• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به جلسه حقوق بشر و دموکراسی در ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
اسفند-۱۹ ۱۳۹۵

پیام مریم رجوی به جلسه حقوق بشر و دموکراسی در ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به جلسه حقوق بشر و دموکراسی در ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

نوروز همزمان با فرارسیدن بهار و اولین روز سال ایرانی است که از سالیان پیش جشن گرفته می‌شود. نوروز سمبل تغییر است؛ تغییر از روزهای تیره و تار زمستان به روزهای سبز بهاری.
فرارسیدن نوروز و آغاز بهار برای مردم ایران، این پیام ساده و در عین حال پرمعنی را در بر دارد که بهار آزادی هم اجتناب‌ناپذیر است. ممکن است به تاخیر بیفتد اما متوقف نخواهد شد.
نوروز برای مردم ایران، پیام‌آور چشم‌انداز امیدبخش حتمیت پایان رژیم دیکتاتوری مذهبی و استقرار آزادی و دموکراسی است. مردم سرکوب شده کشور من شایسته زندگی در یک جامعه آزاد و دمکراتیك هستند. جامعه‌یی که کلید صلح و ثبات در منطقه است. این تنها راه ریشه‌كنی بنیادگرایی اسلامی به‌عنوان تهدید جهانی است.
تعداد اعدام‌ها در دوران روحانی، با محافظه‌كارانه‌ترین تخمین‌ها به بیش از ۳۰۰۰ اعدام می‌رسد و اقدامات سركوبگرانه رژیم هم‌چنان در حال افزایش است.
طی سال گذشته، مردم ایران بارها در شهرهای مختلف، علیه سركوب رژیم به اعتراض پرداختند. آن‌ها علیه سانسور و فقر و فساد گسترده حكومتی تظاهرات کردند و به‌خاطر بی‌پاسخ ماندن ابتدایی‌ترین خواسته‌هایشان هزاران تظاهرات كوچك و بزرگ برپاکردند. جدیدترین نمونه آن، خیزش مردم قهرمان اهواز در ماه گذشته بود.
از سوی دیگر، مرگ هاشمی رفسنجانی، رژیم را به‌شدت ضعیف کرده است. رفسنجانی طی ۳۸ سال مقام شماره۲ رژیم و عامل تعیین‌کننده در حفظ تعادل درونی آن بود.
علاوه بر این، پول‌های بادآورده از لغو تحریم‌ها، هیچ بهبودی در وضعیت معیشتی مردم ایجاد نكرده است پول‌های آزاد شده از تحریم‌ها صرف جنگ‌افروزی‌های این رژیم در سوریه و عراق و دیگر كشورهای منطقه می‌شود و قول‌های روحانی، مبنی بر راه‌اندازی چرخ‌های اقتصادی پوچ از آب درآمده است. این رژیم، عامل اصلی ادامه شش سال جنگ و كشتار در سوریه و بحران در عراق و قدرت‌گیری داعش و بالاگرفتن جنگ فرقه‌یی در منطقه است.
سوخت‌رسانی به درگیری‌ها، افزایش سركوب در ایران و گسترش جنگ‌طلبی و تروریسم ابزار تعیین‌كننده آخوندها برای حفظ حاكمیت ننگین آن‌ها و مقابله با فوران اعتراضات اجتماعی و یك قیام سراسری است كه به سرنگونی آن‌ها راه خواهد برد. اما، اكنون آخوندها به ته خط رسیده‌اند و با مصرف كردن تمامی ذخائر استراتژیك خود، نه راه پیش دارند و نه راه پس و لاجرم، به‌دست مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن سرنگون خواهند شد.
در این راستا، جامعه بین‌المللی و آمریكا باید این رژیم ضدبشری را به‌خاطر كشتار مردم ایران و به‌خاطر دخالت در جنگ سوریه، به‌خاطر صدور تروریسم به كشورهای منطقه وگروه‌های شبه‌نظامی تروریست در كشورهای همجوار مورد حسابرسی قرار دهند.
پرونده نقض حقوق بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل متحد برای اتخاذ مجازات‌های لازم‌الاجرا ارجاع گردد. سپاه پاسداران كه ارگان اصلی سركوب داخلی و صدور تروریسم به كشورهای منطقه است، باید در لیست سازمان‌های تروریستی قرار گیرد. همان چنان که یك حمایت دو حزبی قوی در آمریکا خواسته است، عاملان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷در ایران، باید شناسایی شده و در برابر عدالت قرار بگیرند.
من از اقدام قانونگذاران دو حزبی كه خواستار فشار بر رژیم ایران برای متوقف‌كردن فعالیت‌های بی‌ثبات‌كننده آن در حمایت از گروه‌های تروریستی و ادامه آزمایش موشك‌های بالستیك، شده‌اند، استقبال می‌کنم. هم چنان که از ارائه لایحه‌یی که به قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی فراخوان می‌دهد، قدردانی می‌کنم.
یک‌بار دیگر به‌خاطر حمایت قانونگذاران آمریكا، از هموطنان سركوب‌شده‌ام در سراسر ایران و همبستگی قوی آن‌ها با مجاهدان مستقر در آلبانی، تشکر می‌كنم.
اکنون، گسترش حمایت‌های ارزشمندتان نسبت به مبارزه مردم ایران برای کسب آزادی بیش از هر زمان دیگر اثربخش است. در سال نو ایرانی برای همه شما و برای مردم آمریکا آرزوی موفقیت می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]