آذر-۰۶ ۱۳۸۹

دیدار و سخنرانی در شهرداری منطقه یک پاریس

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

دیدار و سخنرانی در شهرداری منطقه یک پاریس

آقای شهردار، آقایان و خانم‌های نماینده مجلس، سناتور و شهردار و اعضای شورای شهر، دوستان عزیز؛
مایلم از شهردارانی که بیانیه دمکراسی در ایران و همبستگی با اشرف را امضا کردند صمیمانه‌ترین تشکرات خودم را ابراز کنم. این ابتکار نشان می‌دهد که برای مردم فرانسه رهایی مردم ایران بخشی از مبارزه مشترک علیه بنیادگرایی، وحشیگری و بیرحمی و برای صلح و دمکراسی و جدایی دین از دولت است. ارزش‌هایی که ما برای آن‌‌ها مبارزه می‌کنیم.

مردم ایران در سال گذشته با قیام‌های پی در پی خود به جهانیان نشان دادند که خواستار تغییر این رژیم دیکتاتوری مذهبی هستند. از سال گذشته شمار زیادی حکم اعدام علیه مخالفین سیاسی صادر شده است. اکثر آن‌‌ها علیه هواداران مجاهدین خلق و به‌خصوص بستگان مقاومینی است که در شهر اشرف در عراق اقامت دارند.

این رژیم با کمک مزدوران خود در این کشور دو سال است که یک محاصره بیرحمانه را علیه ۳۴۰۰عضو مقاومت در شهر اشرف تحمیل کرده است و ۱۰ماه است که با بیش از ۱۰۰بلندگو مزدوران خود را از ایران فرستاده تا روز و شب با تهدید به حمله و کشتار اهالی این شهر را به‌طور مستمر تحت آزار روانی قرار داده‌اند. این بلندگوها بعضا در ۱۰متری محل‌های مسکونی و یا در کنار بیمارستان اشرف نصب شده‌اند و آسایش را از اهالی و بیماران سلب کرده‌اند. از همه وخیم‌تر وضعیت بیمارانی است که به‌دلیل محدودیت‌های اعمال شده و آثار محاصره حالشان رو به وخامت گراییده و تعدادی در آستانه مرگ قرار گرفتند و چندین نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.
به‌طور نمونه نیروهای عراقی از انتقال خانم الهام فردی‌پور که مبتلا به سرطان تیروئید است به بیمارستان ممانعت به‌عمل آوردند.

آقای مهدی فتحی نیز که به بیماری سرطان کلیه مبتلاست هم‌اکنون در وضعیت بسیار وخیمی قرار دارد این دو وضعیت مهدی فتحی را نشان می‌دهد زمان حال و عکسی که مربوط به سال قبل است.
کارشکنی‌های مقامات عراقی در امر درمان مهدی باعث وخامت وضعیت او شده به‌طوری که پزشکان از او قطع امید کرده‌اند.
بسیاری از زنان و مردان اشرف به‌خصوص بیماران سرطانی در همین وضعیت قرار دارند. و حتی بعضاً از عمل‌های جراحی ضروری و اورژانس ممانعت به‌عمل آورده شده است. این یک فاجعه است که هیچ وجدان انسانی را نمی‌تواند بی‌تفاوت نگه دارد.

بیانیه شهرداران با تکیه بر برخورداری اهالی اشرف از استاتوی کنوانسیون چهارم ژنو خواستار استقرار یک اکیپ نظارت سازمان ملل در اشرف برای برداشتن محاصره و حفاظت اشرف توسط نیروهای امریکایی شده است و دولت فرانسه را نیز به حمایت از این اقدام فراخوانده است.
من به شما به‌عنوان منتخبین مردم فرانسه فراخوان می‌دهم که یک کارزار برای لغو محاصره پزشکی اشرف و توقف شکنجه روانی توسط ۱۲۰بلندگو به‌راه بیندازید. مطمئنم که این کارزار تاثیر مثبتی بر روی سازمان ملل و نهادهای ذیصلاح خواهد داشت.
شما هم‌چنین با اعلام این‌که شهر اشرف را شهر خواهر شهرهای خود تلقی می‌کنید دست به یک اقدام بسیار زیبا و انسانی زدید و در عین حال یک پوشش حفاظتی معنوی و سمبلیک برای اشرف ایجاد کردید و لازم است که با الهام از این اقدام منتخبان دولت فرانسه با اقدامات مشخص مادی در برداشته شدن محاصره و محدودیت‌های اشرف کمک کند.

من یقین دارم که با یاری شما چنین خواهد شد. چرا که دیگر بر کسی پوشیده نیست که این رژیم آخرین دوران خود را سپری می‌کند و به‌دست مردم ایران و با همبستگی کسانی که در جهان بطور واقعی خواستار صلح و دمکراسی هستند فرو خواهد ریخت و بهار آزادی خواهد وزید.
بار دیگر از همه شما تشکر می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]