• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: حقوق بشر و آزادی، با نبرد مردم و مقاومت ایران به پیروزی خواهد رسيد
آذر-۱۹ ۱۳۹۴

مریم رجوی: حقوق بشر و آزادی، با نبرد مردم و مقاومت ایران به پیروزی خواهد رسيد

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: حقوق بشر و آزادی، با نبرد مردم و مقاومت ایران به پیروزی خواهد رسيد

روز ایران است زيرا در جهان كنونی بيشتر از همه جا سرکوب شده و آزادی‌اش به بند كشيده شده و روز ایران است، زيرا مردم آن در تاريخ معاصر بيشتر از هر جا برای حقوق‌بشر نبرد كرده‌اند.
۱۲۰‌هزار مجاهد و مبارز اعدام شده، از جمله سی‌هزار زندانی قتل‌عام شده در سال‌۱۳۶۷ و مجاهدان اشرف و لیبرتی كه در پايداري عليه اين رژیم جان باختند، همگی حقوق‌بشر ایران را با خون خود نوشته‌اند.

كلمه جاودانه‌يی كه آن‌ها نوشته‌اند، آزادی است. و آرمانی است كه با مقاومت مردم ایران به پیروزی خواهد رسيد.
آخوندها البته سا‌ل‌های طولانی است كه اختناق را به عنصر ثابت زندگی در ایران تبديل كرده‌اند؛
آن‌ها از چشم‌درآوردن و دست و پا بريدن دست برنمی‌دارند.
آن‌ها اعدام‌های هر چند ساعت يك بار را تكرار و تكرار می‌كنند.
اما هموطنان ما هرگز به اين بربريت تن نداده‌اند. هرگز سلب آزادی و نقض حقوق‌ انسانی‌شان را نپذيرفته‌اند و اين پرسش‌ها مدام در ذهن هر ایرانی به‌ويژه هر جوان ایرانی می‌جوشد كه:
چرا آزادی بيان نداريم؟
چرا زندگی ما در ترس می‌گذرد؟
چرا يك رسانه مستقل و آزاد در ایران وجود ندارد؟
چرا حتی حق انتخاب پوشش از همه سلب شده است؟
چرا حق اعتراض نداريم؟
و چرا نبايد اين استبداد وحشی را به زير بكشيم و دولتی را برقرار كنيم كه بر اساس آزادی و دموکراسی باشد؟
اين پرسش‌ها و اعتراض‌ها كه تابه‌حال بسياری قيام‌ها از آن برخاسته، بی‌تردید تغییر بزرگ را محقق خواهد كرد و ایران را گهواره حقوق‌بشر و آزادی خواهد كرد.

دوستان عزيز!
شدت نقض حقوق‌بشر از جانب آخوندهای حاکم، به‌خاطر حفظ حاكميت‌شان است. زيرا مردم ایران به مقاومت گسترده‌يي در برابر اين رژیم دست زده‌اند. هر ماه صدها حركت اعتراضی از سوی معلمان، دانشجويان و كارگران و ساير اقشار صورت می‌گيرد. ‏هر روز صدای اعتراض‌ها رساتر می‌شود. حتی زندانیان سياسی از درون زندان‌ها به مردم پيام مقاومت می‌دهند. ماه گذشته يك زن زندانی، مريم اكبری، خطاب به مجاهدان لیبرتی پيام داد كه شما نوری در تاريكی اختناق هستيد و مطمئناً پيروز می‌شويد.
مردم ما در عين حال از جامعه جهانی می‌پرسند:
چرا به روی نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران چشم بسته‌ايد؟
چرا در قبال ۲‌هزار اعدام در دوران دوران آخوند روحانی ساكتيد؟
چرا نسبت به ۷ قتل‌عام ‏در اشرف و لیبرتی، با ۱۴۱ كشته و صدها نقص عضو، واكنشی نداريد و برای حفاظت كمپ بی‌دفاع لیبرتی كاری نمی‌كنيد؟ چرا با وجود ۶۲‌بار محكوميت نقض حقوق‌بشر ایران در ملل‌متحد، پرونده جنايت‌های اين رژیم به شورای امنيت ارجاع نمی‌شود؟ چرا ترتيباتی اتخاذ نمی‌كنيد كه سران اين رژیم و مشخصاً خامنه‌ای به‌عنوان مسئولان و مسببان بی‌شمار اعدام و مشخصاً قتل‌عام زندانیان سياسی در ایران، و دست داشتن در كشتار ۳۰۰‌هزار تن از مردم سوریه در يك دادگاه بين‌المللی ‏محاكمه شوند؟
من جامعه جهانی به‌ويژه بریتانیا را فرا می‌خوانم كه روابط خود با اين رژیم را به توقف اعدام‌ها و آزادی زندانیان سياسی مشروط كنند.
آن‌ها را فرا می‌خوانم كه مبارزه مردم ایران برای به‌دست آوردن آزادی و حقوق‌بشر را محترم بشمارند. كمپ لیبرتی در ۷ آبان، هدف موشك‌باران سنگين قرار گرفت. بر اثر اين حملات از سال‌۱۳۸۸ تا به‌حال ۱۴۱ عضو مجاهدين كشته و صدها نفر ديگر نقض عضو يا مجروح شديد شده‌اند.
از همه شما انتظار دارم تلاش‌های خود را برای لغو محاصره لیبرتی، تأمين حفاظت و امنيت آن و انتقال پرونده اين كمپ به افراد غيروابسته به رژیم ایران در دولت عراق تلاش كنيد. مشخصا ضروری است كه فالح فياض مسئول كميته سرکوب لیبرتی بركنار شود. او توسط دادگاه اسپانیا به‌دلیل «جرايم علیه جامعه بین‌المللی» تحت تعقیب است.
زمان آن فرارسیده است که ایالات متحده و سازمان ملل به تعهدات خود عمل کرده و اطمینان حاصل کنند که مجاهدان لیبرتی قادر به فروش اموال خود در اشرف برای تأمین هزینه‌هایشان باشند.
از همه شما دوستان مردم ایران و از تلاش‌های سال‌های سال شما در دفاع از حقوق‌بشر سرکوب شده ایران، صميمانه سپاسگزاری می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]