• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد
خرداد-۲۵ ۱۳۹۸

مریم رجوی: اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد

روز شنبه ۲۵خرداد۱۳۹۸(۱۵ژوئن ۲۰۱۹)، هزاران ایرانی در تظاهرات بزرگی در بروکسل گرد آمدند تا نقض وحشیانه حقوق‌بشر در ایران و تروریسم و جنگ افروزی رژیم در منطقه را محکوم نموده و از مقاومت ایران و مریم رجوی حمایت کنند.

 

تظاهرکنندگان پشتیبانی خود را از سازمان مجاهدین خلق ایران و کانون‌های شورشی اعلام می‌کنند و در میدان شومان تجمع و سپس راهپیمایی می‌کنند. در میان سخنرانان این تظاهرات می‌توان از جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا؛ اینگرید بتانکور کاندیدای پیشین ریاست جمهوری کلمبیا، آلخو ویدال كوادراس معاون پیشین پارلمان اروپا و رئیس بنیاد در جستجوی عدالت؛ استروان استیونسون هماهنگ کننده کارزار برای تغییر در ایران، مارک دمسماکر نماینده پارلمان اروپا از بلژیک، فرانسوا اسخپمانز نماینده پارلمان ایالتی بروکسل و نایب رئیس پیشین پارلمان بلژیک، هیثم مالح از رهبران اپوزیسیون سوریه،‌ پیرگالانت عضو پیشین سنای بلژیک، پروفسور اریک داوید کارشناس حقوق بین الملل، زینت میرهاشمی سردبیر نشریه نبرد خلق و عضو شورای ملی مقاومت، کاک بابا شیخ حسینی دبیركل سازمان خه‌بات كردستان ایران، سروناز چیت ساز مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، ژان پیر برار عضو پیشین مجلس ملی فرانسه، پالولو کازاکا عضو پیشین پارلمان اروپا از پرتغال، محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجی شورای ملی مقاومت، گیسو شاکری هنرمند، محمود نوبری از جامعه ایرانیان در بلژیک،‌ رها حشمتی خواه و سروش ابوطالبی از اعضای جوانان جوامع ایرانیان در بلژیک نام برد.
مریم رجوی در یک پیام ویدئویی خطاب به تظاهرکنندگان گفت:

هموطنان عزیز
ایرانیانی که برای آزادی ایران بی‌تاب هستید
اشرف نشان‌ها و یاران مقاومت
به شما که در این لحظه صدای یک ملت ستمدیده، تحت سرکوب،
و غارت شده، اما به‌پاخاسته هستید، درود می‌فرستم.
هم‌چنین به شخصیت‌ها و دوستان و حامیان دیرین مقاومت مردم ایران، و مدافعان حقوق بشر که از کشورهای مختلف اروپایی و عربی در کنار شما حضور دارند، درود می‌فرستم.
در آستانه ۳۰خرداد: سرفصل مقاومت تاریخی برای آزادی و دستیابی به حاکمیت مردم در برابر حاکمیت و سلطنت مطلقه آخوندی، روز شهیدان و زندانیان سیاسی و سالروز تاسیس ارتش آزادیبخش ملی
اجتماع امروز شما شعله‌های فروزان امید است؛
تجسم شرف و وجدان ملی است
و پرچم زنده و پرافتخاری است که مظهر پایداری در برابر یک رژیم سفاک و ارتجاعی است و هم مظهر آینده پرشکوهی است که به‌سوی آن در حرکتیم
آزادی به‌دست نمی‌آید؛ مگر آن‌که صفی از زنان و مردان از خودگذشته‌، با عزمی استوار و بدون چشمداشت به ‌هرگونه منفعت شخصی پای آن بایستند و مقاومت کنند
درود بر زنان و مردان شجاعی که در کانون‌های شورشی و شوراهای مردمی مقاومت، این صف را در سراسر ایران تشکیل داده‌اند و افتخار بر شما که این صف را در قلب اروپا و در مقابل اتحادیه اروپا در بروکسل امتداد داده‌اید.

