• صفحه اول / پیام‌ها / پيام مريم رجوی به كنفرانس «ده سال دفاع از مقاومت برای دموكراسی در ايران» در برلين
آبان-۲۴ ۱۳۹۴

پيام مريم رجوی به كنفرانس «ده سال دفاع از مقاومت برای دموكراسی در ايران» در برلين

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پيام مريم رجوی به كنفرانس «ده سال دفاع از مقاومت برای دموكراسی در ايران» در برلين

روز ۲۱مهر، كنفرانسی در شهر برلین آلمان با شركت شماری از شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان پارلمان آلمان برگزار شد. آقای اتوبرنهارد رئیس كمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، ریاست این جلسه را به‌عهده داشت و خانم ریتا زوسموت رییس سابق مجلس نمایندگان آلمان، از سخنرانان این جلسه بودند.
مریم رجوی طی پیامی به این كنفرانس گفت:
دوستان ارجمند
با گرم‌ترین سلام‌ها به كنفرانس ارزشمند شما، به‌مناسبت دهمین سال تأسیس كمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، از بنیانگذاران و مسئولان این كمیته كه مدافع یك سیاست صحیح در قبال مهم‌ترین‌ تهدید خاورمیانه و جهان امروز یعنی فاشیسم دینی حاكم بر ایران هستند، قدردانی می‌كنم.
ده سال پس از تأسیس این كمیته، تاریخ و وجدان جمعی مردم آلمان قضاوت می‌كند كه آیا مماشات با دیكتاتوری مذهبی ایران صحیح بود، كه آن را برای سد كردن راه آزادی و پیشرفت جامعه ایران و در خون فرو بردن خاورمیانه تشجیع كرد یا سیاست پیشتازانه كمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد كه آینده ایران و از جمله شكوفایی حقیقی روابط آلمان و ایران را در حمایت از مقاومت مردم ایران یافت؟
آیا امتیاز‌ دادن به آخوندها و چشم بستن به توحش و بربریت این رژیم، صحیح بود كه اقتصاد ایران را به ویرانی كشاند و امروز حتی پس از لغو تحریم‌ها، توان جذب سرمایه‌گذاری‌ها‌ی خارجی را هم از كف داده، یا دفاع مجدانه این كمیته، از برقراری آزادی و دموكراسی در ایران،به مثابه یگانه راه صلح و ثبات در تمام منطقه؟
كوشش این كمیته در دفاع از مجاهدان اشرف و لیبرتی در برابر هجوم‌های مستمر عوامل رژیم ایران و از جمله شش قتل عام در سال‌های اخیر، و مبارزه مستمر این كمیته، برای حقوق‌بشر و آزادی ایران، الگوی یك مبارزه شجاعانه در شرایطی است كه مصالح دراز مدت دو ملت آلمان و ایران، پای منافع حقیر سیاست مماشات ذبح می‌شد.
حكومت‌ها‌، هر قدر هم كه مثل رژیم قساوت به خرج بدهند و خون بریزند، رفتنی هستند. اما آنچه همیشه باقی است، دوستی ملت‌های آلمان و ایران است.
وقتی كه در بحبوحه اعدام بی‌وقفه جوانان ایـران توسط ملاها، سیاست‌ خود را در كنار ملاها قرار می‌دهد، وقتی كه خانواده‌های اعدام‌شدگان و جوانان ایرانی با انزجار و خشم می‌بینند هیأت‌های تجاری و سیاسی از آلمان و سایر كشورهای اروپا به نزد ملاها می‌روند اما كمترین اعتنایی به حقوق بشر ایران ندارند، درست در این شرایط، كمیته شما و همه پارلمانترها و سیاستمداران همسو با پلاتفرم و مسیر این كمیته، نگاهبان ارزش‌های حقیقی مردم آلمان و مردم تمام اروپا هستند و آینده امیدبخشی را نمایندگی می‌كنند كه روابط دو كشور بر پایه منافع حقیقی دو ملت پایه‌گذاری می‌شود و نه باج‌خواهی و شانتاژ مشتی ملای مستبد.
اگر روحانی رئیس جمهور ملاها كمترین قصدی برای اعتدال داشت، باید حقوق بشر ایران رو به بهبود می‌گذاشت نه این كه اعدام‌ها‌ در این دو سال به بالاترین حد خود در ربع قرن اخیر برسد. بنابراین دولت‌های غرب دیگر نمی‌توانند به بهانه بی‌اعتبار كمك به میانه‌روی در رژیم ایران سكوت خود نسبت به نقض فاحش حقوق بشر ایران و دخالت این رژیم در سوریه و عراق را توجیه كنند.
اگر به جای این سیاست اشتباه، یك سیاست مسئولانه اتخاذ می‌شد، اشغال جنایت‌بار عراق توسط ملاها، رشد و گسترش گروه داعش‌، كشتار ۳۰۰هزار سوری، پاگرفتن بنیادگرایی وتروریسم در كشورهای اروپایی و سیل پناهجویان در اروپا و دخالت زیان‌بار روسیه در سوریه همه و همه قابل اجتناب بود.
باور كنید این دوران كه از نظر سیاسی شكست‌خورده و از نظر اخلاقی مفتضح است، به پایان رسیده است.دورانی كه حقوق بشر در ایران سنگسار و در سطح بین‌المللی حراج می‌شود، باید خاتمه یابد.
تا وقتی كه ملاها در اعدام و سركوب در ایران هیچ مانعی در برابر خود نمی‌بینند، به دخالت و تروریسم در منطقه و خطرآفرینی برای تمام جهان ادامه می‌دهند. از این رو از دولت آلمان و همه دولت‌های اروپا انتظار می‌رود كه:
روابط خود با این رژیم را به توقف اعدام‌ها مشروط كنند،
مقاومت مردم ایران برای آزادی را محترم بشمارند،
و به تعهدات خود برای حفاظت مجاهدین در كمپ لیبرتی و پایان محاصره ضدانسانی آن عمل كنند.
برای همه شما آرزوی موفقیت می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]