• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ملاقات سناتور مك‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا
فروردین-۲۷ ۱۳۹۶

ملاقات سناتور مك‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا

Catégories // اطلاعیه‌ها

ملاقات سناتور مك‌كین و مریم رجوی – دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا

روز جمعه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۶(۱۴ آوريل ۲۰۱۷)، سناتور جان مك‌كين رئیس كميته قوای مسلح سنای آمريكا با مريم رجوی در تيرانا ديدار و پيرامون آخرين تحولات در ايران و مداخلات جنايتكارانه رژيم ايران در منطقه و چشم اندازهای آينده، ديدار و گفتگو كرد.

سناتور مك كین قبل از این دیدار با حضور در یكی از مراكز سازمان مجاهدین خلق ایران در تیرانا با مجاهدانی كه از لیبرتی به آلبانی منتقل شده اند، دیدار نمود.
وی در این دیدار خطاب به رزمندگان آزادی انتقال موفقیت‌آمیز آن‌ها از عراق را تبریك گفت و از ایستادگی و پایداری اعضای مقاومت و قربانیان زیادی كه داده‌اند، ستایش كرد و گفت: «هیچ شكی وجود ندارد كه شما نه فقط خود متحمل درد و رنج بسیاری شده‌اید بلكه بسیاری از اقوام خود را به واسطه استبداد رژیم ایران از دست داده‌اید». او ضمن ابراز تسلیت به قربانیان سركوب رژیم ملایان، قدردانی خود از دولت آلبانی برای پذیرفتن اعضای سازمان مجاهدین را ابراز داشت.
رئیس كمیته قوای مسلح در سنای آمریكا خطاب به اعضای سازمان مجاهدین خلق گفت: «شما برای آزادی، برای حق زندگی آزاد و حق انتخاب آینده، حقوقی كه خداوند به هر انسانی اعطا كرده است به پا خاستید، مبارزه و فداكاری كردید». وی افزود: «من از شما به عنوان نمونه‌یی از كسانی كه وقتی اراده می‌كنند و حاضر برای فداكاری برای آزادی هستند آن را به دست می‌آورند تشكر می كنم. شما نمونه‌یی برای هر كسی در سراسر جهان هستید كه برای آزادی مبارزه می كند».
سناتور مك كین ضمن قدردانی از رهبری مریم رجوی، گفت: «من مطمئن هستم روزی ایران آزاد خواهد شد و ما در میدان آزادی گردهم خواهیم آمد».
مریم رجوی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های بی‌شائبه سناتور مك‌كین در حمایت از مجاهدان اشرفی و انتقال آن‌ها به خارج از عراق، گفت امروز در مورد نقش مخرب رژیم آخوندی در منطقه اجماع وجود دارد و تردیدی نیست كه فاشیسم دینی حاكم بر ایران منشأ اصلی جنگ و ترور و بحران در منطقه است. وی افزود: تغییر رژیم ایران نه تنها لازمه پایان دادن به نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران است بلكه یك ضرورت برای خاتمه دادن به جنگ و بحران در منطقه و استقرار صلح و آرامش نیز می باشد. تا رژیم آخوندی بر سر كار است دست از صدور تروریسم و بنیادگرایی برنخواهد داشت.
مریم رجوی افزود: همه علائم نشان می‌دهد رژیم آخوندی از نظر اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در بن‌بست قرار دارد و به شدت آسیب‌پذیر است و مردم و مقاومت ایران بیش از هر زمان دیگر برای سرنگونی این رژیم و استقرار دموكراسی و حاكمیت مردمی مصمم هستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶فروردین ۱۳۹۶ (۱۵ آوریل ۲۰۱۷)

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]