• صفحه اول / آخرین خبرها / تجمع سراسری ضد حکومتی کارگران و زحمتکشان در ۲۰ شهر ایران به‌مناسبت روز کارگر
اردیبهشت-۱۱ ۱۴۰۰

تجمع سراسری ضد حکومتی کارگران و زحمتکشان در ۲۰ شهر ایران به‌مناسبت روز کارگر

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تجمع سراسری ضد حکومتی کارگران و زحمتکشان در ۲۰ شهر ایران به‌مناسبت روز کارگر

مریم رجوی: درود به کارگران و زحمتکشان که امروز ”بیزاری” خود را از دیکتاتوری آخوندی از ”دولت غارتگران و دشمن کارگران” ابراز کردند.

به‌مناسبت روز جهانی کارگر، کارگران و زحمتکشان، به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه و بازدارنده در تهران و ۱۹ شهر دیگر دست به تجمع و تظاهرات زدند و نسبت به سیاست‌های غارتگرانه و ضد کارگری رژیم آخوندی اعتراض کردند.

تجمعات تاکنون در شهرهای تهران، کرج، مشهد، تبریز، کرمانشاه،‌ بروجرد، اراک،‌ بجنورد، خرم آباد، ایلام، اهواز، رشت، ساری، اصفهان، قزوین، مراغه، شوش، شاهین شهر، نیشابور و قم، از ۱۵استان گزارش شده است. معترضان در تهران در مقابل وزارت کار رژیم و در شهرستان‌ها مقابل ادارات تامین اجتماعی گردآمدند.

رژیم آخوندی با گسیل نیروهای سرکوبگر انتظامی و اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها تلاش کرد از شکل‌گیری تجمع و ادامه آن جلوگیری کنند و یا آن‌ها را پراکنده کنند. در تهران، اتوبوس و ماشین‌های قفس‌دار برای دستگیری تظاهرکنندگان و انتقال آن‌ها به صحنه برده بود. با این‌حال کارگران و زحمتکشان بی‌توجه به تمهیدات رژیم به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند و در برخی نقاط با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند. در جریان این درگیری‌ها دهها تن از کارگران در تهران و کرج دستگیر شدند.

معترضین دراین تجمعات شعار می‌دادند: «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «کارگر معلم دانشجو، اتحاد اتحاد»، «هم مجلس هم دولت، بس است فریب ملت»، «ننگ ما ننگ ما، دولت الدنگ ما»، «ما دیگه رأی نمی‌دیم، از بس دروغ شنیدیم»، «کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «فریاد فریاد، از این همه بیداد»، «کارگر برزگر، حقتو فریاد بزن»، «کارگر مظلومه، از حق خود محرومه»، «کارگر بیداره از دیکتاتور بیزاره»، «کارگر زندانی آزاد باید گردد»، «دشمن کارگران، دولت غارتگران»، «فقط کف خیابون، به‌دست می‌یاد حقمون»، «از بست دروغ شنیدیم، ما دیگه رأی نمی‌دیم»، «درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شوید»، «دشمن ما همینجاست دروغ می‌گن آمریکاست»، «تا حق خود نگیریم آرام نمی‌نشینیم» و «خط فقر ۱۰میلیون، حقوق ما ۲میلیون».

خانه کارگر رژیم در تهران برای مقابله با تجمع کارگران ساعت ۹ صبح تعدادی از مزدوران و اجیر‌شدگان را تحت عنوان کارگر با اتوبوس به صحنه آوردند، اما تا ساعت ۱۰ ناگزیر بساط خودشان را جمع کرده و از محل رفتند.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت با درود به خیزش و اعتراض کارگران و زحمتکشان بپاخاسته گفت آن‌ها به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه در روز کارگر به صحنه آمدند و ”بیزاری” خود را از دیکتاتوری آخوندی که ”دولت غارتگران و دشمن کارگران” است ابراز کردند و به تحریم نمایش انتخابات آخوندها فراخوان دادند. وی افزود تا این رژیم بر سر کار است، فقر و تورم و بیکاری و ظلم و ستم و تبعیض علیه کارگران بیشتر و بیشتر می‌شود، سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار آزادی و دمکراسی لازمه اعاده حقوق کارگران و زحمتکشان است. وی ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر و حقوق کارگران را به اقدام فوری برای آزادی کارگران دستگیر شده در ایران فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ (اول مه ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]