• صفحه اول / در رسانه‌ها / اکثریت نمایندگان مجلس فرانسه از آزادی در ایران و طرح ۱۰ماده‌ای مقاومت ایران حمایت می‌کنند
تیر-۲۷ ۱۴۰۲

اکثریت نمایندگان مجلس فرانسه از آزادی در ایران و طرح ۱۰ماده‌ای مقاومت ایران حمایت می‌کنند

Catégories // در رسانه‌ها

اکثریت نمایندگان مجلس فرانسه از آزادی در ایران و طرح ۱۰ماده‌ای مقاومت ایران حمایت می‌کنند

بیش از ۲۹۰نماینده فرانسوی و ۷۶‌سناتور در بیانیه‌یی که کمیته پارلمانی برای ایران دموکراتیک CPID روز سه‌شنبه ۲۰ژوئن به مطبوعات ارائه کرد، خواستار «حمایت از مردم ایران در تلاش برای تغییر» و «اقدامات قوی و قاطع علیه رژیم کنونی» شدند.
CPID در بیانیه مطبوعاتی خود از اعلام این امضاهای اکثریت نمایندگان که چند ماه پیش در پایان خیزش بزرگ مردمی که دیکتاتوری مذهبی را به لرزه در آورد و اراده ایرانیان برای تغییر را به نمایش گذاشت، استقبال می‌کند.

این بیانیه به‌ویژه دارای امضای چهار رئیس گروه‌های سیاسی مجلس است: آندره شاسین (PCF)، برتراند پانچر (لیوت)، سیریل شاتلن (بوم شناس) و اولیویه مارلیکس (LR). سه رئیس و ۱۵‌نایب رئیس کمیته‌های دائمی؛ سه رئیس یا دبیر‌کل احزاب سیاسی: اریک سیوتی (LR)، اولیویه فور (PS)، فابین روسل (PCF)؛ دو نایب رئیس و ۲۱عضو کمیسیون امور خارجه؛ یک معاون رئیس مجلس و یک قائم مقام مجلس ملی و همچنین حمایت چندین وزیر سابق در سنا، رهبران گروه محیط زیست گیوم گونتارد و گروه مستقل‌ها کلود مالهورت، و هم‌چنین معاون رئیس مجلس سنا لورانس روسینیول (PS) حضور دارند.

بر اساس این بیانیه «در حالی که بیش از ۷۵۰تظاهر کننده توسط رژیم ملایان کشته و ۳۰۰۰۰نفر دستگیر شده‌اند، جامعه جهانی باید مسئولیت خود را بپذیرد. با این حال، هر تغییری باید از جانب مردم ایران و مقاومت خود آن‌ها باشد».
امضاکنندگان به‌ویژه اعلام می‌کنند که: «مردم ایران با شعارهای خود به صراحت اعلام کرده‌اند که هر نوع دیکتاتوری را اعم از شاه مخلوع یا رژیم تئوکراتیک کنونی رد می‌کنند و بنابراین هر گونه ارتباط با هر یک از آن‌ها را رد می‌کنند».
فهرست امضاکنندگان شامل اعضای همه گرایش‌های سیاسی نمایندگی ملی است که اعلام می‌کنند با «ارزش‌های جمهوری‌ خواهانه مانند انتخابات آزاد، آزادی اجتماعات و بیان، لغو مجازات اعدام، برابری جنسیتی، جدایی دین و دولت شریک هستند».
حق خودمختاری اقلیت‌های قومی ایرانی و یک ایران غیر هسته‌ای که در برنامه ده ماده‌ای تدوین شده توسط مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) ارائه شده است.

به گفته امضاکنندگان قیام شجاعانه مردم ایران را می‌توان از یک سو به وضعیت انفجاری جامعه ایران، محصول سرکوب، فقر، تبعیض و فساد حکومتی و از سوی دیگر به چهار دهه مقاومت سازمانیافته در سطح ملی نسبت داد.
امضاکنندگان از جامعه بین‌المللی می‌خواهند حمایت خود را از مردم ایران در تلاش برای تغییر، به‌ویژه از طریق اقدامات قاطع و قوی علیه رژیم کنونی و مسئول دانستن مقامات رژیم به‌خاطر جنایاتشان علیه بشریت تأیید کردند. جنایات آن‌ها.
CPID با گرد‌هم آوردن اعضای مجلس ملی از جریان‌های مختلف سیاسی به مدت چهار دوره مجلس، اقدامات متعددی را برای آگاهی بخشی در مورد وضعیت مردم ایران که قربانی سرکوب وحشتناک هستند، انجام می‌دهد و خود را همراه با مقاومت طولانی این ملت شجاع علیه دیکتاتوری مذهبی کرده است.

مانند قیام اخیر در ایران، CPID که هر نوع دیکتاتوری را در ایران رد می کند – از جمله هرگونه بازپروری دیکتاتوری سلطنتی سرنگون شده در سال۱۹۷۹- توسط نمایندگان حامی استقرار یک جمهوری دموکراتیک و سکولار در این کشور پس از سقوط رژیم ملاها اداره می‌شود.

ریاست دفتر CPID بر عهده سیسیل ریلهاک است که توسط ۴معاون رئیس همراهی می‌شود: آندره شاسیگن، فیلیپ گوسلین، یانیک فاونک و هروه سولینیاک.
تا امروز بیش از ۳۵۰۰نماینده ۶۱مجلس از ۴۰کشور جهان و هم‌چنین ۱۱۷رئیس کشور و دولت سابق از طرح ۱۰ماده ای مریم رجوی برای ایران فردا حمایت می‌کنند.

https://www.larevueparlementaire.fr/articles-revue-parlementaire/

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]