اسفند-۱۳ ۱۳۹۳

مريم رجوی: اعدام شش زندانی سياسی اهل سنت جنايت ضد بشری است

Catégories // اطلاعیه‌ها

مريم رجوی: اعدام شش زندانی سياسی اهل سنت جنايت ضد بشری است

مریم رجوی، شهادت قهرمانانه شش زندانی‌سیاسی اهل سنت، فرزندان دلیر مردم كردستان را كه سحرگاه چهارشنبه ۱۳اسفند توسط دژخیمان رژیم آخوندی در زندان گوهردشت به‌دار آویخته شدند، به مردم كردستان و اهل سنت و به‌ویژه خانواده این شهیدان تسلیت گفت و از عموم مردم ایران از هر دین و مذهب و مرامی خواست به همبستگی با خانواده شهیدان و اهل سنت در سراسر كشور برخیزند.
مریم رجوی خواستار محكومیت قاطع این اعدام‌های خودسرانه و جمعی از سوی جامعه بین‌المللی به‌ویژه دبیركل و شورای امنیت ملل‌متحد و اتحادیه اروپا و آمریكا و اقدام فوری برای توقف این روند جنایتكارانه و ارجاع پرونده جنایت‌های رژیم آخوندی به‌ویژه اعدام زندانیان‌سیاسی به دادگاه بین‌المللی جنایی شد. وی افزود اعدام جنایتكارانه جوانان برومند اهل سنت در حالی است كه نیروی تروریستی قدس و شبه‌نظامیان مزدورش بی وقفه به كشتار بیرحمانه اهل سنت در عراق مشغولند.
اعدام این ۶زندانی سیاسی و ده‌ها اعدام دیگر در همزمان با دور جدید مذاكرات رژیم ایران و دولت آمریكا بر سر پروژه اتمی در مونتروی سوییس صورت می‌گیرد. سكوت و بی‌عملی در برابر این جنایات ضد بشری تشویق این رژیم به ادامه این جنایات و عملا به معنی همدستی با این رژیم در تشدید سركوب و كشتار است كه رژیم ایران برای جلوگیری از خیزش‌های مردمی همزمان با مذاكرات اتمی به آن به‌شدت نیازمند است.
دژخیمان فاشیسم دینی حاكم بر ایران شش زندانی‌سیاسی اهل سنت كرد، آقایان حامد احمدی ۳۳ساله، جهانگیر و جمشید دهقانی (دو برادر۲۸ و ۲۹ساله)، كمال مولایی ۳۰ساله، صدیق محمدی ۲۸ساله و هادی حسینی ۳۱ساله در حال اعتصاب غذا و در شرایطی كه در اثر ضرب و شتم گاردهای جنایتكار مجروح بودند، به‌دار آویختند. آن‌ها صبح سه‌شنبه از بند ۱۰زندان گوهردشت برای اجرای حكم اعدام به سلول‌های انفرادی بند قرنطینه زندان منتقل شده بودند.
این زندانیان از جمله ۳۳زندانی سنی مذهب بودند كه در بیدادگاه‌های رژیم آخوندی به اتهام آخوند ساخته «تبلیغ علیه نظام، افساد فی الارض و محاربه» متهم و به اعدام محكوم شده‌اند.
رژیم آخوندی از تحویل اجساد شهیدان به اعضای خانواده آن‌ها از جمله پدران و مادران سالخورده و كودكان خردسال كه در تمامی طول شب در پشت در زندان در سوز سرما در انتظار به سر بردند، خودداری كرده و اجازه انتقال به زادگاهشان در كردستان را نمی‌دهد. ظاهرا دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی در كردستان می‌خواهند پیكرها را در گورستانی در كرج صدها كیلومتر دورتر از خانه و خانواده‌شان دفن كنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]