نوار ملاقات آقای منتظری با مسئولان قتل‌عام زندانيان‌سياسی گواه تسليم ناپذيری زندانيان مجاهد و سند مسئوليت سردمداران رژيم در جنايت عليه بشريت

تسلیم‌ناپذیری و پایداری ستایش‌انگیز زندانیان مجاهد بر‌سر پیمانشان با مردم ایران را به ‌قوی‌ترین صورت برجسته می‌کند و هم گواه انکارناپذیر مسئولیت سردمداران رژیم آخوندی در جنایت علیه بشریت و این نسل‌كشی بی‌سابقه است.

خامنه‌ای که نامش در اظهارات اعضای هیأت مرگ در این جلسه ذکر شده، و در همان سال‌ با صراحت از قتل‌عام‌ حمایت کرد و در ۲۸‌سال گذشته پیوسته به ترفیع مقام همین جلادان مبادرت کرده، در این جنایت بزرگ سهیم است و باید در پیشگاه مردم ایران پاسخگو باشد و مورد مؤاخذه قرار گیرد.

وی افزود: تصریحات آقای منتظری که خود از بانیان و نظریه‌پردازان اصلی ولایت فقیه است، آن‌جا که گفت: «مردم ایران از ولایت فقیه چند‌ششان‌ می‌شود»، و «بعداً خواهند گفت که آقا (یعنی خمینی) یك چهره خونریز و سفاك بود» عدم مشروعیت نظام حاکم از همان دهه‌۱۳۶۰ و انزجار عمومی از ولایت فقیه و حقانیت مقاومت برای سرنگونی آن را گواهی می‌کند.
مریم رجوی گفت: اظهارات منتظری خطاب به اعضای چهارگانه هیأت مرگ که این قتل‌عام را «بزرگترین جنایت در جمهوری اسلامی»‌ توصیف کرد و اذعان این چهار نفر که در حال کشتار زندانیان مجاهد هستند و برای ادامه آن برنامه‌ریزی می‌کنند، هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد كه عملكرد این چهار تن و شمار زیادی از سردمداران رژیم كه دست‌اندرکار این جنایت بزرگ بودند، با هر معیار و تعریفی جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود. بنابراین جامعه بین‌المللی موظف است آن‌ها را در برابر عدالت قرار دهد. به‌خصوص که این چهار نفر و دیگر مجریان قتل‌عام زندانیان‌سیاسی که در این جلسه به آن‌ها اشاره شده، از ابتدای حكومت آخوندی تا كنون، در بالاترین مناصب قضایی، سیاسی و اطلاعاتی قرار داشته‌اند. هم اكنون پورمحمدی وزیر دادگستری روحانی، رئیسی یكی از بالاترین آخوندهای حكومتی، توليت انتصابی برای حرم امام رضا و آستان قدس رضوی و از كاندیداهای جانشینی خامنه‌ای است و نیری رئیس دادگاه انتظامی قضات است.
مریم رجوی گفت:‌ تصریحات منتظری در این‌باره که از مدت‌ها قبل وزارت اطلاعات روی این قتل‌عام سرمایه‌گذاری كرده بود و احمد خمینی «از سه-چهار سال قبل هی می‌گفت، مجاهدین از روزنامه‌خوان و مجله‌خوان و اعلامیه‌خوان‌شان همه باید اعدام شوند»، شهادت دیگری درباره این واقعیت است که قتل‌عام سال‌۶۷ یک جنایت برنامه‌ریزی شده علیه بشریت است‌ و اباطیل رژیم حاکم و پادوهای آن كه می‌خواهند این قتل‌عام را نتیجه عملیات كبیر فروغ جاویدان قلمداد کرده و تقصیر جنایت را متوجه خود مجاهدین کنند، بر باد می‌دهد.
گفتگو با اعضای هیأت مرگ كه در ۲۴‌مرداد‌۶۷ كمتر از سه هفته پس از شروع قتل‌‌عام صورت گرفت، بار دیگر به وضوح کثرت هولناک شمار اعدام‌شدگان را فاش می‌‌کند و بر تمام فریبکاری‌های رژیم برای کتمان ابعاد این جنایت خط بطلان می‌کشد. منتظری از جمله توضیح می‌دهد که: «‌در (زندان‌های) شهرها همه کارها را کردند و … در اهواز خیلی افتضاح بوده» است.
مریم رجوی تأكید كرد: اظهارات منتظری مانند اعدام یك دختر ۱۵ساله و اعدام یك زن باردار در اصفهان و همچنین اظهارات دژخیمان در این جلسه از ابعاد شقاوت و كینه رژیم آخوندی علیه زنان مجاهد و مقاومت شكوهمند آنان پرده بر‌می‌دارد. منتظری خطاب به این دژخیمان می‌گوید من به خمینی گفتم بر اساس فتوای اكثر فقها، زن حتی اگر محارب هم باشد نباید اعدام كرد، اما او قبول نكرد و گفت زنان را هم باید اعدام كرد.
در فایل صوتی فاش شده، یکی از اعضای هیأت مرگ می‌گوید: «در مورد دخترها خدا شاهد است كه تا آنجا كه می‌توانستیم چانه زدیم، من‌ كه اعصابم خیلی قوی است پریروز كه فقط یکی رو دیدم… داغان شده بودم، به التماس افتادیم كه این دو خط را بنویسد و ما بگوییم که او به‌زندان برگردد».
مریم رجوی با درودهای بیکران به‌ همه سربداران قتل‌عام‌ شده، به‌ویژه زنان و دخترانی که سردژخیمان خمینی را این‌چنین به‌عجز کشاندند، گفت آن‌ها بهای ایستادگی بر سر آرمان آزادی و برابری را پرداختند و فردای آزاد ایران، بی‌گمان از همین فداکاری رویان خواهد شد. این آینده‌یی است که تحقق آن، قابل تردید نیست.
وی با درود به اعضا و هواداران مقاومت و ایرانیان شریف و آزاده‌یی كه از چند هفته پیش در كارزار بزرگداشت بیست‌و‌هشتمین سالگرد قتل‌عام زندانیان‌سیاسی، به رساندن پیام آن شهیدان سرفراز در داخل و خارج ایران مشغولند، عموم هموطنان به‌ویژه جوانان را به دادخواهی قتل‌عام‌شدگان این رژیم فراخواند و گفت این دادخواهی یك وظیفه ملی و مبارزاتی و جزئی از كارزار مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و احقاق حق حیات سیاسی مردم ایران است که رژیم آخوندی در قتل‌عام سال‌۶۷ به‌سهمگین‌ترین صورت ممکن در صدد نابودی آن بر آمد.
مریم رجوی افزود: خامنه‌ای و رژیم او که همه جزئیات و اطلاعات این جنایت را پنهان کرده‌اند را باید وادار کرد که اسامی کامل قتل‌عام‌شدگان و نشانی مزار یک به‌یک آن‌ها و گورهای جمعی را اعلام کنند. وی تأكید كرد تا آنجا که به مردم ایران برمی‌گردد، هر چند سال که سپری شود از خواست خود درباره محاکمه یک‌‌به‌یک سران رژیم بر سر این قتل‌عام دست برنخواهند داشت. ملل‌متحد و شورای امنیت باید ترتیبات سیاسی و حقوقی محاکمه بین‌المللی سران این رژیم به اتهام جنایت علیه بشریت را فراهم کنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]