آبان-۰۴ ۱۳۹۲

فراخوان مریم رجوی به محكوم كردن اعدام جمعی ۱۶ زندانی در زاهدان

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به محكوم كردن اعدام جمعی ۱۶ زندانی در زاهدان

مریم رجوی، جامعه جهانی را به محكومیت قاطع اعدام‌های خودسرانه و جمعی صبح شنبه فراخواند كه به تصریح سركردگان دستگاه‌های سیاسی و قضایی رژیم، با اهداف سیاسی و برای انتقام گیری از مردم منطقه و ایجاد وحشت صورت گرفته است. این اعدام‌ها بدون تردید از مصادیق جنایت علیه بشریت است.

صبح روز شنبه ۴ آبان، ۱۶ زندانی سیاسی، به دستور خامنه ای ولی فقیه رژیم آخوندی، به منظور ایجاد رعب و وحشت در میان مردم به جان آمده سیستان و بلوچستان به طور جمعی در زندان زاهدان حلق آویز شدند و رسانه های حكومتی عكس‌های اجساد قربانیان را كه بیرحمانه از جراثقال ها آویزان شده اند، منتشر كردند.
زندانیان مزبور كه از مدت‌ها قبل در زندان بوده اند، به اعتراف سردژخیم خون آشام، محمد مرزیه «دادستان عمومی و انقلاب زاهدان» در انتقام كشته شدن شماری از پاسداران در سراوان اعدام شدند. وی گفت: «این افراد در پاسخ به شهادت مرزبانان، در سراوان اعدام شدند آنها وابسته به گروهک جیش‌العدل، انصار و سایر گروه‌های شرارت بودند و تنها یکی از پاسخ‌ها به حادثه شب گذشته بود» (خبرگزاری نیروی قدس موسوم به تسنیم- ۴ آبان). بنا به گزارش رسانه های حكومتی در حمله شب گذشته به یك مركز نیروهای سركوبگر در سراوان ۱۷ تن از پاسداران كشته شدند.

این در حالیست كه ساعاتی پس از این اعدام‌ها مقامات رژیم اعلام كردند كه هنوز نمی‌دانند چه گروهی مسئول این حمله است. هدایت‌الله میرمرادزهی نماینده سراوان در مجلس ارتجاع به خبرگزاری نیروی قدس- تسنیم- گفت: هنوز مشخص نیست عاملان حمله «از چه گروهی بوده‌اند، اطلاعات دقیقی هنوز از این حادثه در دست نیست و هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است». این مزدور ساعتی بعد گفت «فرماندار سراوان اعلام کرده که گروه جیش العدل مسئول این حادثه بوده اما تا این لحظه، این خبر تایید نشده‌ است» (تسنیم- ۴ آبان)
علی عبداللهی، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور، نیز گفت: «تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته و ما نیز در حال بررسی این موضوع هستیم. نشست شورای امنیت کشور برای بررسی این موضوع روز یکشنبه برگزار می شود» (خبرگزاری حكومتی ایسنا- ۴ آبان).
مریم رجوی، جامعه جهانی را به محكومیت قاطع اعدام‌های خودسرانه و جمعی صبح شنبه فراخواند كه به تصریح سركردگان دستگاه‌های سیاسی و قضایی رژیم، با اهداف سیاسی و برای انتقام گیری از مردم منطقه و ایجاد وحشت صورت گرفته است. این اعدام‌ها بدون تردید از مصادیق جنایت علیه بشریت است.
وی افزود: سكوت و بی عملی در مقابل شمار فزاینده اعدام‌ها كه از زمان انتخاب رئیس جمهور جدید ملایان از ۲۷۰ مورد گذشته است، كمك به این رژیم قرون وسطایی در استمرار و تشدید این جنایت‌های ضد بشری است. وی خواستار ارجاع پرونده به شورای امنیت ملل متحد و قرار گرفتن سردمداران رژیم در مقابل عدالت به خاطر جنایت علیه بشریت شد.
مریم رجوی عموم مردم ایران به ویژه مردم و جوانان سیستان و بلوچستان را به همبستگی و همدردی با خانواده اعدام شدگان فراخواند.
جدیدترین گزارش گزارشگر ملل متحد درباره نقض حقوق بشر در ایران كه در روز اول آبان منتشر شد تأكید می‌كند ۷۲۴ زندانی در فاصله ژانویه ۲۰۱۲ تا ژوئن ۲۰۱۳، در ایران اعدام شده اند و می افزاید وضع حقوق بشر در ایران همچنان نگران كننده است و نشانی از بهبود ندارد. به دنبال انتشار این گزارش باند روحانی، شعارهای اعتدال و تعامل را به كنار گذاشت و شورای حقوق بشر ملل متحد را به باد حمله گرفت و سخنگوی وزارتخارجه اش گفت: «انتصاب گزارشگر ویژه حقوق ‌بشر را توهین به ملت بزرگ ایران (بخوانید فاشیسم دینی حاكم بر ایران) دانسته و آن را به‌رسمیت نمی‌شناسد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ آبان ۱۳۹۲(۲۶ اكتبر ۲۰۱۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]