مرداد-۰۹ ۱۴۰۲

دیدار مریم رجوی با راما یاد وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی با راما یاد وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه

خانم راما یاد، وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه و رئيس بخش آفریقای بنیاد فکری شورای آتلانتیک، با مریم رجوی در محل اقامت وی در اور‌سور‌اواز ديدار و گفتگو كرد.
خانم راما یاد درباره برگزاری موفقیت‌آمیز گردهمایی جهانی مقاومت و تظاهرات بزرگ ایرانیان در پاریس در اول ژوييه به‌رغم تلاش‌های رژیم برای لغو آن گفت: رهبری شما در هدایت این مقاومت بزرگ نقش تعيين‌كننده‌یی دارد و حتی دشمنان شما به آن اذعان می‌كنند. این که یک زن یک مقاومت با اين پيچيدگی‌ها و گستردگی را هدايت كند، بسيار مهم و يک الگوی درخشان در به‌عهده گرفتن مسئوليت‌های كليدی و حياتی در جهان امروز توسط زنان است.
وی با اشاره به اقدامات سركوبگرانه رژیم گفت، آن‌ها خیلی تلاش می‌کنند جامعه را له کنند و از حركت بازدارند، اما موفق نمی‌شوند، این نشانه ضعف شدید رژيم و پيشروی شماست. سرانجام این انقلاب است که پیروز می‌شود.
مریم رجوی در این دیدار، ضمن قدردانی از حمايت خانم راماياد از مردم و مقاومت ايران به تحولات مربوط به قیام و مقاومت ايران در برابر استبداد مذهبی به‌ویژه نقش زنان پرداخت و گفت: به‌رغم سركوب گسترده، رژيم هرگز نه توانسته و نه می‌تواند زمينه‌های قيام و خشم مردم را از بين ببرد و نه می‌تواند مقاومت سازمان‌يافته و سراسری را از ميان بردارد.  رژیم آخوندها که در موقعیت سرنگونی قرار دارد، با التماس و درخواست و دادن امتیاز به‌کشورهای غربی تلاش می‌کند مقاومت ما را محدود کند. اما كار از اين چيزها گذشته اين رژيم قادر به‌ادامه حيات نيست، سياست مماشات ممكن است چند روزی عمر اين رژيم را طولانی كند اما قادر به نجات اين رژيم از سرنگونی نخواهد بود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]