بهمن-۰۱ ۱۴۰۰

دیدار مریم رجوی با هیاتی از سیاستمداران آلمانی به ریاست خانم ریتا زوسموث

Catégories // آخرین خبرها // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار مریم رجوی با هیاتی از سیاستمداران آلمانی به ریاست خانم ریتا زوسموث

روز سه‌شنبه ۲۸دی (۱۸ ژانویه ۲۰۲۲)، یک هیات از سیاستمداران آلمانی به ریاست خانم ریتا زوسموث رئیس سابق بوندستاگ، پارلمان آلمان فدرال، با مریم رجوی، در محل اقامت وی در اور‌سور‌اواز دیدار کردند.

در این دیدار مارتین پاتسلت شهردار سابق فرانکفورت اودر و نماینده پارلمان فدرال تا سال ۲۰۲۱ و خانم اشتفانی بونگ نایب رئیس فراکسیون دمکرات مسیحی در مجلس ایالتی برلین، خانم زوسموث را همراهی می‌کردند.
خانم زوسموث در یک دهه گذشته همواره پیشاپیش سیاستمداران آلمانی از مدافعان حفاظت مجاهدین در اشرف و لیبرتی بود و تلاش‌های زیادی برای انتقال امن آن‌ها به خارج از عراق به عمل آورد. وی پس از انتقال مجاهدان از لیبرتی به آلبانی، دو بار برای دیدار با مجاهدان در اشرف۳ به آلبانی سفر كرده است.
در این دیدار خانم زوسموث با تقدیر از کارزار پیگیر و خستگی‌ناپذیر مقاومت علیه سرکوب و اعدام در ایران گفت: شما مقاومت بزرگی هستید و ما هم در پارلمان فدرال و هم درپارلمان‌های ایالتی به حمایت از شما ادامه می‌دهیم.
خانم زوسموث با اشاره به نقش زنان در مقاومت ایران گفت: شما و جنبش شما گام‌های بلندی در مسیر رشد و ارتقای زنان برداشته‌اید. شخصیت‌ آن‌ها را رشد داده و به آن‌ها نشان دادید که شجاع باشند و ترسی از پذیرفتن مسئولیت نداشته باشند.
آقای پاتسلت نیز با اشاره به افشای برنامه اتمی رژیم توسط مقاومت ایران گفت: اگر از مبارزه شما حمایت می‌کنیم به این دلیل است که این مبارزه ما هم هست. شما تلاش می‌کنید که مانع دستیابی رژیم به سلاح اتمی شوید و این خواست همه مردم جهان است. شما یک جبهه جهانی علیه بنیادگرایی ایجاد کردید و این بسیار ضروری و مهم است.
مریم رجوی در این دیدار از تلاش‌های خانم زوسموث و هیئت همراهشان، در دفاع از مجاهدان اشرفی و در حمایت از دمکراسی و حقوق بشر در ایران تقدیر کرد. مریم رجوی افزود: حالا که رژیم دستش از مجاهدین در عراق کوتاه شده، هم شیطان‌سازی و هم فعالیت‌های تروریستی علیه مجاهدین را تشدید کرده است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]