• صفحه اول / در رسانه‌ها / در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس رجوی گفت: ایران از رژیم دیكتاتوری آزاد می‌شود …. و ملاها به لرزه افتاده‌اند
تیر-۱۱ ۱۳۹۷

در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس رجوی گفت: ایران از رژیم دیكتاتوری آزاد می‌شود …. و ملاها به لرزه افتاده‌اند

Catégories // در رسانه‌ها

در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس رجوی گفت: ایران از رژیم دیكتاتوری آزاد می‌شود …. و ملاها به لرزه افتاده‌اند

رجوی گفت: مردم ایران مصمم به سرنگونی این رژیم با تمامی جناح‌هایش بوده و خواهان برپاپی یک جمهوری کثرت گرا و مبتنی بر رای مردم و جدایی دین از دولت هستند.

رجوی از مردم ایران خواست كه كانون‌های شورشی قیام را گسترش دهند چرا كه تغییر رژیم فقط به دست مردم و مقاومت ایران امكانپذیر است و به کشور بشارت داد که آینده‌یی درخشان و بدون اعدام و شكنجه و تبعیض و سركوب ‌در افق پدیدار شده است.

رجوی در پیامی به جامعه بین المللی خواستار برسمیت شناختن مبارزه مردم و مقاومت مردم ایران در برابر دیكتاتوری مذهبی شد.

وی در پیامش گفت كه تهدید برنامه‌های سلاح اتمی و موشكی و تروریسم رژیم ایران و دخالت‌هایش در منطقه تنها با سرنگونی این رژیم و محقق شدن دمکراسی در ایران از بین خواهد رفت، لذا این رژیم بایستی به‌خاطر نقض حقوق بشر مورد حسابرسی قرار گیرد.

رجوی ابراز امیدواری کرد جامعه جهانی تحریم كامل نفتی و مالی بر این رژیم را اعمال كند. وی خواستار توقف تجارت با وابستگان به سپاه پاسداران یا موسسات وابسته به خامنه‌ای شد و تاكید كرد كه سرنگونی این رژیم محتوم بوده و ایران آزاد خواهد شد.

او گفت: شعله‌های این قیام خجسته در تهران و در سراسر ایران گسترش یافته است به‌طوریکه شهرهای مشهد و شیراز و قشم و بندر عباس و كرج و كرمانشاه و شهریار و اسلام شهر و كاشان و اراك و اصفهان و رامهرمز نیز مجددا قیام کرده‌اند.

وی افزود: آری شعله قیام خاموشی نمی‌پذیرد، بی‌وقفه ادامه دارد، دائماً گسترش و عمق پیدا می‌کند‌. امروز تهران تبدیل به بزرگ‌ترین شهر شورشی در جهان شده است و خروش شهرها و جوانان شورشی، ضربان قلب ملت ایران در شوق آزادی، برای یک ایران آزاد است.

خانم رجوی خاطر نشان نمود: من به این جا آمده‌ام که آن چه را شما قیام‌کنندگان می‌خواهید، اعلام کنم.. زمان، زمان سرنگونی است. پیروزی حتمی است و ایران آزادی می‌شود.

رجوی مكانیزم سرنگونی رژیم را روشن كرد و گفت: از قیام دیماه به‌ این سو، نوک کوه آتش تغییر و سرنگونی ‌در ایران نمایان شده و دکل کشتی پیروزی انقلاب دمکراتیک، و عاری از شیخ و شاه، در چشم‌انداز است.

او افزود: در پرتو آفتاب مقاومت، شعبده «راه‌حل» ازدرون فاشیسم دینی، سوخته و باطل شده است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کار هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند. همان جوانانی که بی‌باک و بیم، راه نبرد و تهاجم حداکثر، و راه مقاومت به هر قیمت را در پیش گرفته‌اند.

رجوی گفت: کارگران نیشکر هفت‌تپه خیزش خود را از سر گرفتند. بعد، کارگران فولاد اهواز و بعد کشاورزان اصفهان قیام کردند. نمازگزاران در اصفهان، به امام جمعه‌ خامنه‌ای‌ پشت کردند و خروشیدند که: پشت به‌دشمن، رو به ‌میهن.

