تیر-۲۴ ۱۳۸۸

سخنرانی در اجلاس شورای ملی مقاومت

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی در اجلاس شورای ملی مقاومت

دوستان عزیز
اجلاس میان دوره‌یی شورای ملی مقاومت را به نام قیام‌های سرفراز ایران آغاز می‌کنیم.
با ادای احترام به شهیدان،
با تقدیر از شجاعت بی‌مانند دختران و پسران از جان‌گذشته‌ که برای آزادی در برابر پاسداران خامنه‌ای سینه سپر می‌کنند،
و با درود‌های بی‌پایان به قیام کنندگان دلیر که ماشین سرکوب و جنایت رژیم ولایت‌فقیه قادر به ممانعت از آن‌ها نشده است،
به پا می‌خیزیم و یک دقیقه کف می‌زنیم.

دیروز در بهارستان تهران، دو روز قبل از آن در میدان رضایی‌ها و پیشتر در میدان انقلاب و میدان آزادی یا در شیراز و اصفهان و تبریز و رشت و ده‌ها شهر دیگر، قیام‌های آزادی‌خواهانه این حقیقت را تکرار می‌کند که انقلاب دمکراتیک ایران محقق خواهد شد.
این قیام‌ها، از هر نظر مایه مباهات تاریخی و ملی شورای ملی مقاومت ایران است.
زیرا هم نوید بخش برقراری آزادی است، هم مبین پیروزمندی خطوط و سیاست‌های این شورا و مواضع مسئول آن مسعود رجوی در مبارزه سازش‌ناپذیر با دشمن مردم ایران، رژیم ولایت‌فقیه است.

به گواهی بیانیه‌ها و اسناد بسیار، شورای ملی مقاومت با یقین و استواری تمام پیوسته بر نارضایتی انفجاری جامعه ایران و استعداد وافر آن برای تغییر دمکراتیک تأکید کرده است.
شورا پیوسته نظریه‌پردازی‌ها و دعاوی پوچ مماشات‌گران و متحدان رژیم درباره ناممکن بودن تغییر در ایران را مردود شناخته و بر پوسیدگی ماهوی رژیم و بی‌ثباتی بنیادین آن پافشاری کرده است.
شورای ملی مقاومت هیچ‌گاه کمترین اعتبار و مشروعیتی برای خیمه‌شب‌بازی‌ انتخاباتی آخوندها قائل نشده و با ارائه انبوهی اسناد و شواهد این عملیات متقلبانه را افشا کرده است.

شورا هم‌چنین این واقعیت اساسی را که این رژیم متحجر ضدتاریخی واجد کمترین استعدادی برای اصلاح و استحاله نیست و هرگز نمی‌تواند از درون خود یک جایگزین میانه رو بیرون بدهد، تکرار کرده است.
امروز می‌بینیم که رژیم حاکم، حتی رفسنجانی را که هیچ‌گاه ذره‌یی از اعتقاد به اصل ولایت‌فقیه عدول نکرده، تحمل نمی‌کند. و کسانی را که بارها به ولایت مطلقه فقیه ملتزم و متعهد شده‌اند، روانه زندان می‌کند.

قیام مردم ایران که امروز با شعار مرگ بر دیکتاتور علیه تمامیت رژیم برخاسته‌اند، همین اصول و مواضع آزادی‌خواهانه را گواهی کرده است. مردم ایران با همه وجود تجربه کرده‌اند که در آزادی‌کشی، در غصب حاکمیت مردم، و در دزدی و چپاول هیچ فرقی بین جناح اصول گرای این رژیم و امثال پاسدار هزار‌تیر با جناح اصلاح طلب شیاد آن و امثال خاتمی نیست. مگر اینکه کسی، قبل از هر چیز، بر ولایت‌فقیه و تمامیت دیکتاتوری دینی مهر ابطال بزند. در غیراین‌صورت باز هم مردم ایران هستند که با گوشت و پوست و استخوان بایستی قیمت بدهند.
درد مردم ایران، نه ریاست این آن فرد بلکه نحوست تاریخی و نجاست سیاسی حاکمیت آخوندی و رژیم ولایت‌فقیه است که از اول تا به آخر، انکار رأی و انتخاب و حق حاکمیت ملّت است.

