تیر-۰۱ ۱۳۹۲

بزرگ‌ترین گردهمایی در حمایت از مقاومت ایران در ویلپنت پاریس

Catégories // اطلاعیه‌ها

بزرگ‌ترین گردهمایی در حمایت از مقاومت ایران در ویلپنت پاریس

بعد از ظهر روز شنبه اول تیر (۲۲ ژوئن) بزرگترین گردهمایی ایرانیان در خارج كشور با شركت بیش از۶۰۰ شخصیت سیاسی، قانونگزار، حقوقدان، با تمایلات مختلف سیاسی از بیش از ۵۰ كشور جهان برگزار شد.

سخنرانان با اشاره به اینكه نمایش انتخابات رژیم ایران نه آزاد بوده و نه منصفانه تأكید كردند: این انتخابات در شرایط اختناق مطلق، با دستگیری مخالفان، با قطع اینترنت، با ممنوعیت رسانه ها و با حضور متراكم نیروهای سركوبگر برگزار شد،مریم رجوی نیز نه تنها مدره نیست بلكه در تمامی دوران حاكمیت رژیم در مناصب بالا و نزدیك به خامنه ای كار كرده و پیش برنده سیاست‌های این رژیم در جنگ و سركوب مردم ایران به بهانه تأمین امنیت بوده است.
سخنرانان تأكید كردند جامعه بین المللی و مردم ایران خواستار تغییر دموكراتیك در ایران هستند. تنها راه خلاصی جهان از شر این رژیم، كه صلح و امنیت جهان به‌ویژه منطقه خاورمیانه را به خطر انداخته است تغییر آن به دست مردم و مقاومت سازمانیافته آن است. آن‌ها با تقدیر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر مریم رجوی، در هدایت جنبش مقاومت، از برنامه ده‌ماده‌یی او برای استقرار دموكراسی و آزادی در ایران حمایت كردند و از دولت‌های خود خواستار به‌رسمیت شناختن جنبش مقاومت به رهبری خانم رجوی شدند.
گردهمایی با قوی‌ترین اعتراض سومین حمله موشكی به پناهندگان بی‌دفاع در اردوگاه اجباری لیبرتی را محكوم كرد. در این حمله مرگبار كه به دستور خامنه‌ای توسط عوامل نیروی تروریستی قدس و با حمایت مالكی صورت گرفت، بر اثر شلیك ۴۰ موشك ۱۰۷ میلیمتری دو تن از مجاهدان شهید و بیش از ۷۰ نفر مجروح و مصدوم شدند. سخنرانان از دولت آمریكا، ملل متحد، اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا خواستار تضمین حقوق ساكنان بیدفاع اشرف و لیبرتی به‌ویژه تامین امنیت و سلامت آنان شدند. آن‌ها تأكید كردند تنها راه جلوگیری از یك تراژدی دیگر و تامین امنیت نسبی ساكنان بازگشت موقت آنان به اشرف و بازاسكان تدریجی آن‌ها از آنجاست.
اجلاس ضمن تأكید بر اینكه دروغ‌های مستمر و سیستماتیك كوبلر، علیه ساكنان یك زمینه سازی آشكار برای كشتار این پناهندگان بیدفاع بوده، از خواست ساكنان اشرف و خانواده های قربانیان برای قرار گرفتن او در برابر عدالت به‌خاطر همدستی در جنایت علیه بشریت پشتیبانی كردند.
در این گردهمایی عظیم كه هفت ساعت به طول انجامید، ده‌ها شخصیت برجسته به نمایندگی از هیأت‌های شركت كننده در گردهمایی سخنرانی كردند. اعلام حمایت اكثریت مجالس قانونگذاری و بیانیه های حمایت گروه‌های پارلمانی از ۴۰ كشور از ۵ قاره و اعلام حمایت ۱۲۵۰۰ شهردار فرانسوی در حمایت از مقاومت ایران و ساكنان اشرف و لیبرتی، از دیگر بخش‌های گردهمایی ویلپنت بود.

