• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تظاهرات بزرگ ایرانیان علیه دیدار مالكی در كاخ سفید با شركت شخصیت‌های آمریكایی در یك اقدام دو حزبی
آبان-۱۰ ۱۳۹۲

تظاهرات بزرگ ایرانیان علیه دیدار مالكی در كاخ سفید با شركت شخصیت‌های آمریكایی در یك اقدام دو حزبی

Catégories // اطلاعیه‌ها

تظاهرات بزرگ ایرانیان علیه دیدار مالكی در كاخ سفید با شركت شخصیت‌های آمریكایی در یك اقدام دو حزبی

همزمان با دیدار نوری مالكی، نخست وزیر عراق از كاخ سفید و ملاقات با پرزیدنت اوباما، ایرانیان در تظاهرات بزرگی در مقابل كاخ سفید، جنایتهای مالكی علیه ایرانیان مخالف در عراق را، به شدت محكوم كرده و از پرزیدنت اوباما خواستند از مالكی بخواهد كه بلادرنگ ۷ ایرانی مخالف را كه به گروگان گرفته است را آزاد كند.

در روز اول سپتامبر نیروهای عراقی به ساكنان كمپ اشرف، محل استقرار ایرانیان پناهنده در عراق، افراد حفاظت شده طبق كنوانسیون ژنو حمله كرده و ۵۲ نفر را بصورت دسته جمعی اعدام كرده و ۷ نفر از آنان از جمله ۶ زن را بگروگان گرفتند.
شخصیت‌های برجسته آمریكایی از جمله نیوت گینگریچ، رییس سابق مجلس نمایندگان آمریكا و كاندیدای ریاست جمهوری آمریكا(۲۰۱۲)، تام ریچ، اولین وزیر امنیت داخلی، سناتور رابرت توریسلی، (۲۰۰۳-۱۹۹۷)
نماینده كنگره پاتریك كندی (۱۹۹۵ -۲۰۱۱)؛ و سرهنگ وسلی مارتین، فرمانده سابق ضد تروریسم اتئلاف در عراق و فرمانده حفاظت آمریكا در اشرف، در این تظاهرات سخنرانی كردند.
پیام ویدئویی مریم رجوی، كه در پاریس مستقر می باشد در حین تظاهرات پخش گردید.
مریم رجوی در پیام خود از جمله گفت« هیچ كس در این مورد تردیدی ندارد كه قتل عام ۵۲ مجاهد خلق در اشرف و گروگان‌گیری هفت مجاهد دیگر توسط دولت عراق و با همكاری او صورت گرفته است. پس این دولت آمریكاست كه باید پاسخ بدهد كه چرا این واقعیت را مخفی می‌كند؟ وانگهی وقتی كه این شخص را در بالاترین سطح می‌پذیرید یعنی عملا در قبال سیاست‌های او مسئولیت می‌پذیرید.به همین دلیل است كه می‌گوییم آقای رییس جمهور بعد از دیدار با مالكی شما بطور مضاعف نسبت به سرنوشت گروگان‌ها و سرنوشت ۳۰۰۰ تن از اعضای مجاهدین در زندان لیبرتی مسئولیت دارید.
نخست‌وزیر عراق را وادار سازید كه گروگان‌ها را آزاد كند و در تأمین الزام‌های حفاظتی و امنیتی لیبرتی سنگ اندازی نكند. در صورت هرگونه مانع تراشی، كمك‌های اقتصادی و رابطه تسلیحاتی با عراق را قطع كنید.شما مسئولیت دارید كه مالكی را در مقابل تعهداتش قرار بدهید.»
ایرانیان كه از سراسر آمریكا به واشنگتن آمده بودند در این تظاهرات بزرگ فریاد میزدند: مالكی در قبال جنایت در مورد ساكنان اشرف مسئولیت مستقیم دارد. او به آمریكا در مورد قتل عام در اشرف، به گروگان گرفتن ساكنان و دمكراسی در عراق دروغ میگوید.
تظاهركنندگان از پرزیدنت اوباما خواستند كه آمریكا به تعهدات خود در قبال پناهندگان ایرانی در عراق پایبند باشد و صراحتا از مالكی بخواهد كه گروگان‌ها را بلادرنگ آزاد كند. آن‌ها گفتند كه هر گونه كمك به دولت عراق، مشخصا فروش هر سلاح از جانب آمریكا باید منوط به آزادی گروگان‌ها باشد. دولت آمریكا به تك تك ساكنان كمپ اشرف در مورد تضمین حفاظت و امنیت آن‌ها بصورت مكتوب تعهد داده بود. آن‌ها تاكید كردند كه دولت آمریكا می بایست گام‌های عملی برای تضمین امنیت قریب به ۳ هزار ایرانی مخالف كه اكنون در كمپ لیبرتی در اطراف بغداد مستقر هستند برداشته و دولت عراق را مجبور به پذیرش انجام این گام‌ها نماید.
در روزهای گذشته ۴۵ نماینده كنگره و ۳۶ شخصیت از جمله بالاترین مقامات سابق و افسران ارشد آمریكایی در ابتكار عمل‌های دو حزبی در نامه هایی به پرزیدنت اوباما تاكید كرده بودند كه هر گونه كمك و فروش سلاح به عراق باید منوط به آزادی گروگان‌ها و تضمین حفاظت پناهندگان ایرانی در عراق باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ آبان۱۳۹۲ (۱ نوامبر ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]