هم‌چنین باید مواضع این شورا درباره نتائج پرفاجعه سیاست مماشات دولت‌های غرب با استبداد مذهبی را یادآوری کنیم.
پدیده پاسدار احمدی‌نژاد، نزدیک شدن این رژیم به بمب اتمی و سلطه‌طلبی و تروریزم آن در عراق و سایر کشورهای خاورمیانه و به خصوص سرکوب و کشتار مردم ایران محصول امتیاز دادن‌های بی‌وقفه غرب به این رژیم است.
مشارکت آن‌ها در سرکوب مردم ایران و آنچه با برچسب تروریستی و بمباران و خلع سلاح مجاهدین علیه جنبش آزادیخواهانه ایران مرتکب شدند، راهگشای این فجایع بوده است.

چنان که مسعود رجوی در پیام سی خرداد خود گفت: «اگر مقاومت عادلانه مردم ایران را به زنجیر بین‌المللی نمی کشیدند، امروز همان‌ها که «جام زهر» آتش بس تحمیلی را به حلقوم خمینی ریختند، ریش و ریشه این رژیم را به باد فنا داده و به آتش بس تحمیلی با مردم ایران هم ناگزیرش می‌کردند».

از این نظر ما و مردم‌مان، در همه جنایت‌ها و بی‌رحمی‌هایی که همین امروز علیه قیام کنندگان در خیابان‌ها صورت می‌گیرد، دولت‌های مماشات‌گر غرب را سهیم می‌دانیم.
اگر آن‌ها می‌خواهند خود را از این سوابق شرم‌آور پاک کنند، باید در اسرع وقت از فاشیسم مذهبی فاصله بگیرند.
اظهار تأسف از به کارگیری خشونت علیه مردم و همراهی لفظی با قیام‌کنندگان البته مثبت است؛ اما بسیار ناکافی. دولت‌های غرب باید رژیم آخوندی را به کلی طرد کنند.

تنها راه حل مساله ایران، تغییر دمکراتیک و انحلال کلیه ارگان‌های سرکوبگر و برگزاری انتخابات تحت نظر ملل‌متحد است. بر این اساس شورای امنیت ملل‌متحد، کشورهای عضو و مجامع بین‌المللی را به موارد زیر فرا می‌خوانم:

۱ ـ به‌رسمیت نشناختن، ریاست‌جمهوری پاسدار احمدی‌نژاد و واداشتن رژیم آخوندی برای برگزاری انتخابات آزاد تحت نظر ملل‌متحد و بر اساس اصل حاکمیت مردم و نه اصل ولایت‌فقیه
۲ ـ تعلیق کلیه روابط سیاسی و دیپلماتیک با رژیم آخوندی تا توقف کامل سرکوب
۳ ـ تحریم تجاری، دیپلماتیک، تسلیحاتی و تکنولوژیک رژیم آخوندی
۴ ـ صدور حکم جلب و تعقیب سران رژیم آخوندی به‌ویژه خامنه‌ای، احمدی‌نژاد و دیگر مسئولان سرکوب و کشتار، در دادگاه بین‌المللی
۵ ـ ممنوعیت سفر سردمداران رژیم آخوندی به کشورهای خارجی

مقاومت ایران عموم هموطنان را فرا می‌خواند که با گسترش همبستگی ملی با قیام‌های خونین مردم ایران، افکار عمومی بین‌المللی را به حمایت از آن‌ها برانگیزند و دولت‌ها و مجامع بین‌المللی را برای طرد کامل رژیم آدم‌کشان حاکم‌بر ایران و سلب هرگونه مشروعیتی از آن تحت فشار بگذارند.
متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]