خرداد-۰۵ ۱۳۹۹

موج جدید دستگیری جوانان و خانواده‌ها و هواداران مجاهدین در سراسر کشور

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

موج جدید دستگیری جوانان و خانواده‌ها و هواداران مجاهدین در سراسر کشور

بازجویان شکنجه‌گر مخصوصاً زنان و دختران جوان را با رکیک‌ترین الفاظ مورد هتاکی و آزار و شکنجه‌های روانی شدیدتر قرار می‌دهند

بازداشت‌ها در تهران، مشهد،‌ نیشابور، کرمانشاه، سبزوار، اراک، کاشان، ماهشهر، بوشهر، مرودشت، آمل، اهواز، اندیمشک، رشت، کاشان، بهبهان، اصفهان، گرگان، کرج، تبریز و شیراز صورت گرفته و به موازات لجن‌پراکنی‌های انجمن‌های نجاست اطلاعات آخوندها و عقبه آن‌ها در خارج از کشور علیه مقاومت صورت می‌گیرد

وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در هفته‌های گذشته، در هراس از سر باز کردن قیام‌ها و گسترش فعالیت کانون‌های شورشی به بازداشت و احضار شمار زیادی از جوانان فعال و شورشی به‌ویژه خانواده‌ها و هواداران سازمان مجاهدین روی آورده‌اند. بسیاری روانه زندان شده و برخی پس از تهدید و گرفتن وثیقه و تعهد موقتاً آزاد شدند.

بازداشت‌ها در تهران، مشهد،‌ نیشابور، کرمانشاه، سبزوار، اراک، کاشان، ماهشهر، بوشهر، مرودشت، آمل، اهواز، اندیمشک، رشت، کاشان، بهبهان، اصفهان، گرگان، کرج، تبریز و شیراز صورت گرفته و به موازات لجن‌پراکنی‌های انجمن‌های نجاست اطلاعات آخوندها و عقبه آن‌ها در خارج از کشور علیه مقاومت صورت می‌گیرد. در جریان این بازداشت‌ها، گله‌های پاسدار و شکنجه‌گران وزارت اطلاعات و لباس شخصی‌ها به منازل و محل کار افراد هجوم برده و با ضرب و شتم آنان را با خود برده‌اند. مأموران رژیم، تلفن‌ها، کامپیوترها و وسایل شخصی و قیمتی را هم ضبط کرده‌اند.

از دستگیرشدگان بازجویی‌های چندین ساعته، توام با شکنجه و فشارهای جسمی و روحی به عمل آمده است. شاهدانی که جان بدر برده‌اند، می‌گویند تمرکز دژخیمان کسب اطلاعات از فعالیت‌های مجاهدین و کانون‌های شورشی و کشف رابطه دستگیر‌شدگان با سازمان مجاهدین خلق ایران و هواداران این سازمان و نحوه و چرایی جذب جوانان به مجاهدین است.

در مشهد، بازجویان برای در هم شکستن یک گروه ۱۰ نفره از بازداشت‌شدگان جوان و منتسب کردن آن‌ها به سازمان مجاهدین و اعتراف گرفتن صحنه اعدام مصنوعی ترتیب داده‌اند.

در تهران بازجویان شکنجه‌گر مخصوصاً زنان و دختران جوان را با رکیک‌ترین الفاظ مورد هتاکی و آزار و شکنجه‌های روانی شدیدتر قرار می‌دهند تا آن‌ها را درهم بشکنند و به نمایش‌های تلویزیونی بکشانند. شاهدان از مقاومت تحسین انگیز بسیاری از بازداشت‌شدگان خبر می‌دهند.

همزمان اطلاعات آخوندی با تماس‌ها و پیام‌های گسترده تلفنی تهدید آمیز و با ایجاد فضای رعب و وحشت، تلاش می‌کند جوانان را از ارتباط با مجاهدین و هواداری از آن‌ها بر حذر ‌دارد.

خانم مریم رجوی، بار دیگر از دبیر کل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر، گزارشگر ویژه در مورد خشونت علیه زنان و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر، خواستار اعزام هیات‌های بین‌المللی برای بازدید از زندان‌های رژیم و دیدار با زندانیان سیاسی و بازداشت‌شدگان اخیر به‌ویژه زنان گردید.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ خرداد ۱۳۹۹ (۲۴ مه ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]