سخنران اصلی برنامه مریم رجوی بود. او نمایش انتخابات را بازنمایی مرحله سرنگونی رژیم توصیف كرد و گفت: خامنه ای هرچند رفسنجانی، یعنی عامل به قدرت رسیدن‌ خود را نیز حذف كرد، اما سرانجام بین ازسرگیری قیام‌ها از یك طرف و تن‌دادن به روحانی از طرف دیگر، دومی را پذیرفت. درست چند ساعت قبل از اعلام نتایج انتخابات خامنهای برای سرپوش‌گذاشتن بر این شكست به كمپ لیبرتی حمله كرد و با كشتار مجاهدین تلاش كرد تلاش كرد به مردمی كه مترصدِ قیامِ بودند، هشدار بدهد. او در عین‌حال تهدید اصلی تمامیت رژیم را به زبان‌ موشك و كشتار برجسته كرد.
رئیس‌جمهور جدید رژیم یك كارگزار پرسابقه امنیتی و ماشین جنگ و سركوب رژیم است
مریم رجوی گفت: با اینحال، ما رئیس‌ جمهور جدید آخوندها را فرا‌ می‌خوانیم كه به خواست‌های مبرم مردم ایران تن بدهد. ما می‌گوییم: بدون آزادی بیان و حقوق بشر، آزادی زندانیان سیاسی و فعالیت احزاب، پایان سیاست تجاوزكارانه رژیم در سوریه و عراق و توقف كامل پروژه تولید بمب اتمی، هیچ چیز در ایران عوض نمی‌شود. پس اكنون این صحنه آزمایش شماست. بفرمایید، اما واقعیت این است كه ولی فقیه می داند كه هرگونه تغییر جدی در این سیاست‌ها به سرنگونی‌ تمامیت رژیم راه می‌برد.
مریم رجوی با اشاره به سه حمله مرگبار به پناهندگان بیدفاع در «لیبرتی» گفت:
اولین حمله موشكی رژیم كه باعث شهادت هشت مجاهد خلق شد، این واقعیت را برای همه جهان آشكار كرد كه زندان‌ لیبرتی به كلی ناامن است و بی‌خانمانسازی اجباری اشرفی‌ها كه با فریبكاری نماینده ویژه صورت گرفت، انتقال آنها به یك قتلگاه بوده است. در آن‌موقع، انتظار طبیعی این بود كه ملل متحد و دولت آمریكا كه نسبت به امنیت و حفاظت مجاهدین در لیبرتی متعهد شده بودند، بلافاصله راه حلی پیدا كنند. به خصوص كه گروه تروریستی دست ساز ولایت فقیه در عراق، وعده تكرار همین حملات را داده بود و دولت عراق در همان زمان به صراحت اعلام كرده بود كه امنیت لیبرتی را تأمین نمی‌كند. سفارت آمریكا در بغداد هم پیشبینی كرده بود كه این حمله ممكن است تكرار شود. پس همه می‌دانستند كه حمله‌یی در راه است، اما هیچ اقدام موثری نكردند.
وی درباره دخالت‌های تجاوزكارانه رژیم آخوندی در كشورهای منطقه گفت: رژیمِ ولایت‌فقیه برای فرار از سرنگونی، به جنگ با مردم سوریه برخاسته است. این جنگ كثیف نه برای حفظ اسد، بلكه برای نجات خامنه ای در تهران است. زیرا این رژیمی است كه برای حفظ خود بنیادگرایی و تروریسم را گسترش می‌دهد، از افغانستان و عراق تا بحرین و یمن.

مریم رجوی گفت: نتیجه ۳۵ سال حاكمیت آخوندها و بیلان آن برای مردم ایران، كشتار و ویرانی، فقر و اعتیاد و گرانی و بیكاری است.. سرنگونی به خودی خود محقق نخواهد شد. سرنگونی، جنبش و مقاومتی را می خواهد با یك تشكیلات منسجم و متحد، با انسانهایی آماده فداكاری، با پشتوانه اجتماعی و مردمی، برخورداد از استقلال مالی، با حضور گسترده زنان در همه پهنه ها و یك آلترناتیو دموكراتیك با اهداف و برنامه روشن

مریم رجوی ضمن بر شمردن برنامه ده ماده یی خود برای استقرار دموكراسی و آزادی در ایران (ضمیمه است)، تأكید كرد: حرف ما این نیست كه آخوندها بروند تا ما جایگزین آن‌ها شویم، حرف ما این است كه رأی و انتخاب و نظر مردم ایران حاكمیت پیدا كند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱ تیر۱۳۹۲ (۲۲ ژوئن۲۰۱۳)

