آذر-۲۰ ۱۳۹۶

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در پاریس

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به‌تظاهرات ایرانیان در پاریس

دوستان فرانسوی حامی مقاومت ایران،
ایرانیان عزیز، یاران مقاومت،
به شما و تظاهرات تحسین‌انگیزتان درود می‌فرستم که در برابر نقض وحشیانه حقوق بشر و انهدام محیط زیست ایران توسط استبداد مذهبی به‌پا خاسته‌اید.
خمینی و همدستان او،‌ حاکمیت خود را با کشتن آزادی‌ها آغاز کردند، حکومت خود را بر خون مجاهدان و مبارزان ایران و قتل‌عام شدگان سال ۶۷ بنا کردند و پا به‌پای آن، کشتار و تخریب را در همه عرصه‌ها گسترش دادند. انحطاط آموزش و فرهنگ و هنر و اخلاق جامعه، فروپاشی اقتصاد، تخریب محیط زیست و جنگ و تروریسم علیه همسایگان.
این تجربه ۳۸ سال گذشته ایران است:‌ ولایت فقیه در تمامیت خود یعنی انهدام‌ و انحطاط فزاینده.
آزادی‌کشی و استبداد، هر مانعی برای قتل و کشتار محیط زیست ایران توسط آخوندهای اشغالگر حاکم را از میان برداشته است.
امروز در ایران، کمبود آب و در مناطقی قحطی آن، شرایط و چشم‌انداز هولناکی ایجاد کرده است، یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های ایران یعنی ارومیه در حال احتضار است، از تالاب‌ها تقریبا چیزی نمانده، جنگل‌ها بی‌رحمانه‌ سلاخی شده‌اند، کویر و خشکی به‌سرعت در حال پیشروی است، هوای کشور در شماری از شهرها غیرقابل تحمل شده است و طرح‌های نظامی و امنیتی و پروژه‌های غارتگرانه سپاه پاسداران پی‌در‌پی باقیمانده ظرفیت‌های فرسوده زیست محیطی را نابود می‌کند.
تا امروز آخوندهای حاکم از تصویب نهایی «تغییرات آب و هوایی پاریس» طفره رفته‌اند. اما اعم از تصویب یا عدم تصویب این توافق، تغییری در ویرانگری فزاینده این رژیم در محیط زیست و آب و هوای ایران به‌وجود نخواهد آمد. آن‌ها نه عزم چنین تغییری را دارند نه توانایی و بودجه آن را.

رژیم ولایت فقیه و سپاه پاسداران‌اش برای ادامه حاکمیت خود، به‌سنگسار حقوق بشر ایران نیازمندند، برای طرح‌های امنیتی و نظامی از جمله برنامه موشکی و برای اهداف غارتگرانه‌ بی‌وقفه ظرفیت‌های زیست‌ محیطی ایران را ویران می‌کنند و برای مهار بحران و بی‌ثباتی خود در داخل ایران به‌جنگ و کشتار علیه مردم منطقه رو آورده‌اند.
از این رو خواست مبرم مردم ایران برای به‌زیر کشیدن رژیم ولایت فقیه نه فقط برای احیای آزادی، حقوق بشر، عدالت و محیط زیست ایران است بلکه لازمه صلح و امنیت منطقه و تمام جهان است.
ما از جامعه‌ بین‌المللی می‌خواهیم تجاوزات بی‌وقفه رژیم آخوندی به‌محیط زیست ایران را محکوم کند.
از دولت‌های غرب می‌خواهیم که رابطه و معامله با این رژیم را به‌توقف شکنجه و اعدام در ایران مشروط سازند. برای توقف برنامه موشکی این رژیم و اخراج سپاه پاسداران و گروه‌های شبه‌نظامی‌‌اش از کشورهای منطقه، ‌‌تدابیر لازم‌الاجرا در پیش بگیرند و خواست و اراده مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسند.
سلام بر آزادی سلام بر همه شما.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]