• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در نمایشگاه قتل عام ۶۷ در شهرداری منطقه یک پاریس
مرداد-۲۶ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در نمایشگاه قتل عام ۶۷ در شهرداری منطقه یک پاریس

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در نمایشگاه قتل عام ۶۷  در شهرداری منطقه یک پاریس

دوستان گرامی!
به‌همه شما درود می‌فرستم.
حضور شما در این نمایشگاه به‌این معنی است که بر سر قتل‌عام زندانیان سیاسی ایران، وجدان ناآرام جهان بشری تسلیم خواست آخوندها نشده است. آن‌ها خواهان بی‌تفاوتی هستند. خواهان چشم بستن هستند و خواهان سکوت‌اند.

از شروع حکومت‌شان در ۳۸ سال پیش تا به‌حال حرف‌شان به‌طور خلاصه این است:
بفرمایید این بازار ما، بفرمایید این نفت و گاز ما. اما به‌حقوق بشر و آزادی مردم ایران که می‌رسید، رویتان را برگردانید. به‌این ترتیب در سال ۶۷ سی‌هزار زندانی سیاسی ما را در چنین روزهایی به دار آویختند. اما با هیچ واکنشی از سوی دولت‌های غرب رو به‌رو نشدند.
کسانی که نسبت به‌این فاجعه سکوت کردند، به بشریت جفا کردند، زیرا آخوندها پی‌بردند که جنایت‌هایشان عقوبتی ندارد. پس ترور و بنیادگرایی به‌خارج ایران صادر کردند، پس خاورمیانه را به‌خاک و خون کشیدند.
آن روز اگر در مقابل قتل عام سکوت نشده بود، امروز آخوندها سوریه را در گرداب خون فرو نبرده بودند.
خوشبختانه از سال گذشته، جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان در ایران، گسترش یافته. امروز حتی جوانانی در میهن ما به دادخواهی شهیدان برخاسته‌اند كه بعد از قتل عام بدنیا آمده‌اند.
مردم ایران خواهان پاسخگویی و خاتمه‌‌دادن به مصونیت مسئولان قتل عام از مجازات هستند. این به اصلی‌ترین مطالبه سیاسی مردم ایران از رژیم آخوندی تبدیل شده است.
در جریان جنبش دادخواهی، اطلاعات جدیدی درباره این کشتار به‌دست آمد. از جمله شمار زیادی نام‌های شهیدان. هم چنین نشانی تعداد زیادی از گورهای جمعی که آخوندها پنهان نگاه داشته بودند. مردم ایران خواهان پاسخگویی و خاتمه‌دادن به مصونیت مسئولان قتل عام از مجازات هستند.
جنبش دادخواهی توانست در داخل ایران آخوندها را در تنگنای سختی بگذارد. خامنه‌ای می‌خواست یک عضو کمیسیون مرگ در قتل عام ۶۷ را رئیس جمهور رژیم کند، اما جنبش دادخواهی در جامعه ایران او را به‌شکست کشاند.
با این‌حال آخوندها از هر دو جناح نمی‌توانند و نمی‌خواهند از قتل‌عام فاصله بگیرند. روحانی رئیس جمهور آخوندها در چهار سال گذشته، یکی از مهم‌ترین مسئولان قتل‌عام ۶۷، یعنی مصطفی پورمحمدی را به‌عنوان وزیر دادگستری درکابینه خود داشت. او تصمیم گرفته در چهار سال دوم یک وزیر دادگستری جدید معرفی کند. اما وزیر جدید نیز یکی دیگر از مجریان قتل‌عام به‌نام آوایی است که اتحادیه اروپا، قبلا او را در لیست ناقضان حقوق بشر معرفی کرده است. کابینه روحانی امنیتی‌ترین کابینه رژیم آخوندهاست. چند تن از بالاترین مقام‌های وزارت اطلاعات وزرای او هستند.
ما از کمیسر عالی حقوق‌بشر خواسته‌ایم یک کمیسیون مستقل تحقیق در مورد قتل‌عام سال ۶۷ تشکیل دهد. شورای امنیت ملل‌متحد باید با تشكیل یك دادگاه ویژه، یا ارجاع موضوع به دادگاه جنایی بین‌المللی، ترتیبات محاکمه سران این رژیم را فراهم کند.
من از همه دولت‌ها می‌خواهم که روابط و معاملات خود با استبداد مذهبی حاکم بر ایران را به‌توقف اعدام و شکنجه مشروط کنند.
و از همه مدافعان آزادی و حقوق بشر در فرانسه و جهان می‌خواهم که برای پیشبرد این جنبش، به‌ یاری مقاومت ایران بیایند و خواستار یک تحقیقات مستقل و قرار‌دادن مسئولان قتل عام در مقابل عدالت شوند.
از همه شما متشکرم.

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]