ضمایم: اسامی سخنرانان و برنامه ۱۰ ماده‌یی مریم رجوی

اسامی سخنرانان:
دهها شخصیت برجسته به نمایندگی از هیات‌های شركت كننده از ۴۷كشور جهان در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت پاریس سخنرانی كردند.
هم‌چنین روبرت منندز، رئیس كمیته خارجی سنای آمریكا از طریق یك پیام ماهواره‌یی و سناتور كارل لوین، رئیس كمیته قوای مسلح با ارسال پیام كتبی از اهداف این گردهمایی حمایت كردند.
سخنرانان ازجمله عبارت بودند از:
آمریكا: رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورك و كاندیداری ریاست جمهوری (۲۰۰۸)؛ ژنرال جیمز جونز، مشاور امنیت ملی پرزیدنت اوباما (۲۰۱۱)، نیوت گینگریچ، رییس سابق مجلس نمایندگان آمریكا و كاندیدای ریاست جمهوری آمریكا(۲۰۱۲)، اد رندل، رئیس حزب دموكرات (۲۰۰۱- ۱۹۹۹) و فرماندار پنسیلوانیا (۲۰۱۱-۲۰۰۲), یك هیأت از كنگره آمریكا شامل تد پو، رئیس زیر كمیته تروریسم، عدم تكثیر و تجارت، كمیته خارجی كنگره و شیلا جكسون لی، ویلیام لیسی كلی، روبرت فیلنر، شهردار سندیاگو، تام ریچ، اولین وزیر امنیت داخلی، ژنرال هیو شلتون، رئیس ستاد مشترك ارتش آمریكا(۲۰۰۱ـ۱۹۹۷)، لوئیس فری، رئیس اف.بی.آی (۲۰۰۱-۱۹۹۳)؛ بیل ریچاردسون، سفیر سابق آمریكا در ملل متحد و فرماندار نیومكزیكو (۲۰۱۱-۲۰۰۳)، جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل؛ دنیس هسترت، رئیس كنگره آمریكا، مایكل موكیزی، وزیر دادگستری آمریكا (۲۰۰۹ – ۲۰۰۷)؛ آمباسادور میچل ریس، مدیر سابق اداره سیاست‌گذاری وزارتخارجه آمریكا (۲۰۰۵-۲۰۰۳)؛ رابرت توریسلی، نماینده سابق سنا، رابرت جوزف، معاون وزیرخارجه در امور كنترل تسلیحاتی و امنیت بین المللی؛ پاتریك كندی، نماینده كنگره آمریكا (۱۹۹۵-۲۰۱۱)؛سفیر فیلیپ كراولی، دستیار وزیر امور خارجه آمریكا (۲۰۱۱-۲۰۰۹)؛ شماری از فرماندهان سابق نظامی شامل ژنرال هیو شلتون؛ ژنرال جرج كیسی، رئیس ستاد ارتش آمریكا و فرمانده نیروهای ائتلاف در عراق ( ۲۰۰۷-۲۰۰۴)، ژنرال چاك والد، معاون فرماندهی نیروهای آمریكایی در اروپا؛ ژنرال جیمز كانوی، سی و چهارمین فرمانده نیروی تفنگداران دریایی؛ سرهنگ وسلی مارتین، فرمانده سابق ضد تروریسم اتئلاف در عراق و فرمانده حفاظت آمریكا در اشرف؛ سرهنگ مك گلاسكی، فرمانده حفاظت اشرف تا ۲۰۰۹.؛ سرهنگ توماس كانتول و سرهنگ بری جانسون، از فرماندهان حفاظت اشرف، فرانسیس تاونزند، مشاور رئیس جمهور در امور امنیت داخلی و تروریسم (۲۰۰۴-۲۰۰۸) سفیر مارك گینزبرگ گینزبرگ سفیر سابق آمریكا در مراكش، مشاور كاخ سفید در امور خاورمیانه، پورتر گاس، مدیر سابق سازمان اطلاعات آمریكا

