اسفند-۲۵ ۱۳۸۸

یادبود خانم نضره غزالی همسر نخست وزیر پیشین الجزایر

Catégories // مصاحبه‌ها

یادبود خانم نضره غزالی همسر نخست وزیر پیشین الجزایر

عصر دوشنبه ۲۴ اسفند مراسم یادبود خانم نضره غزالی همسر آقای سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر، با حضور مریم رجوی در اور سور اواز برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر خانواده غزالی، شماری از شخصیت‌های برجسته الجزایری از جمله وزیر سابق صنایع و معادن و مدیر کل پیشین بانک مرکزی الجزایر به همراه نخست وزیر پیشین این کشور شرکت کرده بودند.
هم‌چنین عده‌یی از شخصیت‌های فرانسوی و شهروندان اور سوراواز برای ادای تسلیت به آقای غزالی و مادر و فرزندان و خانواده خانم غزالی در این مراسم شرکت کرده بودند.

مریم رجوی در این مراسم طی سخنانی ضمن تسلیت به خانواده غزالی گفت:

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
پیروی از یک اندیشه عمیق و صمیمانه ما را امروز برای گرامی‌داشت زنی دور هم جمع کرده که گذشت هفته ها نتوانسته است عشق‌مان را نسبت به او که دوستش داشتیم کاهش دهد.
باشد که خدا روح نضره غزالی را در صلح حفظ کند، به خاطر آرامش، صبر و پایداری که او در مقابل بیماری‌اش از خود نشان داد.
و به‌ خاطر این که طی سال‌های طولانی در کنار برادرمان سید احمد همراه و همدمی وفادار بوده است. سال‌های زیادی است که سید احمد غزالی انتخاب کرده است که در لحظات اضطراب، غم و شادی مقاومت در کنارمان باشد.
در ورای شخصیت شغلی درخشانش که از او یک نام بزرگ در تاریخ الجزایر برادر، جهان معاصر عرب و صحنه بین‌المللی ساخته است، نام غزالی به‌خاطر دفاع از مقاومت ایران در سخت‌ترین ایام سال‌های اخیر گذرانده در تاریخ کشور ما برای همیشه باقی خواهد ماند.
وارث واقعی خاطره مجاهدین الجزایر، که از وجود شریف و ارزشمندش پلی با مجاهدین ایران ایجاد کرده است. از سنت آن‌ها مجاهدین ایران برای مبارزه با شاه و مبارزه با ملاها الهام گرفته بودند.
مجاهدین اشرف به‌طور خاص قدرشناس او هستند که همیشه از حقوق آن‌ها دفاع کرده و نگران حفاظت‌شان است.
فرزندان عزیز نضره، من تمامی همدردی‌ام را نثارتان می‌کنم که مادر خود را از دست دادید و تمامی تبریکاتم را به شما تقدیم می‌کنم به‌خاطر پدری که دارید.
و برای تمامی خانواده او از خداوند صبر وشکیبایی مسئلت می‌کنم.

سپس آقای غزالی طی سخنانی بعد از تشکر از خانم رجوی وحاضران گفت:
خواهر عزیز، خانم رجوی، برادران و خواهران عضو شورای ملی مقاومت ایران، دوستان، خواهران و برادران عزیز شهر اور سور اواز، اور‌سور‌اواز قطعاً در کتاب تاریخ ایران دمکراتیک فردا ثبت خواهد شد. بعد از آزاد شدن ایران از قید دیکتاتوری مذهبی، از اور‌سور‌اواز به‌عنوان حلقه اول زنجیری یاد خواهد شد که همبستگی انسانی و سیاسی را سمبلیزه می‌کند، همبستگی که به شهرهای اطراف و تمامی شهرهای فرانسه و حتی سایر شهرهای اروپا و جهان گسترش پیدا کرده است. خواهر مریم عزیز، ما با هم شاهد این زنجیره همبستگی بودیم؛ در استقبال گرمی که اخیراً در فنلاند از سوی مردم، نمایندگان و انجمن ها و جامعه مدنی این کشور شاهدش بودیم.

بهترین مکان، برای من و برای خانواده ام، برای یادبود فقید عزیز ما اور‌سور‌اواز است که درآن چنین برادرانه مورد استقبال قرار می گیریم. در گذشته نیز بارها همین‌طور بوده است. مطمئنم که همسرم اگر بیماری به او اجازه‌ داده بود علاقمند بود شما را شخصاً ببیند و بشناسد. بهتر از شما کسی نمی توانست این بزرگداشت را از او به‌عمل بیاورد، زیرا شما و همراهان‌تان مقاومت فناناپذیری را نمایندگی می‌کنید، شما و همراهان‌تان،شاهدان مبارزه تا پیروزی نهایی هستید.
او همیشه و همواره در عمل من،در ادامه مبارزه آرام و بی‌خلل حاضر است. همان گونه که شما برای آرمان عادلانه‌تان به مبارزه ادامه می‌دهید. انسان از خانواده‌اش تشکر نمی کند، شما خانواده من هستید و من آمده‌م به شما بگویم که تنها خداوند است که می‌تواند چنین نیکی‌هایی را جبران کند.»

در این جلسه هم‌چنین، آقایان، ژیل پاروئل رییس سابق کانون وکلای استان وال دواز فرانسه، دکتر صالح رجوی، نماینده شورای ملی مقاومت ایران در فرانسه، محمد رضا روحانی، مسئول کمیسیون امور ملیت‌های شورای ملی مقاومت،صادق عبروس عضو شورای شهر سرژی پونتواز، به نمایندگی از شهردار سرژی و نورالدین شافعی رئیس فدراسیون مسلمانان سرژی پونتواز به نمایندگی از مسلمانان این شهر و خانم دکتر کامیلا سفته، استاد دانشگاه سوربن سخنرانی کردند و خاطره خانم نضره غزالی را گرامی داشتند و به خانواده و فرزندان او تسلیت گفتند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]