خواست مردم ایران، سرنگونی تمامیت رژیم

هموطنان عزیز،
رژیم پوسیده ولایت فقیه در محاصره یک جامعه به‌شدت معترض و به‌ستوه آمده است.
کار به آنجا رسیده که مانند اواخر رژیم شاه، نمایندگان مجلس ارتجاع، پشت سر هم در مجلس همین رژیم «زنگ خطر» را به صدا در می‌آورند و نسبت به فاجعه‌یی که در تقدیر رژیمشان است، هشدار می‌دهند.
بی‌تعارف به رئیس جمهور همین رژیم می‌گویند اگر راست می‌گویی فقط یک ماه در «خورد و خوراک» مثل مردم زندگی کن تا ببینیم می‌توانی دوام بیاوری؟!
آخوند روحانی و وزرایش هم می‌گویند که در چهل سال گذشته اوضاع رژیم هیچ‌گاه به‌این وخامت نبوده است.
در رأس حکومت، عمامه سفید، تقصیرات را به گردن عمامه سیاه می‌اندازد و از او اختیارات بیشتر طلب می‌کند. پاسخ عمامه سیاه ولایت هم اینست که زمینه را برای دولت تک پایه حزب اللهی آماده کنید.
اما برای مردم ایران عمامه سیاه و عمامه سفید فرقی ندارد و سرنگونی تمامیت رژیم را می‌خواهند و فریاد می‌کشند که دشمن ما همینجاست
حال اگر کسی می‌تواند،‌ رفتار فاشیسم دینی و ولایت فقیه را تغییر بدهد، به شرط اینکه حقوق بشر و حق حاکمیت مردم ایران قربانی نشود، ما به غایت استقبال می‌کنیم و می‌گوییم هر اندازه که می‌توانید رفتار این رژیم را تغییر بدهید.

به‌رسمیت شناختن حق مردم ایران برای مقاومت

هموطنان عزیز،
قطب بندی بین رژیم و ضد رژیم، هر قدر به پایان این رژیم نزدیک می‌شویم، برجسته‌تر می‌شود.
محافل طرفدار همین رژیم و کسانی که در ادامه همین رژیم منفعت دارند، به‌بهانه نگرانی از وقوع جنگ، امتیاز دادن به‌رژیم و استمالت از قاتلان حاکم بر ایران را تبلیغ می‌کنند.
به‌قول مسعود رجوی، دلواپسان نظام، همیشه بر سر بزنگاه‌ها ما را از خطر جنگ پرهیز می‌دهند «در حالیکه تهدید آمریکا و جامعه بین‌المللی در رابطه با رژیم آخوندها نه‌جنگ است».
و «بنا بر ۴ دهه تجربه، تهدید، باز هم کوتاه آمدن و نکوبیدن سر مار به سنگ است. ایران بدون این، آزاد نمی‌شود- یعنی بدون سرنگونی این رژیم که تنها وظیفه مردم و مقاومت ایران است. بنابراین – حق مردم ایران برای مقاومت و سرنگونی باید به‌رسمیت شناخته شود».
راهکار رژیم برای حفظ خودش در بحران مرگبار سرنگونی، شیطان سازی از مجاهدین و مقاومت ایران به‌عنوان خطر اصلی است که به تروریسم راه می‌برد.
با شیطان سازی باید میز را طوری چید تا نتیجه گرفت که همین رژیم بهتر است و مردم ایران سزاوار همین رژیم هستند. باید به همین رژیم تن بدهند و بسوزند و بسازند.

فراخوان به اتحادیه اروپا

توطئه‌های تروریستی در کشورهای اروپایی و بمب گذاری رژیم در آلبانی و فرانسه،‌ هم‌چنین دستگیری مزدوران و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم و اخراج چهار دیپلمات-تروریست دیگر در یکسال گذشته،‌ اثبات افشاگری‌های مکرر مقاومت ایران بود که سفارت‌خانه‌های این رژیم در اروپا مراکز طراحی و اجرای توطئه‌های جنایتکارانه است.
ما خواستار محاکمه هر چه سریع‌تر دیپلمات تروریست دستگیر شده در بلژیک هستیم. این حق پناهندگان ایرانی است که از جزییات توطئه‌های تروریستی آخوندها در خارج کشور مطلع باشند و لازمه ممانعت از تکرار چنین حوادثی است.
اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم که دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد و سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. مزدوران بایستی محاکمه و مجازات و اخراج شوند.
سران این رژیم باید در دادگاه بین المللی پاسخگوی جنایت‌هایشان در حق مردم ایران و به‌ویژه قتل عام زندانیان سیاسی باشند.

یاران شورشگر و اشرف‌نشان،
اوضاع حساس کنونی و تضعیف فزاینده حکومت آخوندی، مسئولیت سنگینی متوجه یکایک ما می‌کند. بی‌تردید رژیم حاکم در برابر مقاومت و قیام ملت ما و ارتش بزرگ آزادی دوام نمی‌آورد.
سلام بر آزادی
درود بر همه شما
درود بر مجاهد کبیر رضا رضایی در سالروز شهادتش در دیکتاتوری دست‌نشانده سلطنتی در ۲۵خرداد ۱۳۵۲

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]