خرداد-۲۷ ۱۳۹۱

جشن سال نو میلادی ۲۰۱۳در سالن شهرداری اورسورواز

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

جشن سال نو میلادی ۲۰۱۳در سالن شهرداری اورسورواز

خانم‌ها و آقایان شهردار، اعضای شورای شهر، دوستان عزیز!
مثل هر سال این سنت خوب را از سر می گیریم كه با نزدیك‌ترین دوستان مقاومت ایران گردهم آییم تا سالی خوب و شاد را برای همه آرزو كنیم. این هم چنین برای ما فرصتی است كه از شما به‌خاطر این دوستی طولانی و وفادارانه در مبارزه‌یی كه سخت هم بوده، قدردانی كنیم. اما این‌بار معتقدم كه فقط ما با هم تبریكات و دعاهای خیر را تبادل نخواهیم كرد، بلكه امیدی را به هم منتقل می‌كنیم كه بر اساس واقعیتی بنا شده است كه شروع به تحقق كرده است.
۲۰۱۲ سالی غنی و مملو از دستاورد برای مردم ایران و مقاومتش و دوستانش در مبارزه برای آزادی بود. ما دیدم كه چگونه رژیم ملاها بیش از بیش در جامعه بینالمللی منزوی شد.

 

ما شاهد بودیم كه چگونه مجمع عمومی سازمان ملل، رژیم تهران را به خاطر نقض آشكار حقوق‌بشر در ایران محكوم نمود. برای جهان دیگر شكی باقی نمانده است كه این دیكتاتوری مذهبی در حال جنگی آشكار با مردم خویش است.
در مورد مقاومت، تلاش‌هایش علیه نام‌گذاری در لیست‌های سیاه به نتیجه رسید. به‌دنبال نبرد حقوقی و سیاسی طولانی، سازمان مجاهدین خلق ایران بالاخره از لیست‌های تروریستی خارج شد. در سپتامبر لیست آمریكا و در دسامبر آخرین آن در كانادا.
به نتیجه رسیدن این نبرد كه اكثر شما در آن شركت داشتید، نشان می‌دهد كه شما جبهه درست را انتخاب كردید، جبهه عدالت و حق و این باعث افتخار شماست. اما با انتخاب همراهی با مردم ایران و مقاومت آن در این نبرد شما ما را مفتخر كردید. و ما به دوستی شما به خود می‌بالیم.

دوستان عزیز!
اگر چه در سال گذشته چندین خواهر و برادرمان زندگی خود را به‌خاطر محدودیت‌های ضدانسانی كه توسط حكومت عراق به مجاهدین اشرف و لیبرتی تحمیل شد، جان خود را از دست دادند؛ ولی هم‌چنین اولتیماتوم‌های دولت عراق علیه اهالی اشرف خنثی شد و توطئه‌های آن در هم شكست. امروز در عراق میلیون‌ها نفر علیه این دیكتاتوری تظاهرات می كنند. عراقی‌ها مثل سایر خلق‌های عرب خواهان سرنگونی رژیم مالكی هستند. تظاهراتی كه به روشنی علیه سلطه ملاها در این كشور سمت گرفته است.
سال ۲۰۱۲ هم‌چنین سالی بود كه شاهد رشد و به‌حركت درآمدن خلق‌های منطقه، از شمال آفریقا و خاورمیانه بود. این خلق‌های در جستجوی رهایی و آزادی و دموكراسی خود را از دیكتاتوری‌ها خلاص كردند. اما آن‌ها در ابتدای راه هستند و بی‌شك بسیاری ابتلائات را در مسیر خود دارند مانند خطر جریانات بنیادگرا و انحراف به‌سوی فرم‌های جدیدی از دیكتاتوری. اما شك نداشته باشید كه هیچ‌كس نخواهد توانست آگاهی خلق‌ها و به طور خاص جوانان این كشورها را متوقف كند.

