• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / فراخوان مریم رجوی به کمک رسانی مستقل به آسیب دیدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور
فروردین-۲۶ ۱۳۹۶

فراخوان مریم رجوی به کمک رسانی مستقل به آسیب دیدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور

Catégories // اطلاعیه‌ها

فراخوان مریم رجوی به کمک رسانی مستقل به آسیب دیدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور

مریم رجوی، ضمن تسلیت به خانواده‌های كشته شدگان فاجعه سیل در چهار استان کشور برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع نمود و عموم مردم ایران به‌ویژه جوانان دلیر ایران را به امداد رسانی مستقل به آسیب دیدگان این واقعه فراخواند.
این سیل که ۱۷شهر در استان‌های آذربایجان شرقی‌، آذربایجان غربی، کردستان و زنجان را فرا گرفته شمار زیادی كشته و مفقود بر جای گذاشته است. با توجه به زیر آب رفتن روستای چنارعجب شیر و غرق شدن شماری خودرو همراه با سرنشینان آن، ابعاد قربانیان بسیار بیشتر است. در حالی که اجساد کشته شدگان در سیل در معابر عمومی پراکنده است هیچ کمک دولتی وجود ندارد و مردم منطقه با دست‌های خالی به یاری آسیب دیدگان شتافته‌اند. رژیم ضد بشری آخوندی نه تنها در كمك رسانی به سیل زدگان تعلل می‌كند بلكه از اطلاع رسانی در مورد ابعاد این فاجعه نیز خوداری می‌كند.
مریم رجوی گفت: مسئول گسترش خسارت‌های جانی و مادی این سیل استبداد مذهبی حاکم بر ایران است.
آخوند روحانی در حالی که به‌خاطر پیش بینی بارندگی شدید سفر خود به این منطقه را لغو کرد از دادن هشیاری به مردم خودداری کرد و هیچ اقدامی به منظور مقابله با عواقب فاجعه بار سیل نکرد. فقدان رسیدگی به وضعیت خیابان‌ها و مسیرها و رفع آبگرفتگی معابر، تخلیه نکردن ساکنان خانه های سست حاشیه رودخانه‌ها از عواملی بودند که شمار قربانیان سیل را افزایش داده و موجب مسدود شدن مسیرها، تخریب زیرساخت‌ها، پل‌ها و از بین رفتن خانه ها و زمین‌های کشاورزی شده است. معاون استاندار آذربایجان شرقی با وقاحت تمام علت خسارت‌های وارده را ناشی از بی توجهی مردم دانسته است.
سرمایه‌های مردم ایران به جای آن که صرف ارتقای سطح زندگی مردم و عمران و آبادی شهرها و روستاهای محروم شود، توسط رژیم آخوندی مصروف پروژه‌های تسلیحات کشتار جمعی و صدور تروریسم و افراطی گری می شود یا چپاول شده و روانه حساب‌های بانکی سران رژیم آخوندی می‌گردد.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶فروردین ۱۳۹۶ (۱۵ آوریل ۲۰۱۷)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]