از پارلمان اروپا: آلخو ویدال كوادراس، نایب رئیس پارلمان اروپا، اولدریچ ولاساك نایب رئیس پارلمان اروپا، استرون استیونسون، رئیس گروه رابطه با عراق اتحادیه اروپا، 
از فرانسه: میشل آلیو ماری، وزیر دفاع، وزیر دادگستری و وزیر كشور (۲۰۰۲-۲۰۱۱)، ژان پیر بكه، عضو شورای استان والدواز و شهردار اورسور اواز، دومینیك لوفور، نماینده مجلس ملی، ژان فرانسوا لوگاره ؛ شهردار منطقه ۱ پاریس، خانم نلی رولان ایری بری، شهردار ویلپنت، اوود دوتوئن، بنیانگذار و رئیس فوروم اقتصادی و اجتماعی زنان،
از انگلستان: دیوید ایمس نماینده مجلس عوام به نمایندگی یك هیأت عالیرتبه از نمایندگان مجلسین انگلستان و حقوقدانان و فعالان سیاسی، حقوق بشری برجسته این كشور ؛
از آلمان، پروفسور ریتا زوسموت، رئیس سابق پارلمان فدرال آلمان، هورست تلچیك، مشاور صدراعظم در دولت هلموت كهل و رئیس كنفرانس امنیتی مونیخ،
از ایتالیا‌: جولیو ماریا ترزی، وزیر خارجه ایتالیا (تا آوریل ۲۰۱۳)، الساندرو پاگانو، رئیس كمیته پارلمانتر و شهروندان ایتالیایی برای ایران آزاد،
از اسپانیا: خوسه لوئیس رودریگرز زاپاترو، نخست وزیر سابق، سناتور خوسه ماریا چیكیو، عضو كمیسیون خارجه،
از كشورهای نوردیك گیر هارده، نخست وزیر سابق ایسلند،
از ایرلند، جیمز بنان،
از كلمبیا، اینگرید بتانكورد، كاندیدای سابق ریاست جمهوری؛
از كانادا، راس هیبرت نماینده پارلمان، از جمهوری چك، سناتور یارومیر اشتتینا، عضو كمیسیون خارجی،
از رومانی، رومئو نیكوارا، عضو كمیسیون خارجه پارلمان،
از الجزایر سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق،
از فلسطین نجات بوبكر، عضو پارلمان فلسطین،
از سوریه: مثقال البطیش، سرتیپ ستاد ارتش آزاد سوریه،
از اردن، محمد الحاج، نماینده مجلس اردن،
از مصر: عاطف مخالیف، نماینده پارلمان،
از استرالیا: پیتر مورفی، رئیس كمیته حامیان استرالیایی دموكراسی در ایران،

—————————
۱. از نظر ما آرای مردم، تنها ملاك سنجش است و بر همین اساس، خواهان یك حكومت جمهوری مبتنی بر آرای مردم هستیم.
۲. ما خواهان یك نظام كثرت گرا و آزادی احزاب و اجتماعات هستیم. در ایران فردا ما به كلیه آزادیهای فردی احترام می‌گذاریم و بر آزادی بیان و آزادی كامل رسانه‌ها و دسترسی بی‌قید و شرط همگان به فضای مجازی تأكید داریم.
۳. ما در ایران آزاد شده فردا، از لغو حكم اعدام دفاع می‌كنیم و نسبت به آن متعهدیم.
۴. مقاومت ایران از جدایی دین و دولت، دفاع خواهد كرد. هرگونه تبعیض در مورد پیروان كلیه ادیان و مذاهب، ممنوع خواهد بود.
۵. ما به برابری كامل زنان و مردان در كلیه حقوق سیاسی، اجتماعی و مشاركت برابر زنان در رهبری سیاسی، معتقدیم و هر گونه اَشكال تبعیض علیه زنان، ملغی خواهد شد و آنان از حق انتخاب آزادانه پوشش، ازدواج، طلاق، تحصیل و اشتغال، برخوردار خواهند بود.
۶. ایران فردا، كشور عدالت و قانون است. ما خواهان ایجاد یك نظام قضایی مدرن، مبتنی بر احترام به اصل برائت، حق دفاع، حق دادخواهی، حق برخورداری از محاكمه علنی و استقلال كامل قضات هستیم. همچنین قانون شریعت آخوندی، در ایران فردا جایی نخواهد داشت.
۷. ایران فردا كشور احترام به حقوق بشر است. ما متعهد به «بیانیه جهانی حقوق بشر» و میثاق‌ها و كنوانسیون‌های بین‌المللی از جمله: «میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی»، «كنوانسیون علیه شكنجه» و «كنوانسیون حذف كلیه اشكال تبعیض علیه زنان» می‌باشیم.
ایران فردا، كشورِ برابری همه ملیتهاست. ما بر خودمختاری كردستان ایران كه طرح آن را شورای ملی مقاومت تصویب كرده، تأكید داریم. زبان و فرهنگ هموطنان ما از هر ملیتی كه هستند، در زمره سرمایه‌های انسانی تمام مردم این كشور است كه باید در ایران فردا ترویج شود وگسترش پیدا كند.
۸. ما مالكیت شخصی، سرمایه‌گذاری خصوصی و بازار آزاد را به رسمیت می‌شناسیم و این اصل را پیشاروی خود داریم كه چه در اشتغال و چه در كسب و كار، تمام مردم ایران باید از فرصت‌های برابر برخوردار باشند.
از نظر ما ایران فردا كشور حفاظت از محیط زیست و احیای آن خواهد بود.
۹. سیاست خارجی ما مبتنی بر همزیستی مسالمت آمیز، صلح و همكاری‌های بین المللی و منطقه‌یی و احترام به منشور ملل متحد خواهد بود.
١٠‌. ایران آزاد فردا یك كشور غیراتمی و عاری از سلاح‌های كشتار جمعی خواهد بود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]