او گفت: استان اصفهان هنوز ملتهب بود که هموطنان عرب ما در خوزستان، مخصوصاً در اهواز قیام کردند. بعد، کردستان به‌پا خاست و اعتصاب طولانی مردم بانه همه را به‌ تحسین واداشت.‌ سپس، در نقشه‌مسیر سرنگونی، نمونه و شاخص جدیدی ظهور کرد: کازرون، شهر قیام و آتش و خون، با زنان شجاعی که همراه با برادرانشان با سنگ، نیروهای تا دندان مسلح دشمن را با همان الگوی اشرف، پس زدند.

رجوی خاطر نشان نمود از این‌جا قیام شتاب گرفت: اعتصاب رانندگان و کامیون‌داران زحمتکش در ۲۸۵شهر در ۳۱استان به مدت ۱۲روز ارکان رژیم را لرزاند.

رجوی فاش ساخت که سومین نشانه سرنگونی محتوم فاشیسم دینی این است که تنشها و تضادهای اقتصادی و اجتماعی به‌ویژه گرانی، بیکاری و فقر و نابرابری، به‌نقطه‌یی رسیده که بازگشت‌ناپذیر است. موقعیت انفجاری را همه احساس می‌کنند. وانگهی آخوندها نه راه‌حلی دارند، نه می‌خواهند و نه می‌توانند مشکلی را حل کنند.

وی افزود:‌ رژیم ولایت فقیه فاقد هر گونه مشروعیتی است، موقعیت خامنه‌ای کیفاً تنزل کرده، ‌تمام رژیم در تنگنای بی‌پولی است، سپاه پاسداران و بسیج ضدمردمی دچار ریزش است، نمایش اصلاح‌طلبی برای حفظ رژیم دیگر تماشاچی ندارد، و سراپای حکومت در گرداب جنگ درونی است.

خانم رجوی گفت: چهارمین نشانه دوران سرنگونی این است که در سطح بین‌المللی، آخوندها مهم‌ترین پشتوانه سیاست مماشات را که در آمریکا بود، از دست داده‌اند. سپر بین‌المللی حافظ رژیم‌ فرو ریخته، برجام‌شان را عملاً‌ از دست داده‌اند، بهمن تحریم‌ها، پیاپی بر سرشان فرود می‌آید و توان جنگ‌افروزی و ماجراجویی منطقه‌یی آن‌ها فروکش می‌کند. تحریم تسلیحاتی و نفتی که مقاومت ایران از ۴دهه پیش خواهان آن بوده، اکنون تا اندازه‌یی به‌جریان افتاده است. روزگار برچسب زدن و بمباران و سرکوب اپوزیسیون به‌درخواست این رژیم و برای این رژیم، دیگر به‌سر آمده است.

وی خاطرنشان کرد که پنجمین و مهم‌ترین نشانه دوران سرنگونی این است که آنچه آخوندها از آن می‌ترسیدند، به‌دست آمده و آن پیوند میان خشم محرومان و ستم‌زدگان با مقاومت سازمان‌یافته است. این را همه سران رژیم و مهره‌های ریز و درشت آن بارها خاطرنشان کرده‌اند. و این، اقرار آن‌ها به‌پایان کار رژیم است.

او گفت که طرح ۱۲ماده‌یی شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران که ۳۵سال پیش تصویب و اعلام شده، هنوز هم یکی از جامع‌ترین الگوهای جهانی است. و سرانجام ایران آزاد، یک ایران غیراتمی، در همزیستی مسالمت‌آمیز، با همکاری‌های‌ منطقه‌‌یی و بین‌المللی است.

‌خانم رجوی افزود:‌ در این مسیر،‌‌ اولین گام، انتقال حاکمیت به مردم ایران است. با اتکا به‌همین مردم و پایگاه مردمی است که می‌توان از هرج و مرج و ناامنی بر حذر ماند و می‌توان تمامیت ایران و ایرانی را حفظ کرد و سرافراز نگهداشت.

طبق برنامه شورای ملی مقاومت، پس از سرنگونی رژیم، یک دولت موقت شش‌ماهه تشکیل می‌شود که وظیفه اصلی آن، تشکیل مجلس مؤسسان از طریق انتخابات آزاد با رأی عمومی، مستقیم، مساوی و مخفی مردم ایران است. این مؤسسان باید طی ۲سال قانون اساسی جمهوری جدید را تدوین کند، و آن را به رأی مردم ایران بگذارد. هم‌چنین نهادهای اساسی جمهوری جدید را طبق آرای مردم، مستقر کند.

https://bit.ly/2yWOkZw

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]