• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / کارزار گسترده ایرانیان در داخل و خارج ایران برای آزادی همزمان با سالگرد انقلاب ضد سلطنتی
بهمن-۲۱ ۱۳۹۸

کارزار گسترده ایرانیان در داخل و خارج ایران برای آزادی همزمان با سالگرد انقلاب ضد سلطنتی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

کارزار گسترده ایرانیان در داخل و خارج ایران برای آزادی همزمان با سالگرد انقلاب ضد سلطنتی

مریم رجوی: آنچه پیروز و ماندنی است حق خدشه‌ناپذیر مردم ایران، برای آزادی و دمکراسی‌است

همزمان با سالگرد انقلاب ضد سلطنتی ایرانیان هوادار مقاومت ایران کارزار گسترده ای را علیه فاشیسم دینی حاکم و برای آزادی در سراسر ایران و در کشورهای مختلف جهان براه انداختند.
در داخل کشور، کانون‌های شورشی پیام‌ها و تصاویر خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، و آقای مسعود رجوی، رهبر مقاومت ایران، را در نقاط مختلف تهران و در شهرهای مختلف از جمله شیراز، تبریز، رشت، مشهد، اهواز، گچساران، و کرج، نصب کردند.
در این بنرها از جمله آمده بود: «رای من سرنگونی»، «سرنگونی دشمن ضد بشری محتوم است»، «محله های شورشی ملاها را به هراس افکنده»، «شهرهای شورشی گور دیکتاتور دینی را می کنند»، «درود بر مجاهد ،مرگ بر ستمگر ،چه شاه باشه چه رهبر»، «از خون جوانان وطن لاله دمیده» و «مرگ بر خامنه ای درود بر رجوی»، «چه دی باشه، چه آبان، پیکار در خیابان».

همزمان، هزاران ایرانی در واشنگتن دی، لندن، رم، تورنتو، استکهلم، ژنو، بروکسل در روزهای ۱۸ و ۱۹ بهمن دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند. آن‌ها ضمن محکوم کردن جنایات رژیم آخوندی به حمایت از کانون‌های شورشی و جوانان شورشی و قیام آفرین پرداختند و بر ضرورت حمایت جامعه بین المللی از خواست مردم ایران برای سرنگونی استبداد مذهبی حاکم بر ایران تأکید کردند. تظاهرکنندگان هم‌چنین از ملل متحد خواهان اعزام یک هیأت تحقیق بین المللی به ایران برای بازدید از زندان‌ها و رسیدگی به وضعیت دستگیرشدگان قیام آبان‌ماه شدند».

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، در پیامی به تظاهرات ایرانیان گفت خمینی رهبری انقلاب ضد سلطنتی را به سرقت برد و حاکمیت آخوندها را به جای حاکمیت مردم نشاند. میهن‌ ما بیش از چهل سال در اشغال جنایتکاران با کارنامه‌‌یی مملو از فساد، کشتار و صدور تروریسم و جنگ افروزی است. شیخ هم مانند شاه سلطنت خود را مادام‌العمر تصور می‌کند، برای همین در خونریزی حدی ندارد اما مردم ما همواره در برابر فاشیسم دینی عصیانگر و تسلیم‌ناپذیر بوده و حتی یک روز مبارزه برای آزادی را متوقف نکرده‌اند. بیش از ۱۵۰۰‌شهید قیام آبان‌ماه و ۱۲۰هزار زندانی سیاسی اعدام شده یک پیام دارند: مردم ایران شایسته آزادی، دمکراسی و عدالت هستند و بهای آنرا هم می‌پردازند.

خانم رجوی جامعه جهانی را به ارجاع پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت، اقدام برای آزادی زندانیان قیام، یک سیاست قاطع در برابر نقض حقوق بشر و تروریسم و جنگ‌افروزی و برسمیت شناختن حق مردم برای سرنگونی دیکتاتوری دینی فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱بهمن ۱۳۹۸ (۱۰فوریه۲۰۲۰)

مقالات مرتبط

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]