فروردین-۰۹ ۱۳۹۷

توفان آینده در ایران

Catégories // برگزيده // فعاليت‌ها

توفان آینده در ایران

امروزه در ایران مرد و زن پیرو جوان, غنی و فقیر, شجاعانه در بزرگترین سلسله تظاهراتی که تا کنون دیده شده، به کرات در اعتراض به رژیم (دیکتاتوری) مذهبی، به طور مستمر به خیابان‌ها می‌آیند, علیه رژیمی که حقوق بشر پایه‌یی و تضمین‌شده آنان را رد می‌کند.

آن تظاهرات، در سراسر کشور گسترش پیدا کرده است. هفته گذشته وزیر کشور پذیرفت که تظاهرات در بیش از ۱۰۰ شهر برگزار شده است.
تظاهرات علیه رژیم تهران جدید نیست، ولی تظاهرات اخیر که در دی‌ماه گذشته شروع شد، به نظر متفاوت بود چرا؟ زیرا تمامی بخش‌های جامعه ایران به‌خصوص کشاورزان و فقرا که عناصری از جامعه بودند که رژیم همیشه روی آن‌ها به‌عنوان پایه مستحکم حمایت خود حساب می‌کرد، در آن شرکت کرده بودند…
این تظاهرات، ادامه پیدا خواهد كرد زیرا رژیم هم تمایل ندارد و هم نمیتواند معضلات مشروع مردم را حل و فصل كند، زیرا بدین معنی است كه به فساد و سوء مدیریت پایان داده میشود. تهران میلیاردها دلار، صرف ماجراجویی‌های خارجی كرده از طریق اعزام مردان جوان برای جنگ و كشته‌شدن در خارج ایران برای اهدافی كه مردم ایران از آن حمایت نمی‌كنند. در حالی كه این پول‌ها می‌توانست كمكی برای مردم ایران باشد.
تظاهرات ادامه پیدا خواهد كرد، زیرا جوانان ایران آن را هدایت می‌كنند. گزارش‌های رسانه‌ها به ما می‌گویند كه ۸۵ درصد تظاهركنندگان كه توسط رژیم دستگیر شدند، زیر ۳۵ سال سن داشتند. این جوانان به كناری نخواهند رفت، آن‌ها آینده ایران هستند.
این وقایع در ارتباط با ما در آمریکا هستند، نه فقط به‌خاطر این‌كه ما امیدواریم كه مردم ایران یك روز از فواید دمكراسی‌یی كه ما هر روز بهره می‌بریم بهره‌ور شوند. آن‌ها هم‌چنین به ما مربوط هستند. زیرا این مسئولیت ما به عنوان آمریکایی‌ها است كه می‌خواهیم به مردم ایران كه خواهان آینده بهتری برای كشورشان هستند، كمك كنیم.
ما چكار می‌توانیم بكنیم؟ خوب، ما یك رئیس جمهور در كاخ سفید داریم كه مایل است سیاست‌های مختلفی را امتحان كند كه نفرات ماقبل او تمایل نداشتند، دنبال كنند. من شك دارم كه او توسط آیت‌الله ها مرعوب شود.
به‌عنوان یك سیاست، ما نیاز داریم كه توجه جهان را به وحشیگری رژیم ایران و سركوب غیرقانونی شهروندان كشور جلب كنیم. ما نیاز داریم كه مقامات بلند‌پایه ایران به لیست ناقضین حقوق بشر بین‌المللی اضافه شوند تا تحریم ها را در مورد آن‌ها اعمال كنیم. باید كمك كنیم یك اینترنت و كانالهای شبكه اجتماعی امن ایجاد كنیم تا مردم ایران بتوانند بدون دخالت رژیم، با همدیگر ارتباط برقرار كنند.
ما هم‌چنین نیاز داریم که با گسترش نفوذ رژیم ایران در منطقه مقابله کرده و با دوستان و متحدانمان از نزدیک برای شکست‌دادن و پس‌زدن نیروهای ایران و نیروهای نیابتی آن در عراق و سوریه و لبنان و یمن کارکنیم و باید پیامی قوی برای مردم ایران بفرستیم که از آرزوهای دموکراتیک آن‌ها حمایت می‌کنیم، آن‌ها را دوست داریم و خواستار دولتی منتخب در ایران هستیم که به حکومت قانون احترام می‌گذارد و مردم خود را محترم می‌دارد.

حمایتی دوحزبی در کنگره برای این تلاش وجود دارد. خانم مریم رجوی پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران، رهبری در تبعید است که طرح ۱۰ ماده‌یی را اعلام کرده‌اند که مشابه لایحه حقوق بشر خودمان است و مهمتر از همه این که صدها هزار از مردم ایران هستند که شجاعانه خواستار زندگی بهتری هستند.

میچل ریس مدیر برنامه ریزی سیاسی در وزارت خارجه آمریکا (۲۰۰۳-۲۰۰۵)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]