سال ۲۰۱۲ به‌خصوص شاهد متزلزل شدن دیكتاتوری بشار اسد توسط مقاومت سوریه بود. دیكتاتوری‌یی كه توسط رژیم ملایان یاری می شود تا یكی از وحشتناك‌ترین سركوب‌ها را برای جلوگیری از سقوط استبداد اعمال كند. ولی پایان این رژیم نزدیك است. پیداست كه سرنگونی دیكتاتوری اسد بخشی از روند سرنگونی ملاهای تهران است.
اما جبهه مهمتر جبهه مردم در داخل ایران است. جایی‌كه ملاها بیشتر از هر جا احساس خطر می‌كنند. یك وضعیت ملتهب وجود دارد. به‌خصوص كه قیمت‌ها چند برابر شده. از هر سه جوان یك نفرشان بیكار شده. نزدیك به هفتاد درصد تولید كارخانه‌ها كاهش یافته. پول رسمی كشور به وضعیت فروپاشی رسیده. ملاها نگرانند كه هر لحظه ممكن است از جایی قیام‌ها بیرون بزند. آن‌ها در سال ۲۰۱۲دست كم ۵۰۰نفر را اعدام كرده‌اند تا راه قیام‌ها را ببندند.

تمام بن‌بست‌های ملاها از همین جا ناشی می‌شود كه در محاصره مردم ایرانند. بن‌بست در برنامه اتمی، بن‌بست در جنگ قدرت درونی، بن‌بست بر سر انتخابات ژوئن و بن‌بست در رابطه با جامعه جهانی. از درون این رژیم راه‌حلی متصور نیست. تنها راه‌حل تغییر این رژیم است.
پس ما سال ۲۰۱۳ را با امیدهای بسیاری كه تحقق آن‌ها در دسترس است شروع می‌كنیم. برای این منظور كافی است كه دست در دست هم عمل كنیم، لحظه تاریخی برای مردم ایران، مردم منطقه و جهان را دریابیم. زمان زدن ضربه نهایی به بنیادگرایی در ایران فرا رسیده است.
اگر سال گذشته ما برای خروج مجاهدین خلق از برچسب تروریستی مبارزه می كردیم، امسال برای تغییر رژیم و به‌رسمیت شناختن مقاومت ایران به عنوان آلترناتیو مشروع رژیم ملاها مبارزه خواهیم كرد.
اگر در سال گذشته برای نجات و حفاظت اعضای شجاع مقاومت در اشرف و لیبرتی مبارزه كردیم، امسال برای شناسایی حقوق آن‌ها، از جمله حق آزادی، حق جابه‌جایی، حق مالكیت، و هم‌چنین حق مقاومت خواهیم جنگید.
ما باید كاری كنیم كه لیبرتی به عنوان كمپ پناهندگی توسط سازمان ملل به‌رسیمت شناخته شود.
اگر سال گذشته، جامعه بین‌المللی اقداماتی برای تحریم حكومت ملاها اتخاذ كرد، جهان بایستی در كنار مردم ایران قرار گرفته و او را برای سرنگونی دیكتاتور بنیادگرا یاری كند. ما به‌دوستی شما و تلاش‌های شما نیازمندیم تا این جهش به جلو را كه این همه سال خلق ایران و جهان در انتظار آن بوده، انجام دهیم.
بله دوستان عزیز، ایران دموكراتیك و پلورالیسم بنا شده بر اساس جدایی دین از دولت و برابری زن و مرد، آزادی بیان و تجمع، ایرانی كه در آن حكم مرگ لغو شده باشد، یك ایران غیر هسته‌یی امكان‌پذیر است كافی است كه تلاش‌هایمان را روی این هدف متمركز كنیم. آن روز نزدیك است. در آن روز و فقط در آن روز، مردم ایران خواهند توانست قدردانی عمیق خود را از شما با شریك كردن شما در شادی و خوشبختی خود به شما ابراز كنند.

دوستان عزیز،
سال ۲۰۱۲ را پشت سرگذاشتیم با همه موفقیت‌ها یا مشكلاتش و با همه شادی‌ها و غم‌هایش. ازجمله غم از دست دادن دوستان وفاداری مثل آقای گیلپن كه باید نسبت به او ادای احترام كنیم.
و سال ۲۰۱۳را شروع می‌كنیم با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه شما و خانواده‌هایتان
امیدوارم مردم فرانسه بر همه مشكلات اقتصادی این دوران غلبه كنند.
امیدوارم فرانسه در مواجهه با بنیادگرایی و تروریسم از جمله در مالی موفقیت كامل كسب كند. البته هیچ‌كس شكی ندارد كه قلب بنیادگرایی و صدور تروریسم در تهران می‌تپد. و به‌همین دلیل است كه امیدوارم كه دولت فرانسه پیشگام سیاستی در جامعه جهانی در مقابل فاشیسم مذهبی برای تغییر و آزادی در ایران باشد.
بار دیگر از تلاش‌هایتان تشكر می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]