• صفحه اول / پیام‌ها / پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در جشن نوروزی در پارلمان انگلستان
فروردین-۰۴ ۱۳۹۵

پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در جشن نوروزی در پارلمان انگلستان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی به شرکت کنندگان در جشن نوروزی در پارلمان انگلستان

نوروز مهم‌ترین عید ایرانیان و یک جشن هزاران ساله‌ است. اسطوره‌ها، داستان‌ها و سروده‌ها در تاریخ ایران باستان، نوروز را ‌یکی از مهم‌ترین پایه‌های فرهنگ ایرانی کرده‌ است.
نوروز به‌ چه معنی است:‌ نو شدن طبیعت، نو شدن سال، نو شدن زمانه، نو شدن دل‌ها و بینش‌ها و نو شدن سرنوشت. پس‌، نوروز فراتر از جشن سال نوست. این بخشی از نگرش مردم ایران به جهان‌است‌. به‌این معنی که مطمئنند اوضاع چنین نخواهد ماند و تغییر خواهد کرد.از این‌جا هرکس می‌تواند پی‌ ببرد که میان چنین مردمی‌، چنین فرهنگ و چنین تاریخی با حکومت ملاها چه تعارض شدیدی حاکم است.

حاکمیت فاشیسم دینی در ۳۷‌سال گذشته نتوانسته از جشن نوروز جلوگیری کند. در سال‌های حکومت آخوندها، ایرانی‌ها نوروز را صدبار بیشتر از گذشته جشن می‌گیرند. با این پیام که ملاها رفتنی هستند و مردم ایران خواهان تغییرند و با هزاران حرکت اعتراضی و اعتصاب در سال گذشته آن را نشان داده‌اند
در مقابل چنین مردمی، ملاها جز با بی‌رحمانه‌ترین سرکوب‌ها نمی‌توانند حاکمیت خود را حفظ کنند. روحانی که می‌گفت اعتدال خواهد آورد، به‌جای آن هرچه بیشتر اعدام در  ایران و جنگ در سوریه آورده است.
ملاها می‌گفتند پس از برجام، زندگی مردم بهتر خواهد شد. اما پول‌های ناشی از لغو تحریم نصیب سپاه پاسداران و هزینه جنگ‌ها در یمن و سوریه و عراق شد و فقر بیشتر نصیب مردم. از نتایج پس از برجام هم‌چنین یک حمام خون دیگر علیه اعضای مقاومت در لیبرتی بود که اثبات کرد تا ملاها حاکمند، هم لیبرتی هم حقوق‌بشر ایران و هم زندانیان‌سیاسی در معرض حملات جنایتکارانه قرار دارند و دفاع از آن‌ها بی‌اندازه ضروری است.
اما پیام نوروز این است که سنگ‌دلان رفتنی‌اند. پیام این عید هم‌چنین این است که از آورندگان نوروز تجلیل می‌کند و شما دوستان عزیزی که به‌دفاع از آزادی و حقوق‌بشر ایران و حفاظت اعضای مقاومت در لیبرتی برخاسته‌اید، شما نیز آورندگان نوروزید.
من عمیقاً قدر تلاش‌های سخاوتمندانه و شجاعانه شما را می‌شناسم. تاریخ گواهی می‌کند که همین تلاش‌هاست که جهان کهنه را به جهان نو می‌رساند و صلح و دوستی و پیشرفت برای همه و از جمله بهترین روابط میان ملت‌های ما را پایه‌ریزی می‌کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]