• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام:بیش از ۱۰۰۰ اعدام در دوران روحانی، رسواگر توهم اعتدال و میانه روی در رژیم آخوندی
مهر-۱۸ ۱۳۹۳

مریم رجوی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام:بیش از ۱۰۰۰ اعدام در دوران روحانی، رسواگر توهم اعتدال و میانه روی در رژیم آخوندی

Catégories // اطلاعیه‌ها

مریم رجوی به مناسبت روز جهانی علیه اعدام:بیش از ۱۰۰۰ اعدام در دوران روحانی، رسواگر توهم اعتدال و میانه روی در رژیم آخوندی

پرونده جنایات رژیم ایران باید به شورای امنیت ارجاع شود و سران آن در برابر عدالت قرار گیرند

مریم رجوی، در پیامی به مناسبت ۱۰ اكتبر، روز جهانی نه به اعدام، گفت اعدام بیش از ۱۰۰۰ زندانی در دوران آخوند روحانی، شامل شمار زیادی از زندانیان سیاسی،بار دیگر توهم اعتدال و میانه روی در این رژیم و طرف‌هایی را كه به مماشات با آن می پردازند، رسوا می كند و ارجاع پرونده نقض وحشیانه و سیستماتیك حقوق بشر در ایران به شورای امنیت ملل متحد و قرار گرفتن سران رژیم آخوندی در برابر عدالت را ضروری تر می كند.

وی گفت استبداد مذهبی حاكم بر ایران بنا به تاریخچه، ایدئولوژی، قوانین و سیاست‌ روزانه‌اش، حكومت اعدام است، هر هشت ساعت دست كم یك نفر را حلق‌آویز می‌كند، و بدون اعدام قادر به حفظ حكومت خود نیست.این رژیم از مجازات وحشیانه اعدام به ویژه در ملأعام برای ایجاد فضای رعب و وحشت سود جسته تا از شعله ور شدن خشم مردمی كه از اختناق و تورم و فقر و بیكاری به ستوه آمده اند، جلوگیری كند.
روند صعودی شمار اعدام‌ها، با بحران زدگی این رژیم رابطه مستقیم دارد و این واقعیت كه در یك سال اخیر بالاترین شمار اعدام‌ها در مقایسه با ربع قرن اخیر در ایران صورت گرفته، بیانگر ضعف بیسابقه این رژیم در مقابل مقاومت مردم خشمگین است. سكوت جامعه جهانی در مقابل این جنایت‌ها به بهانه مذاكرات اتمی، در عمل به معنای همراهی و تشویق جانیان حاكم بر ایران برای ادامه این فجایع در ایران است.
مریم رجوی با تقدیر از تظاهرات و حركتهای اعتراضی خانواده‌های اعدام‌شدگان و زندانیان و جوانان دلیر در اعتراض به اعدام زندانیان، عموم مردم را به گسترش این اعتراض‌ها فراخواند. وی افزود مقاومت ایران خواهان لغو حكم اعدام در ایران پس از سرنگونی آخوندها و برپایی جامعه‌یی بر اساس حقوق بشر و بدون شكنجه و اعدام است.
در دوران روحانی بیش از ۱۰۰۰ زندانی اعدام شده اند. این در حالی است كه خبر اعدام بسیاری از زندانیان، هیچگاه فاش نمی شود. حداقل ۲۷ زن و ۱۲ زندانی كه در هنگام دستگیری كمتر از ۱۸سال داشتند، ۲۰ زندانی سیاسی در شمار اعدام شدگان هستند. ۵۷ مورد از اعدام‌ها در ملأعام صورت گرفته است. در این دوران شماری از زندانیان زیر شكنجه به قتل رسیدند.
علاوه بر اعدام زندانیان در سال گذشته ترور كور یكی از شیوه های حذف مخالفان بوده و بسیاری نیز در اثر شلیك نیروهای سركوبگر در نقاط مختلف كشور جان باختند. مجازات‌های وحشیانه مانند قطع دست، كور كردن چشم و بریدن گوش در این دوران همچنان مكمل چرخه جنایت و وحشت در رژیم آخوندی بوده است.
سكوت و بی عملی جامعه جهانی در مقابل جنایت‌های این رژیم قرون وسطایی باعث شده كه سران این رژیم آشكارا به این جنایت‌ها افتخار كنند. آخوند روحانی، اعدام را «قانون خدا» و «قانون مردم» توصیف می كند (خبرگزاری نیروی تروریستی قدس-تسنیم-30فروردین). جواد لاریجانی، رئیس ستاد به اصطلاح حقوق بشر قضاییه آخوندی نیز می گوید: «ما از رجم (سنگسار) و هیچیك از احكام اسلامی خجالت نمی‌كشیم …هیچكس حق ندارد به قاضی بگوید كه به برخی از احكام به‌دلیل این‌كه سازمان ملل ناراحت می‌شود، نزدیك نشود» (۲۱ فروردین ۱۳۹۳). وی همچنین «قاطعیت» در «اعدام» را «خدمت بزرگ به بشریت » و مایه «حیات» می خواند و می گوید: «این موضوع باعث افتخار سیستم قضایی و دستگاههای امنیتی ما است و انتظار ما از نهادهای بین‌المللی و دنیا این است که این خدمت بزرگ به بشریت را قدردان باشند».
همین جنایتكار گزارش جدید دكتر احمد شهید، گزارشگر حقوق بشر در ایران را وقیحانه حمایت از تروریسم و تروریستها توصیف كرد و گفت: «دفاع ایشون از تروریسم قابل پیگرد قانونیه و ما نمی‌توانیم از این مسأله به راحتی عبور كنیم. تمام افرادی كه به جرم تروریسم در ایران دستگیر یا مجازات شدند آنها رو به‌عنوان مدافعان حقوق‌بشر عنوان كرده، این‌ پیگرد قانونی داره. مطابق ضوابط سازمان ملل هیچ نهادی نمی‌تونه از تروریسم دفاع كنه» (تلویزیون حكومتی-۱۶مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸مهر۱۳۹۳ (۱۰ اكتبر۲۰۱۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]